Teksta izmērs
Otrdiena, 15 Decembris 2015 20:24

Latviešu dizaineri Ņujorkas modes nedēļā.

Vērtēt šo ziņu
(1 Balsot)

Cilvēki aizraujas nevis ar modi,
bet gan ar tiem nedaudzajiem, kas šo modi rada.
(Coco Chanel)


Kā jau katru gadu, arī šogad Ņujorkā, Manhetenā tika rīkots pasākums NEW YORK FASHING WEEK (Ņujorkas modes nedēļa).
Atsakoties no ierastā šablona šogad Ņujorkas pilsēta tika piepildīta ar dažādām modes skatēm un pasākumiem gan elegantos hoteļos, gan izaicinošos  klubos.
Vienojošais ir palicis tas, ka mode ir Manhetenā, kuru tur ienes gan Amerikas, gan Eiropas modes dizaineri, izrādot  savas jaunākās  apģērbu kolekcijas.
Pirmo reizi šajā grandiozajā šovā, dalību ņēma arī mūsu tautieši - Valda Rainey, kura jau 12 gadus pazīstama kā kāzu kleitu dizainere Ņujorkā un Ņūdžersijā, un Andris Litavnieks, kurš bija šīs idejas autors, un brenda NYB izveidotājs. Kopā sadarbojoties  tika izveidota šī avangardiskā tērpu kolekcija pārsvarā tendēta jaunatnei.
Jau pirmajā modes šovā , kuru rīkoja Hillary Flowers klubā "Sky Room" greznajā  debesskrāpī, pa kura milzīgajām  stiklotajām sienām  pavērās naksnīgā, fantastiskā Manhetenas panorāma. Jāatzīst - tas bija iespaidīgi!
Jau ar pirmās modeles iznācienu, publika sajūsmā uzņēma redzēto ar applausiem un izsaucieniem: beautiful(lieliski) ! Interesanti, pārsteidzoši legingi  vīriešiem, rakstainas  kleitiņas un legingi sievietēm. Tērpu kolekcija bija melni baltos toņos, kā protams nosaka Manhetenas labais tonis.
Bija patīkami uzzināt, ka šovā piedalījās arī trīs latviešu tautības modeles - Modell Līga, Sindija Gierkena Johnson un Andra Sandra.
Šova promotere, modes pasaulē pazīstamā Hillary Flowers izteica savu sajūsmu par izrādīto kolekciju un atzina, ka agrāk nekas tamlīdzīgs nebija redzēts.
Patiesībā tādi panākumi bija pārsteigums pat pašiem dizaineriem. Tas bija triumfs! Bija patiess prieks un gandarījums par ieguldīto darbu vairāku mēnešu garumā.
Pēc šova dizaineri Valda un Andris ar savām modelēm tika aplenkti ar fotogrāfiem, kuri nespēja vien beigt fotografēt šo avangardisko jauniešu tērpu kolekciju.
"Tā  bija grandioza pieredze! Jo tikt iekšā Ņujorkas modes šovos nav tik vienkārši", atzina Valda Rainey.
Par cik ļoti daudziem šo šovu nebija iespējas redzēt, jo pārāk lielās apmeklētības dēļ, cilvēki vienkārši netika iekšā, jo kluba telpas bija publikas pārpildītas.
Dizaineri Valda un Andris nolēma šovu atkārtot, ar jau papildinātu tērpu kolekciju.
Šo šovu dizaineriem rīkot piedāvāja pats Herberts Fox, kurš modes industrijā darbojās jau no pagājušā gadsimta....
Otrs šovs notika Manhetenas centrā, Empire Rooftop klubā. Panākumi, kā jau iepriekš bija izcili! Publika bija sajūsmā par redzēto un emocijas sita augstu vilni.
Par cik Valda ir kāzu kleitu dizainere, viņai radās ideja šovu nobeigt ar stilizētu līgavas kleitu, kuru izcili demonstrēja profesionālā dejotāja Natalina Monteneiro.
Graciozajai modelei iznākot melnbaltajā līgavas  tērpā ar sniegbaltu garo plīvuru,kuru greznoja diadēma ar swarovski kristāliem, publika "uzsprāga" ovācijās. To vajadzēja redzēt un dzirdēt!!!
Apmeklētāju vidū bija redzami dažāda vecuma pārstāvji.
Priecēja tas, ka šoreiz tērpus demonstrēja vēl viena latviešu izcelsmes modele Liana Yong. Viņa ir pazīstamās Aijas Pelšes radiniece. Aija bija priecīga, ka bija ieradusies atbalstīt savas māsas meitas debiju modes biznesā.
Vairāki modeļi vēlējās iegādāties tērpus, kurus paši demonstrēja. Kolekcijas ietvaros bija ne tikai tērpi, bet arī vīriešu šī brenda sporta somas.
Īpaši priecīgs bija poļu izcelsmes modelis Waldemar Sirko, kurš par izcilo tērpu demonstrēšanu, no dizaineriem  saņēma balvā  plecu somu.
Paldies sakām visiem latviešiem, kuri varēja rast iespēju spraigās darba nedēļas vidū, atbalstīt savējos, kā arī ieraudzīt  ko jaunu, nebijušu.
Patlaban  dizaineri Valda un Andris ir nopietni sākuši strādāt pie jaunas tērpu kolekcijas, kura tiks demonstrēta nākošgad februārī.
Lai viņiem veiksme visās lietās un vietās!
Mēs varam būt lepni, ka latvieši nes pasaulē Latvijas vārdu gan modes pasaulē, gan sportā, kur ir uzspīdējusi jaunā basketbola zvaigzne, liepājnieks - Kristaps Porziņģis.
Tērpu kolekciju var iegādāties interneta veikalā - www.nyb-fashion.com
Uz tikšanos dizaineru jaunajā pavasara šovā, 2016.g., februārī!

Regīna Rūsiņa.

Lasīts 3670 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 15 Decembris 2015 20:56

Ziņas Amerikā un Kanādā

  • 1
  • 2
  • 3

Latvijas simtgades nakts Ņujorkā, ASV

10-04-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Latvijas simtgades nakts Ņujorkā, ASV

2018.gada 7.aprīlis bija aizraujoša diena latviešiem un Latvijai! Neredzēti kupls pulks latviešu, kopā vairāk kā 700, no ASV un citām pasaules vietām pulcējās pasaulslavenajā "Madison Square Garden" arēnā, lai baudītu...

Lasīt vairāk

Latvijas konsulāts Ņujorkā- Apkārtraksts 2018.04.- Latvian Events in New York

02-04-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Latvijas konsulāts Ņujorkā- Apkārtraksts 2018.04.- Latvian Events in New York

  Latvijas konsulāts Ņujorkā www.latvia-newyork.org   Don't Miss These Latvian Centennial Inspired Events   ImantaDimanta & friends - Centennial Tour - New York City  - April 4, 2018 "ImantaDimanta and friends" is a Latvian folk band based...

Lasīt vairāk

Ziņas no Amerikas Latviešu Palīdzības Fonda - 2018.03.

02-04-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Ziņas no Amerikas Latviešu Palīdzības Fonda - 2018.03.

Ziņas no Amerikas Latviešu Palīdzības Fonda March 2018 Latviesu teksts   Spring is in the air! Spring cleaning is something people do all over the world. Its a good time to open the windows and...

Lasīt vairāk

Lieldienu lustes Priedainē 2018

02-04-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Lieldienu lustes Priedainē 2018

Glabāsim Lieldienu saulīti sirdīs, Glabāsim Lieldienu prieku arvien Lai pazūd tumsa, kas dvēseles tirdī, Lai Lieldienu saule atspīd arvien! 2018.gada 31.martā Ņūdžersijas Latviešu biedrība Priedainē organizēja Lieldienu pasākumu “Lieldienu lustes Priedaines mežiņā”. Pasākuma programma...

Lasīt vairāk

Sv.Pētersburgas Latviešu Biedrības ziņas /2018.g.03./

21-03-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Sv.Pētersburgas Latviešu Biedrības ziņas /2018.g.03./

Sv. Pēterburgas Latviešu Biedrības izdevums.1705 – 9th Avenue North, St.  Petersburg, FL 33713-7136; ZIŅAS lasiet šeit:   Sarīkojumu KALENDĀRS Sv. Pēterburgas Latviešu Biedrībā 1705 – 9th Avenue North, St.  Petersburg, FL 33713-7136; Tālrunis: (813)...

Lasīt vairāk

Dienvidkalifornijas Latviešu INFORMĀCIJAS BIĻETENS 2018.g.aprīlis

21-03-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Dienvidkalifornijas Latviešu INFORMĀCIJAS BIĻETENS 2018.g.aprīlis

http://biletens.weebly.com/ Dienvidkalifornijas Latviešu INFORMĀCIJAS BIĻETENS 2018 g.aprīlis   SARĪKOJUMU KALENDĀRS 4. martā plkst. 1.00 Kalpaka bataljona un leģionāru atcere un mūzikas ansambļa „Atkal kopā” koncerts „100 dziesmas Latvijai” 10. martā plkat. 6.00 „Imantas Dimantas un...

Lasīt vairāk

Informācija par plānoto mobilo pasu darbstaciju Bostonā.

10-03-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Informācija par plānoto mobilo pasu darbstaciju Bostonā.

LATVIJAS REPUBLIKAS VĒSTNIECĪBA AMERIKAS SAVIENOTAJĀS VALSTĪS Latvijas vēstniecība ASV ziņo par iespēju atjaunot vai pieprasīt Latvijas Republikas pasi un/vai personas apliecību (ID karti) Bostonā 2018.gada 27. un 28.aprīlī. Pieņemšana notiks Bostonas latviešu...

Lasīt vairāk

ALAs Infogramma- marts 2018

10-03-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

ALAs Infogramma- marts 2018

ALAs Infogramma - marts 2018 Aprīlī Vašingtonā notiks Baltijas valstu prezidentu tikšanās ar Donaldu Trampu Šī gada 3. aprīlī Vašingtonā notiks trīs Baltijas valstu prezidentu un ASV prezidenta Donalda Trampa tikšanās,...

Lasīt vairāk

Latvijas konsulāts Ņujorkā- Apkārtraksts 2018.03.- Latvian Events in New York

07-03-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Latvijas konsulāts Ņujorkā- Apkārtraksts 2018.03.- Latvian Events in New York

  Latvijas konsulāts Ņujorkā www.latvia-newyork.org Don't Miss These Latvian Centennial Inspired Events   ImantaDimanta & friends - Centennial Tour - New York City  - April 4, 2018 "ImantaDimanta and friends" is a Latvian folk band based...

Lasīt vairāk
Prev Next Lapa:

Jaunākie sludinājumi