Teksta izmērs
Ceturtdiena, 30 Jūnijs 2016 21:15

Atgriezies Nometnē - iesildies Dziesmu svētkiem!

Vērtēt šo ziņu
(1 Balsot)

Šovasar atzīmējam Ņujorkas draudzes īpašuma Katskilos-Nometnes- 60. Jubileju ar sešiem pasākumiem izceļot Nometni kā nozīmīgu latviešu sabiedrisko vidi visām paaudzēm. Viens no šiem pasākumiem būs nedēļas garumā “Atgriezies Nometnē” ( no 17. jūlija līdz 23. jūlijam) notikums, kas uzsāksies ar sabiedriskā pasākuma  “Melnais Lācis” noslēgumu, un sola dalībniekam, kas vēlas atgriezties, vai arī iegriezties, ja nav Nometnes absolventu ierindās, jautru, aktīvu nedēļu skaistā dabā, labā kompānijā.
Nedēļu iesāksim svētdienas pēcpusdienā ar Pētera Dajevska apceri par sava tēva Evalda Dajevska scenografijas darbiem, un saviem piedzīvojumiem kamēr palīdzēja tēvam darboties no Nometnes sarīkojuma zālē iekārtotas darbnīcas. Evalda Dajevksa darbi būs arī apskatāmi un pērkami Melnā Lāča mākslas galerijā 16. jūlijā. Apceres viela par teātra scenografiju ir īpaši būtiska mijiedarbībā ar Nometnes 2. perioda tēmu, jo vienlaicīgi Dajevska apcerei, nometniekus iepazīstinās ar Latvijas teātra aktrīsēm Ingu Tropu un Laumu Balodi, kas bērnus uz divām perioda nedēļām nodarbinās ar interaktīvo teātri. Interaktīvā teātra programma un citi šīs vasaras papildinātās latviskās programmas pienesumi notiek pateicoties atbalstam, ko sniedz Latvijas valdības Sabiedrības integrācijas fonds diasporas atbalstam.

Svētdienas vakarā vēl pirms svecīšu dievkalpojuma būs iespēja noklausīties Latvijas pārstāvniecības pie ANO vēstnieka Jāņa Mažeika uzrunu par apstākļiem Baltijas valstu ārpolitikā.

Un tad pārslēgsimies- līdz otrdienas vakaram uz noskaņojuma iesildīšanu nākamā gadā gaidāmiem XIV Vispārējiem Dziesmu un Deju  Svētkiem ASV – bet ar vienu pagriezienu citā virzienā, lai vēl pirmdienā noklausītos Dr. Jura Pupčenoka lekciju par šodienas politiskajos apstākļos ļoti būtisku tematu: “Musulmaņi Latvijā un ASV: Pārpratumi un patiesība”.

Dziesmu svētku noskaņojuma iedziedāšanai un iedejošanai  aicinam atkal visus uz neformālām tautas deju apmācībām, uz dziesmu vakariem, uz prāta asināšanu ar tautas dziesmu “Dzepardija” spēli. Kājas un balss saites izsildījuši, cerība ir, ka dalībnieki  no savas puses veidos tautas deju pulciņu savā mājas pilsētā, vai arī attīstīs vēlmi piebiedroties jau pastāvošiem  koriem, lai kuplinātu dalībnieku skaitu jau nākamā gada jūlijā notiekošos Dziesmu svētkos Baltimorā, un pēc tam- 2018. gadā simtgades svētkos Rīgā!

Tautiskajām nodarbībām, kam vajag vēl arī citus vingrinājumus, būs pamīšus arī joga stundas, kāda iespējama masāža, volejs un pastaigas.

Arī pārējā nedēļa veidojas daudzsološa ar jau pieminētajām fiziskajām nodarbībām kā arī ar pievakara meditācijas stundu Prāvestes Anita Vārsberga-Pāžas vadībā, un interešu grupām: “Mūžu dzīvo, mūžu mācies”, kuŗās ieskaitītas personīgi pielāgotas latviešu gramatikas un datoru programmas stundas, adīšanas un kulinārās apmācības, pārrunu pulciņi balstoties uz dažādu lasāmvielu latviešu un angļu valodās, zolītes un sporta nodarbības. Viss notiks neformālā gaisotnē ar dienas kārtības pielāgošanu dalībnieku interesēm un laika izjūtai. Kā pēdējo no pieteiktajām diskusījām, aicinam jūs uz piektdienas vakara sarunu “ Grieķu dievietes un to archetipi mūsdienās” Līgas Balodes vadībā.

Dabas vidi Katskilu kalnos izbaudīsim gan raugoties no Ēdamzāles verandas uz tuvajiem kalniem, bet arī slīdot pa Esopus upi riepu tūbās. Katskilu kalnu un Hudsonas upes ielejas skaistumu uztvērsim braukdami ekskursijā uz  Hudsonas upes krastā atrodošās dabas mākslinieka Frederick Church mājām un muzeju- “Olana”, kur ne tikai papildināsim zināšanas par “Hudson River School of Painting” bet arī radīsim iespēju vēlreiz iedzīvināt jau pērnās, “Melnā Lāča” nogales “Mana mīļākā vieta Nometnē” tēmu šī īpašā glezniecības stila apmācībās.

Gaidam Jūs uz visu nedēlu, vai uz diennakti! Dalības maksa ir $25 pa dienu, kuŗā ieskaitītas trīs maltītes Nometnes ēdamzālē. Būs piemaksas par atsevisķām nodarbībām. Pieteikšanās un naktsmājas sarunājamas ar Atpūtas nama saimnieci Veru Ūdru: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., vai pa telefonu: 518 589 9932.
Ar jautājumiem, vai lai pieteiktos novadīt nodarbības, lūdzu rakstiet: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Par “Melnā Lāča” nogali: lai iepriekš pieteiktos uz vakariņām ar atlaides cenu ($25): This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.;  lai pieteiktu darbus mākslas galerijai un tirgum, kā arī 50-5 izsolei: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.; lai pieteiktu fotografijas un darbus “Mana mīļākā vieta Nometnē” mākslas sienai, kā arī foto žūrijai: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

Gaidām Jūs- kopā novērtēsim šo skaisto vidi un brīnumus, ko grupiņa cilvēku no dažādām paaudzēm, ar dažādām pieredzēm, ar latviskām saknēm viens otram var sniegt!

Nometnes padomes vārdā,
Anita Bataraga

 

Ņujorkas draudzes NOMETNES 60. jubilejas pasākumi 2016. gada vasarā Ņujorkas draudzes īpašumā Elka Park, NY

Svētdien, 3. jūlijā: Nometnes atklāšana 4'os pēcpusdienā ar Latvijas vēstnieka Andra Razāna uzrunu un ALAs priekšsēža Pētera Blumberga apsveikumu ar ALJAs, baznīcas virsvaldes un kaimiņu draudžu apsveikumiem.

Sestdien, 16. jūlijā:   MELNAIS LĀCIS 2016: 

pievakarē pie Atpūtas nama: vakariņas, balle: spēlēs “Lūžeri”.

Ieeja: $30 pie durvīm, bet $25 nopērkot līdz 4. jūlijam: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.)

 

Galerija “Melnais Lācis”; Gleznu izstāde un tirgus sākot ar pusdienas laiku ar 70% peļņas sadali pārdevējam par labu, 30% Nometnei. Pārdodamās gleznas lūdzam pieteikt iepriekš, sazinoties ar Anitu Bataragu: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., un nosūtot, ja iespējams diģitāu foto un aprakstu Piesakiet pārdošanas cenu, vai mēs uzzināsim reālu tirgus vērtību. Tirgū jau pieteiktas A. Annusa, Kovaļevskas, Dajevska, Liberta, Cennes un citi darbi.

 

50-50 Klusā izsole: Meklējam Jūsu darinātas rotas lietas, mākslas darbus, alu, medu, mēbeles, foto, t-kreklus un vēl!  Nosakiet sākšanas cenu; solīšana sāksies ar Melnā Lāča atklāšanu un turpināsies līdz pusnaktij.  Pieteikšana: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

“Mana mīļākā vieta Nometnē”:  Mākslas siena, kas sastādīsies no jūsu gleznām, zīmējumiem, foto! Piesakiet vai atvedat uz Nometni sākot ar 3.jūliju.

Piesakiet MMVN savu foto Foto žūrijai iesniedzot digitālā formā līdz 4.jūlijam uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. norādot, vai iesniedzējs ir bērns līdz 14 g.v.  Žūrija izraudzīs interesantākās/labākās, palielinās,ierāmēs, mākslinieks parakstīs un liksim mākslas tirgū!

 

Gatavojoties MMVN: neformālas mākslas stundas pie vīna glazes ar Ilgu Ziemiņu-Kurēnu un Kristu Nīgali:

9.-10. jūlija nogalē: lūdzam iepriekš pieteikties: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..

                         **********************************

   “Atgriezies Nometnē!” Atpūtas namā, nedēļa no 17.-23.jūlijam:  nodarbības, lekcijas Nometnes absolventiem un draugiem!  Notiks neformāla iesildīšanās 2017. g. dziesmu svētkiem! Programmas papildinājumi apskatāmi NYdraudze.org mājas lapā, bet ieskaita:

        Svētdienas pp:17. jūlijā: Pētera Dajevska uzruna par tēva Ēvalda Dajevska mākslu un scenografiju un LV vēstnieka ANO stāstījums par Baltijas valstu drošības jautājumiem. Pirmdien, 18. jūlijā: Dr. Juris Pupčenoks: ""Musulmaņi Latvijā un ASV: Pārpratumi un Patiesība” Piektdien: Līgas Balodes “Grieķu dievietes un to archetipi mūsdienās”.

Vēl: sirojumi, izbraukumi, masāžas, joga, sports, meditācija, interešu grupas, dziedāšana, tautas dejas, tautas dziesmu “Džepardijs”, lasīšanas pulciņi.

Pieteikšanās naktmājām pie Atpūtas nama saimnieces Veras Ūdras: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Dalības maksa $25/dienu, ieskaita trīs maltītes. Brauciet uz diennakti vai nedēļu! Ja vēlaties pieteikt nodarbību: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

  1. Periodā: Interaktīvais teātris no Latvijas* visiem nometņotājiem un Īkšķīšiem; un otrā nedēļā “Imanta un Dimanta” folkloras programma*

 

Heritage” periodā un “Heritage” Īkšķīšos: Intensīva latviešu folkloras programma ar “Imantu un Dimantu”*

 *programmu financiāli atbalsta Latvijas valdības Sabiedrības  integrācijas fonds.

 

17.-18. septembra nogalē: “Ceļš uz Nometni: no 0.60 līdz 60 km”: gājiens, riteņbrauciens, skrējiens; vakariņas, ugunskurs un dziedāšana. Pieteikšanās naktsmājām pie Vera Ūdras: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it..  Sīkāka informāciija sekos.


    Ņujorkas Latviešu Ev.Lut. Draudze

 

Ja apmeklēsiet vai kontaktēsiet, lūdzu, atsaucieties uz portālu: www.LatviesiAMERIKA.com

 

Aicinām iesūtīt RAKSTUS, FOTO un VIDEO (YouTube site) no pasākumiem!
Rakstiet uz This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Amerikas un Kanādas LATVIEŠU centru, uzņēmumu u.c. pulcēšanās vietu karte uz Google Maps

 

 

Lasīts 1764 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 30 Jūnijs 2016 23:30

Ziņas Amerikā un Kanādā

  • 1
  • 2
  • 3

Ziņas no Amerikas Latviešu Palīdzības Fonda - 2018.01.

18-01-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Ziņas no Amerikas Latviešu Palīdzības Fonda - 2018.01.

Ziņas no Amerikas Latviešu Palīdzības Fonda January 2018 Newsletter      ALPF   *    215-635-4137   *    info@LRFA.org    *     www.lrfa.org           Your friends at LRFA  info@LRFA.org  215-635-4137    www.lrfa.org   Ja apmeklēsiet vai kontaktēsiet, lūdzu, atsaucieties uz portālu:www.LatviesiAMERIKA.com Aicinām iesūtīt...

Lasīt vairāk

ALAs Infogramma- janvāris 2018

11-01-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

ALAs Infogramma- janvāris 2018

ALAs Infogramma - janvāris 2018 ALA sveic visus tautiešus Jaunajā, Latvijas simtgades gadā! Amerikas latviešu apvienības valde un darbinieki sveic visus ALA biedrus un atbalstītājus 2018. gadā, kas būs piesātināts...

Lasīt vairāk

Informācija par plānoto mobilo pasu darbstaciju Čikāgā.

11-01-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Informācija par plānoto mobilo pasu darbstaciju Čikāgā.

LATVIJAS REPUBLIKAS VĒSTNIECĪBA AMERIKAS SAVIENOTAJĀS VALSTĪS Latvijas vēstniecība ASV ziņo par iespēju atjaunot vai pieprasīt Latvijas Republikas pasi un/vai personas apliecību (ID karti) Čikāgā 2018.gada 22. un 23.februārī. Pieņemšana notiks Čikāgas Ciānas...

Lasīt vairāk

Latvijas konsulāts Ņujorkā- Apkārtraksts 2018.01.- Latvian Events in New York

10-01-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Latvijas konsulāts Ņujorkā- Apkārtraksts 2018.01.- Latvian Events in New York

  Latvijas konsulāts Ņujorkā www.latvia-newyork.org Save the date for these Latvian inspired events ...   Latvian Heritage Night with the NY Knicks - April 7, 2018 Experience the New York Knicks 1st ever Latvian Heritage Night. KNICKS VS....

Lasīt vairāk

Dienvidkalifornijas Latviešu INFORMĀCIJAS BIĻETENS 2018.g.javāris

05-01-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Dienvidkalifornijas Latviešu INFORMĀCIJAS BIĻETENS 2018.g.javāris

  www.biletens.com Dienvidkalifornijas Latviešu INFORMĀCIJAS BIĻETENS 2018 g.janvāris   SARĪKOJUMU KALENDĀRS 6. janvari 12:30 pecpusdiena: Scandinavian/Baltic Film Festival ietvaros radis divas latviesu filmas 1) Isfilmu un 2) Melanijas Hroniku. Seit ir detalizetaka infromacija: http://www.scandinavianfilmfestivalla.com/current-schedule.php.SFFLA izrada...

Lasīt vairāk

Sv.Pētersburgas Latviešu Biedrības ziņas /2018.g.01./

03-01-2018 Ziņas Amerikā un Kanādā

Sv.Pētersburgas Latviešu Biedrības ziņas /2018.g.01./

Ziņas2018.gada janvāris Nr. 292 LVSv. Pēterburgas Latviešu Biedrības izdevums.1705 – 9th Avenue North, St.  Petersburg, FL 33713-7136; Tālrunis: (813) 792-2797      Ja kontaktēsiet, lūdzu, atsaucieties uz portālu: www.LatviesiAMERIKA.com  

Lasīt vairāk

Vēl ir laiks atbalstīt ALA 2017. gadā!

29-12-2017 Ziņas Amerikā un Kanādā

Vēl ir laiks atbalstīt ALA 2017. gadā!

Vai Tu esi kādreiz... saņēmis ALA stipendiju (uz vasaras vidusskolu, universitātes mācībām, 2x2 nometnei?) saņēmis godalgu par labām sekmēm latviešu skolā un/vai ALA pārbaudījumos? piedalījies “Sveika, Latvija!”, “Sveika, Dzimtene!” vai “Heritage Latvia” braucienā? Kā dalībnieks VAI pavadonis? Vai Jūsu...

Lasīt vairāk

Sveicieni no Amerikas Latviešu Palīdzības Fonda.

21-12-2017 Ziņas Amerikā un Kanādā

Sveicieni no Amerikas Latviešu Palīdzības Fonda.

Happy and Healthy Holidays!       ALPF   *    215-635-4137   *    info@LRFA.org    *     www.lrfa.org    

Lasīt vairāk

ALAs Infogramma- decembris 2017

15-12-2017 Ziņas Amerikā un Kanādā

ALAs Infogramma- decembris 2017

ALAs Infogramma - decembris 2017 ALAs valde izvērtē padarīto un kaļ plānus nākamajam gadam Amerikas latviešu apvienības (ALA) valde savā 2017. gada nogales valdes sēdē atskatījās uz pēdējā ceturksnī paveikto, kā...

Lasīt vairāk
Prev Next Lapa:

Jaunākie sludinājumi