Teksta izmērs
Otrdiena, 15 Decembris 2015 20:24

Latviešu dizaineri Ņujorkas modes nedēļā.

Vērtēt šo ziņu
(1 Balsot)

Cilvēki aizraujas nevis ar modi,
bet gan ar tiem nedaudzajiem, kas šo modi rada.
(Coco Chanel)


Kā jau katru gadu, arī šogad Ņujorkā, Manhetenā tika rīkots pasākums NEW YORK FASHING WEEK (Ņujorkas modes nedēļa).
Atsakoties no ierastā šablona šogad Ņujorkas pilsēta tika piepildīta ar dažādām modes skatēm un pasākumiem gan elegantos hoteļos, gan izaicinošos  klubos.
Vienojošais ir palicis tas, ka mode ir Manhetenā, kuru tur ienes gan Amerikas, gan Eiropas modes dizaineri, izrādot  savas jaunākās  apģērbu kolekcijas.
Pirmo reizi šajā grandiozajā šovā, dalību ņēma arī mūsu tautieši - Valda Rainey, kura jau 12 gadus pazīstama kā kāzu kleitu dizainere Ņujorkā un Ņūdžersijā, un Andris Litavnieks, kurš bija šīs idejas autors, un brenda NYB izveidotājs. Kopā sadarbojoties  tika izveidota šī avangardiskā tērpu kolekcija pārsvarā tendēta jaunatnei.
Jau pirmajā modes šovā , kuru rīkoja Hillary Flowers klubā "Sky Room" greznajā  debesskrāpī, pa kura milzīgajām  stiklotajām sienām  pavērās naksnīgā, fantastiskā Manhetenas panorāma. Jāatzīst - tas bija iespaidīgi!
Jau ar pirmās modeles iznācienu, publika sajūsmā uzņēma redzēto ar applausiem un izsaucieniem: beautiful(lieliski) ! Interesanti, pārsteidzoši legingi  vīriešiem, rakstainas  kleitiņas un legingi sievietēm. Tērpu kolekcija bija melni baltos toņos, kā protams nosaka Manhetenas labais tonis.
Bija patīkami uzzināt, ka šovā piedalījās arī trīs latviešu tautības modeles - Modell Līga, Sindija Gierkena Johnson un Andra Sandra.
Šova promotere, modes pasaulē pazīstamā Hillary Flowers izteica savu sajūsmu par izrādīto kolekciju un atzina, ka agrāk nekas tamlīdzīgs nebija redzēts.
Patiesībā tādi panākumi bija pārsteigums pat pašiem dizaineriem. Tas bija triumfs! Bija patiess prieks un gandarījums par ieguldīto darbu vairāku mēnešu garumā.
Pēc šova dizaineri Valda un Andris ar savām modelēm tika aplenkti ar fotogrāfiem, kuri nespēja vien beigt fotografēt šo avangardisko jauniešu tērpu kolekciju.
"Tā  bija grandioza pieredze! Jo tikt iekšā Ņujorkas modes šovos nav tik vienkārši", atzina Valda Rainey.
Par cik ļoti daudziem šo šovu nebija iespējas redzēt, jo pārāk lielās apmeklētības dēļ, cilvēki vienkārši netika iekšā, jo kluba telpas bija publikas pārpildītas.
Dizaineri Valda un Andris nolēma šovu atkārtot, ar jau papildinātu tērpu kolekciju.
Šo šovu dizaineriem rīkot piedāvāja pats Herberts Fox, kurš modes industrijā darbojās jau no pagājušā gadsimta....
Otrs šovs notika Manhetenas centrā, Empire Rooftop klubā. Panākumi, kā jau iepriekš bija izcili! Publika bija sajūsmā par redzēto un emocijas sita augstu vilni.
Par cik Valda ir kāzu kleitu dizainere, viņai radās ideja šovu nobeigt ar stilizētu līgavas kleitu, kuru izcili demonstrēja profesionālā dejotāja Natalina Monteneiro.
Graciozajai modelei iznākot melnbaltajā līgavas  tērpā ar sniegbaltu garo plīvuru,kuru greznoja diadēma ar swarovski kristāliem, publika "uzsprāga" ovācijās. To vajadzēja redzēt un dzirdēt!!!
Apmeklētāju vidū bija redzami dažāda vecuma pārstāvji.
Priecēja tas, ka šoreiz tērpus demonstrēja vēl viena latviešu izcelsmes modele Liana Yong. Viņa ir pazīstamās Aijas Pelšes radiniece. Aija bija priecīga, ka bija ieradusies atbalstīt savas māsas meitas debiju modes biznesā.
Vairāki modeļi vēlējās iegādāties tērpus, kurus paši demonstrēja. Kolekcijas ietvaros bija ne tikai tērpi, bet arī vīriešu šī brenda sporta somas.
Īpaši priecīgs bija poļu izcelsmes modelis Waldemar Sirko, kurš par izcilo tērpu demonstrēšanu, no dizaineriem  saņēma balvā  plecu somu.
Paldies sakām visiem latviešiem, kuri varēja rast iespēju spraigās darba nedēļas vidū, atbalstīt savējos, kā arī ieraudzīt  ko jaunu, nebijušu.
Patlaban  dizaineri Valda un Andris ir nopietni sākuši strādāt pie jaunas tērpu kolekcijas, kura tiks demonstrēta nākošgad februārī.
Lai viņiem veiksme visās lietās un vietās!
Mēs varam būt lepni, ka latvieši nes pasaulē Latvijas vārdu gan modes pasaulē, gan sportā, kur ir uzspīdējusi jaunā basketbola zvaigzne, liepājnieks - Kristaps Porziņģis.
Tērpu kolekciju var iegādāties interneta veikalā - www.nyb-fashion.com
Uz tikšanos dizaineru jaunajā pavasara šovā, 2016.g., februārī!

Regīna Rūsiņa.

Lasīts 4208 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 15 Decembris 2015 20:56

Ziņas Amerikā un Kanādā

  • 1
  • 2
  • 3

Ziņu lapa par 13.Saeimas vēlēšanām Amerikas Savienotajās Valstīs - Nr.6

07-08-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Ziņu lapa par 13.Saeimas vēlēšanām Amerikas Savienotajās Valstīs - Nr.6

8/7/2018 Atlikušas tikai 38 dienas, lai pieteiktos balsošanai par pastu, ja vēlētājs zina, ka 6. oktobrī nevarēs ierasties balsot klātienē jebkurā iecirknī – Latvijā vai ārvalstīs. Vēlētājiem būs jāizvēlas starp 16 sarakstiem Politisko...

Lasīt vairāk

Ziņas no Amerikas Latviešu Palīdzības Fonda - augusts 2018

29-07-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Ziņas no Amerikas Latviešu Palīdzības Fonda - augusts 2018

  Ziņas no Amerikas Latviešu Palīdzības Fonda August 2018       Summer fun events are still happening  You may be thinking about fall and back-to-school shopping, but there are still fun happenings to enjoy in August,...

Lasīt vairāk

ALAs Infogramma- jūlijs 2018

19-07-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

ALAs Infogramma- jūlijs 2018

ALAs Infogramma - jūlijs 2018 Neaizmirsti nobalsot par Latvijas nākotni! 2018. gada 6. oktobrī notiks Latvijas 13. Saeimas vēlēšanas. Lai ASV dzīvojošiem Latvijas pilsoņiem palīdzētu izdarīt izvēli, kā un par ko...

Lasīt vairāk

Ziņas no Amerikas Latviešu Palīdzības Fonda - jūlijs 2018

30-06-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Ziņas no Amerikas Latviešu Palīdzības Fonda - jūlijs 2018

  Ziņas no Amerikas Latviešu Palīdzības Fonda July 2018       Where will you be celebrating this July?   In the U.S. we are gearing up for July 4th Independence Day fireworks, while both Latvia and Lithuanian hold Nationwide Song &...

Lasīt vairāk

Vašingtonas Latviešu evanģēliski luteriskā draudzes - Baznīcas ZIŅAS- 2018.g.VASARA

29-06-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Vašingtonas Latviešu evanģēliski luteriskā draudzes - Baznīcas ZIŅAS- 2018.g.VASARA

Ziņas no Vašingtonas Latviešu evanģēliski luteriskā draudzes. Baznīcas ZIŅAS - 2018.gada VASARA Lasiet Ziņas šeit ...   www.dcdraudze.org  Vašingtonas Latviešu evanģēliski luteriskā draudzeThe Latvian Evangelical Lutheran Church of Washington, D.C.400 Hurley Avenue, Rockville, MD...

Lasīt vairāk

Sirsnīgs paldies Mažeikiem!

29-06-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Sirsnīgs paldies Mažeikiem!

16.jūnijā bijām klātesoši emocionāli spēcīgam notikumam Ņujorkas latviešu draudzes namā Jonkeros. Tur notika neformāls sadziedāšanās un pateicības vakars par godu Latvijas Republikas vēstniekam un pastāvīgajam pārstāvim Apvienoto Nāciju Organizācijā Ņujorkā...

Lasīt vairāk

Jāņi Priedainē 2018!

29-06-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Jāņi Priedainē 2018!

Sapinuši vainagus, saposušies svētku drēbēs, gatavi dziedāt Līgo dziesmas un ļauties Jāņu nakts dejām, 23.jūnijā Ņūdžersijas latviešu biedrības centrā “Priedaine” pulcējās līgotāji no tuvākas un tālākas apkaimes, lai lustīgi aizvadītu...

Lasīt vairāk

“Priedaine” attīstās!

22-06-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

“Priedaine” attīstās!

Kā liecina vēstures avoti, tad tieši pirms 54 gadiem, 1964.gada 30.maijā tika iesvētīts un atklāts Ņūdžersijas latviešu biedrības lauku īpašuma “Priedaine” Tautas nams. Tā bija Ņūdžersijas latviešu „Lielā diena". Tā...

Lasīt vairāk

ALAs Infogramma- jūnijs 2018

22-06-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

ALAs Infogramma- jūnijs 2018

ALAs Infogramma - jūnijs 2018 “Baltijas aizstāvības diena” veicina Latvijas drošības intereses un sadarbību baltiešu starpā 3. maijā baltiešu aktīvisti no visas Amerikas satikās galvaspilsētā Vašingtonā, D.C., lai „Baltijas aizstāvības dienas”...

Lasīt vairāk
Prev Next Lapa: