Teksta izmērs
Ceturtdiena, 31 Augusts 2017 01:44

Labo darbu nedēļa 2017

Vērtēt šo ziņu
(0 balsis)

“Labo darbu nedēļa 2017”
no 16. Līdz 22. oktobrim

Kas ir Labo darbu nedēļa?

Labdarības organizācija Palīdzēsim.lv jau devīto gadu rīko akciju “Labo darbu nedēļa” – nedēļu, kad īpaši aktīvi darām labus darbus gan paši, gan mudinām to darīt arī citus.

“Labo darbu nedēļā” pastiprināta uzmanība tiek pievērsta palīdzībai, kuras sniegšanai nav nepieciešams liels finansiālais ieguldījums. Tā var būt palīdzība kādam vientuļam cilvēkam vai vienkārša aprunāšanās, daudzdzīvokļu mājas teritorijas sakopšana, rūpes par dabu, dzīvniekiem, apkārtējiem utt. Tie ir neskaitāmi daudzie darbiņi, kurus ikdienā nepamanām vai nepietiek laika un motivācijas. Katram pašam ir iespēja iniciēt ideju par nepieciešamo Labo darbu vai iesaistīties un līdzdarboties kādā no http://labodarbunedela.palidzesim.lv lapā pieteiktajām aktivitātēm.

2016.gadā akcijas aicinājumam atsaucās vairāk nekā 18050 cilvēku no Latvijas un tika uzrunāti arī emigrējušie latvieši.

Akcijā var piedalīties gan privātpersonas, gan skolas ar klašu kolektīviem, gan uzņēmumi, gan dažādas organizācijas. Katrs spējam un varam saskatīt kādu, kam nepieciešama palīdzība.

 

Palīdzēt – tas var būt patīkami, aizraujoši un tik ļoti nozīmīgi grūtos brīžos. Palīdzība vairo arī prieku un gandarījumu pašam palīdzētājam. Palīdzot var lietderīgi pavadīt laiku ar draugiem, atrast jaunus draugus, sadarbības partnerus un idejas tālākiem darbiem.

Aicinām akcijā aktīvi iesaistīties skolas!

Lai padarītu labos darbus redzamākus, noteikti pastāsti par saviem labajiem darbiem mums un iedvesmo citus!

- Kad labais darbs ieplānots vai padarīts, informē par to pārējos, ievietojot aprakstu un fotogrāfijas www.labodarbunedela.palidzesim.lv.

Informāciju par tiem, kam nepieciešama palīdzība, sūti uz: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it., un visi kopā mēs varēsim palīdzēt !

Ko Tu vari darīt “Labo darbu nedēļā”?

- iesaistīties brīvprātīgo darbā;
- palīdzēt pensionāram kaimiņos atnest pirkumus, palīdzēt dārza darbos vai sagatavot ziemai malku;

- dalīties ar sirdssiltumu un aprunāties, kopīgi padzert tēju, uzspēlēt galda spēles ar kādu, kam ikdienā ir vientuļi;

- doties uz dzīvnieku patversmi;
- uzkopt skolas, parka, sociālās aprūpes iestādes vai citu tuvāko apkārtni;
- sarīkot iepriecinošu dienu, kādam, kam ikdienā nav iespēja piedalīties aktivitātēs;
- veikt jebkuru darbiņu, par kuru Tu saņemsi pretī sirsnīgu “Paldies!”, un tā būs liela pateicība un prieks par padarīto darbu arī Tev!

Kas paveikts iepriekšējos gados?

- Bērnu un jauniešu iniciatīvu centrs "UP's" kā "labo darbu policija" aicināja ikvienu izdarīt labu darbu, kas tika norādīts uz aicinājuma kvīts, ko Kalsnavas pagasta iedzīvotāji saņēma no rītiem pie sava auto stikla.

- Bauskas novada Vecsaules pamatskola sagatavoja svētku brīdi pansionāta "Derpele" ļaudīm. Skolēni dziedāja dziesmas, runāja dzeju, rādīja skečus. Sagatavoja mīklas, ticējumus. Noslēgumā dāvināja pašu skolēnu sagatavotas krāsainas kartītes ar laba vēlējumiem, kā arī cepumu kūku, ko bija pagatavojuši visi kopā iepriekšējā dienā

- Bilskas pamatskola aicinājumam iesaistīties akcijā atsaucas jau vairākus gadus, palīdzot gan cilvēkiem un dzīvniekiem, gan arī veicot dažādus sabiedriskos darbus pagastā.

- Krāslavas novada PII "Pīlādzītis”, palīdzot sētniecei lapu grābšanā un teritorijas sakopšanā, iesaistījās visu bērnudārza grupiņu audzēkņi un audzinātājas.

- Saldus novada pašvaldības Kursīšu pamatskolas 9.klase ar moto: „Caur grūtībām uz zvaigznēm” pārbaudīja (gan nopietni, gan nenopietni) piekto klašu skolēnu radošumu un dažādas prasmes. Šī aktivitāte palīdzēja mazajiem vieglāk iejusties lielo skolēnu kolektīvā, justies brīvākiem un drošākiem.

- Rīgas Dabaszinību skolas puķkopības pulciņš iestādīja pīlādzi

- Brocēnu pirmsskolas izglītības iestāde "Varavīksne" labiekārtoja Brocēnu novada pašvaldības teritoriju, iestādot košumkrūmus un kokus

- Pilsrundāles vidusskolas 4.b klase iestādīja zīles podiņos, lai izaugtu jauni ozoliņi, ar ko izrotāt Latviju 100 gadu jubilejā.

- Saldus pamatskolas 1.- 5.klašu skolēni atsaucās uz „Purnavu muižas” rīkoto akciju „Pacel zīli un kastani”, lai sagādātu meža iemītniekiem gardos našķus – zīles un kastaņus. Kopumā Labo darbu nedēļā ap 20 skolu pieteikušās lasīt zīles un kastaņus, ko nogādāt meža dzīvniekiem, un Latvijas zoodārzu iemītniekiem.

- Kandavas novada Zantes pamatskolas 9. klases skolēni uzņēmās skolotāju lomu un, tā kā līdz pusdienošanas vietai ir gabaliņš ko iet, veda visus mazāko klašu bērnus, atvieglojot skolotāju ikdienu.

- Zālītes speciālās internātpamatskolas skolēni pagatavoja pārsteiguma cienastu skolotājiem un skolas pāvārītēm, lai skolotāji biežāk smaidītu. Tāpat skolēni devās ciemos pie skolotājiem pensionāriem, sagādājot kādu jauku pārsteigumu, kā arī sakopa skolu bijušo direktoru vai skolotāju kapuvietas.

- Kandavas novada Zantes pamatskolas kādas klases audzinātāja saviem audzināmajiem pagatavoja bubertu. Kandavas novada Zantes pamatskolas skolotāji rīkoja pasākumu skolēnu vecākiem, skolēni palīdzēja dažādos apkārtnes sakopšanas darbos, skolai sagādāja malku visai nedēļai, atviegloja skolotāju darbu, ciemojās pie pensijā aizgājušiem skolotājiem un sagādāja pašu lasītu zāļu tējiņu ziemai, vāca makulatūru un veica daudz citu nenovērtējamu darbiņu, kas kādam atviegloja ikdienu un deva prieku.

- Skolotāja no Priekules dalījās ar gardumiem no sava pagraba un iepriecināja pensijā aizgājušās skolotājas un vecos ļaudis.

- Priekules vidusskolas skolēnu aktīvistu grupa regulāri rūpējas par Lāčplēša kara ordeņa kavaliera J.Osteļa un viņa dzimtas piemiņas vietu, Brocēnu vidusskolas skolēni sakopj Braku kapus, Aknīstes vidusskolēni - vietējo kapu kopiņas.

- ... un vēl tika paveikts daudz mazāku un lielāku labo darbu, kurus visus var apskatīt šeit : http://labodarbunedela.palidzesim.lv/paveiktie-darbi

Akcijas dziļākā jēga un būtība ir mudināt cilvēkus darīt labas lietas ne tikai Ziemassvētkos vai “Labo darbu nedēļā”, bet arī ikdienā. Vienreiz izdarot kaut ko labu, tu saproti, ka tas nav nekas grūts, ka tas sagādā dubultu prieku - gan tev pašam, gan tam, kuram palīdzēts!

Tā skola, kura būs aktīvākā labo darbu veicēja, saņems īpašu pārsteigumu no akcijas rīkotājiem!

Darot kopā, var izdarīt vairāk labu darbu!

Un ko darīsi Tu ???

*"Pasākumu finansiāli atbalsta Sabiedrības integrācijas fonds no Latvijas valsts budžeta līdzekļiem.” 

 

Lasīts 1912 reizes

Ziņas no Latvijas

  • 1
  • 2
  • 3

Statistiskie tautieši – tapis unikāls Latvijas iedzīvotāju portrets 100 cilvēkstāstos

08-11-2018 Ziņas no Latvijas

Statistiskie tautieši – tapis unikāls Latvijas iedzīvotāju portrets 100 cilvēkstāstos

08.11.2018. Latvijas Radio un sabiedrisko mediju portāls LSM.LV ir radījuši unikālu projektu “Statistiskie tautieši”, kurā tiek multimediāli iedzīvināts dokumentāls 100 Latvijas iedzīvotāju portrets. Tie ir 100 Latvijas Radio Ziņu dienesta veidoti...

Lasīt vairāk

Vēstule no "Latvieši pasaulē"

06-11-2018 Ziņas no Latvijas

Vēstule no "Latvieši pasaulē"

g. novembrī  Mīļie draugi un atbalstītāji, Šis ir bijis muzejam fantastisks gads. Ar mūsu trijām izstādēm, grāmatu, un filmu esam godam svinējuši Latvijas simtgadi – pie tam, viss tas ir paveikts ar...

Lasīt vairāk

Aicinājums Pasaules Latviešiem skatīties TEDx Riga 2018

01-11-2018 Ziņas no Latvijas

Aicinājums Pasaules Latviešiem skatīties TEDx Riga 2018

Sveiciens no TEDx Riga 2018 komandas,  Gribējam informēt jūs un plašāko latviešu kopienu dažādās pasaules malās par iepēju skatīties rīt, 2.novembrī bezmaksas tiešraidē sekot TEDx Riga 2018 ideju forumam 2018.tedxriga.com   vai FB livestream #TEDxRiga.  Te plašāks...

Lasīt vairāk

Aicina “dot ziņu” emigrējušos konsultācijām par atgriešanos Latvijā

27-09-2018 Ziņas no Latvijas

Aicina “dot ziņu” emigrējušos konsultācijām par atgriešanos Latvijā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) īsteno pilotprojektu „Reģionālās remigrācijas koordinators”, kura ietvaros tiek īstenoti atbalsta pasākumi ārvalstīs dzīvojošajiem, kuri apsver iespēju atgriezties Latvijā. Šobrīd ir izveidots piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru...

Lasīt vairāk

VID izveido īpašu konsultāciju tālruni un e-pasta adresi ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem.

31-08-2018 Ziņas no Latvijas

VID izveido īpašu konsultāciju tālruni un e-pasta adresi ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem.

Rīgā, 31.08.2018. VID izveido īpašu konsultāciju tālruni un e-pasta adresi ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem Lai informācija par nodokļu jautājumiem būtu pieejamāka ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem, Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir izveidojis atsevišķu e-pasta adresi...

Lasīt vairāk

Par reģionālajiem reemigrācijas koordinatoriem.

08-08-2018 Ziņas no Latvijas

Par reģionālajiem reemigrācijas koordinatoriem.

2018.gadā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izveidojusi piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru tīklu. Reģionālo koordinatoru galvenais uzdevums ir uzrunāt potenciālos remigrantus un noskaidrot to vajadzības, sagatavot atbilstošus piedāvājumus par...

Lasīt vairāk

Diasporas skolotāju tikšanās svētki - Diasporas skolotāju kursi 2018

19-07-2018 Ziņas no Latvijas

Diasporas skolotāju tikšanās svētki - Diasporas skolotāju kursi 2018

Piecdesmit septiņi diasporas skolu skolotāji šī gada 10.–12. jūlijā tikās Latviešu valodas aģentūras (LVA) organizētajos profesionālās pilnveides kursos Salacgrīvā, kur trīs dienu garumā atpūtas kompleksā „Kapteiņu osta” baudīja intensīvu mācību...

Lasīt vairāk

Darba devēji gatavojas sarunām ar aizbraucējiem par atgriešanos Latvijā

19-07-2018 Ziņas no Latvijas

Darba devēji gatavojas sarunām ar aizbraucējiem par atgriešanos Latvijā

18.07.2018           18. jūlijā, mobilo sakaru operatora “Tele2” aizsāktās sociālās kustības “Latvija strādā” esošie un potenciālie partneri – dažādu nozaru un lielumu darba devēji – dalījās ar savu pieredzi emigrantu piesaistei...

Lasīt vairāk

Latvijas finansējumu saņēmušas 56 latviešu skolas pasaulē

17-07-2018 Ziņas no Latvijas

Latvijas finansējumu saņēmušas 56 latviešu skolas pasaulē

Diasporas latviešu skolām 2018. gadā pieejamais finansiālais atbalsts, ko nodrošina Latviešu valodas aģentūra (Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programma “Valsts valodas politika un pārvalde”), ir 108 400 EUR, divas reizes...

Lasīt vairāk
Prev Next Lapa: