Teksta izmērs
Otrdiena, 06 Novembris 2018 17:36

Vēstule no "Latvieši pasaulē"

Vērtēt šo ziņu
(1 Balsot)
 1. g. novembrī 

Mīļie draugi un atbalstītāji,

Šis ir bijis muzejam fantastisks gads. Ar mūsu trijām izstādēm, grāmatu, un filmu esam godam svinējuši Latvijas simtgadi – pie tam, viss tas ir paveikts ar ļoti pieticīgiem resursiem. Ar katru gadu mūsu darbs ir kļuvis plašāks, daudzpusīgāks, redzamāks un aktuālāks. Priecājamies par šo dabīgo izaugsmi, kas rāda, ka mūsu muzejs ir sabiedrībai vajadzīgs. Bet tas arī nozīmē, ka mums jāpalielina ienākumi, lai varētu izvest nākamā gada plānus - krājuma sagatavošanu akreditācijai lai varētu pretendēt uz Latvijas valsts atbalstu un krājums iekļūtu valsts aizsargājamā mantojumā, un plānotos darbus ar skolām.

Mēs esam ļoti priecīgi un gandarīti, ka viens dāsns ziedotājs ir pieteicies dāvināt muzejam $5 000,

bet tikai ja mēs paši savācam ziedojumos $15 000 līdz šī gada 31. decembrim.

Šinī gadā paveiktais:

 

v  "Stāstu sega Latvijai" apceļo Latviju.

v  Multimediju izstāde "Es (arī) esmu latvietis" par ārzemēs dzīvojošo latviešu latvisko identitāti, iedvesmoja apmēram 8000 apmeklētāju vienā no LNB galvenām izstāžu telpām šovasar. Pašlaik tā ir redzama Daugavpilī un 4. maijā uz Baltā galdauta svētkiem tā būs Liepājā.

v  Ceļojošā izstāde "Dziesmu svētki ārpus Latvijas" papildināja 2018.g. Dziesmu un Deju svētkus Latvijā.

v  Izdevām bagātīgi ilustrētu grāmatu, "Nyet nyet Soviet" par pretpadomju demonstrācijām trimdas  laikā.

v  Dokumentālā filma "Vārpa. Apsolītā zeme" izrādīta Rīgā un dažās diasporas kopienās, bet arī pārstāvēja Latviju starptautiskā dokumentālo filmu festivālā.

v  Mūsu materiāli veido daļu no kopējās izstādes Latvijas Nacionālajā Vēstures muzejā Latvijas simtgadei par godu. Tie arī tiek lietoti citās Latvijas atmiņu institūcijās, kā arī ārzemēs.

v  Visu gadu LNB apmeklētāji var iepazīties ar mūsu muzeja “Mēneša priekšmetu” un tā stāstu, kas tiek izstādīti bibliotēkas ātrijā.

v  Katru dienu mums ienāk jauni un neizsakāmi vērtīgi materiāli, tai skaitā trimdas sabiedrībā rosīgā un iemīļotā Ulda Gravas personīgās relikvijas.

 

Visi šie darbi ir paveikti ar neiedomājami pieticīgiem līdzekļiem, gan naudas, gan cilvēkresursu ziņā. Mēs dzīvojam no grantiem, ziedojumiem, biedru maksām un talcinieku darbu. Liels paldies jums par šo atbalstu!

                                        

Līdz gada beigām jāsavāc $20 000!

 

Līdzekļi vajadzīgi 1) krājuma sagatavošanai akreditācijai, lai varētu pretendēt uz Latvijas valdības ikgadēju atbalstu, 2) lai varētu turpināt pieņemt jaunus materiālus un 3) lai izvestu plānotos projektus ar Latvijas un diasporas skolām (ar "Stāstu segu", "Escape room" un "Latviskās identitātes mājas lapu").

Lūdzu, nāciet talkā! Palīdziet mums sasniegt $15 000, lai varētu iegūt vēl $5 000. Ar šo naudu mēs varētu pieņemt darbā krājuma apstrādes speciālistu akreditācijas darbiem un skolas projektiem. ASV  iedzīvotāji var ziedot un saņemt nodokļu atlaidi rakstot čeku uz  Latvian Diaspora Museum Fund, c/o M. Voldins, 131 Langdon St, Newton, MA 02458.

Lūdzu ziedojiet šeit.

Sirsnīgs paldies!

Maija Hinkle, Muzeja "Latvieši pasaulē" valdes priekšsēde

 

Dear friends and supporters,

This has been a fantastic year for Latvians Abroad – museum and research center. We have made a significant contribution to the celebration of Latvia’s centenary – three exhibits, a book, and a movie – on a shoestring budget. We are the only institution in the world that is entirely devoted to compiling and exhibiting the activities of Latvians around the globe. Over the last ten years, the scope of our work has grown and become more visible and topical. We are thrilled by this growth and the realization that our organization is important and necessary to our community. But this also means that our current finances are not enough to do what needs to be done.

 A supporter has offered to donate $5 000,

but only if we raise another $15 000 by 31 December.

This year’s accomplishments:

 • Story Quilt has travelled all over Latvia.
 • Multimedia exhibit I, too, am a Latvian, about Latvian identity issues among Latvians living outside Latvia, was viewed by about 8000 visitors to the National Library. It is currently in Daugavpils and will be in Liepāja on 4 May 2019.
 • Travelling exhibit Song Festivals Outside Latvia enriched this year's Latvian Song and Dance festival.
 • Book Nyet nyet Soviet about anti-Soviet demonstrations organized by diaspora in the West.
 • Documentary film Vārpa. The Promised Land exhibited in Riga and diaspora communities, as well as submitted to an international film festival as the Latvian entry.
 • Our materials are included in the centenary exhibit at the Latvian National History Museum and other memory institutions.
 • Visitors to the National Library atrium have been able to view our Monthly Item, together with its story - one of the many items we have in our collection.
 • We receive new and valuable historic items every day that attest to the activities of Latvians abroad during various periods in history.

All this has been accomplished with incredibly modest financing, and a very small staff.  We survive on grants, donations, membership fees, and volunteers for which we are very thankful!

 

We must raise $20 000 by year's end!

The money is needed to:

 • manage our current collection and continue to accept items for the collection;
 • achieve accreditation from the Latvian government so that we can receive government funding; and
 • continue work on current and planned projects (Story Quilt, Escape Room, Latvian Identity homepage).

Support us! Currently we have two part-time employess. Help us reach our goal so that we can hire a full-time administrator to manage the rwork needed for achieving state accreditation and implementing future activities. US residents can receive a tax break for their donations. Write checks out to:  Latvian Diaspora Museum Fund, c/o M. Voldins, 131 Langdon St, Newton, MA 02458.

Or Donate here.

Thank you!

Maija Hinkle,

"Latvians Abroad - Museum and Research Centre" chairperson of the Board

 

 

Lasīts 965 reizes Pēdējo reizi rediģēts Otrdiena, 06 Novembris 2018 21:39

Ziņas no Latvijas

 • 1
 • 2
 • 3

Statistiskie tautieši – tapis unikāls Latvijas iedzīvotāju portrets 100 cilvēkstāstos

08-11-2018 Ziņas no Latvijas

Statistiskie tautieši – tapis unikāls Latvijas iedzīvotāju portrets 100 cilvēkstāstos

08.11.2018. Latvijas Radio un sabiedrisko mediju portāls LSM.LV ir radījuši unikālu projektu “Statistiskie tautieši”, kurā tiek multimediāli iedzīvināts dokumentāls 100 Latvijas iedzīvotāju portrets. Tie ir 100 Latvijas Radio Ziņu dienesta veidoti...

Lasīt vairāk

Vēstule no "Latvieši pasaulē"

06-11-2018 Ziņas no Latvijas

Vēstule no "Latvieši pasaulē"

g. novembrī  Mīļie draugi un atbalstītāji, Šis ir bijis muzejam fantastisks gads. Ar mūsu trijām izstādēm, grāmatu, un filmu esam godam svinējuši Latvijas simtgadi – pie tam, viss tas ir paveikts ar...

Lasīt vairāk

Aicinājums Pasaules Latviešiem skatīties TEDx Riga 2018

01-11-2018 Ziņas no Latvijas

Aicinājums Pasaules Latviešiem skatīties TEDx Riga 2018

Sveiciens no TEDx Riga 2018 komandas,  Gribējam informēt jūs un plašāko latviešu kopienu dažādās pasaules malās par iepēju skatīties rīt, 2.novembrī bezmaksas tiešraidē sekot TEDx Riga 2018 ideju forumam 2018.tedxriga.com   vai FB livestream #TEDxRiga.  Te plašāks...

Lasīt vairāk

Aicina “dot ziņu” emigrējušos konsultācijām par atgriešanos Latvijā

27-09-2018 Ziņas no Latvijas

Aicina “dot ziņu” emigrējušos konsultācijām par atgriešanos Latvijā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) īsteno pilotprojektu „Reģionālās remigrācijas koordinators”, kura ietvaros tiek īstenoti atbalsta pasākumi ārvalstīs dzīvojošajiem, kuri apsver iespēju atgriezties Latvijā. Šobrīd ir izveidots piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru...

Lasīt vairāk

VID izveido īpašu konsultāciju tālruni un e-pasta adresi ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem.

31-08-2018 Ziņas no Latvijas

VID izveido īpašu konsultāciju tālruni un e-pasta adresi ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem.

Rīgā, 31.08.2018. VID izveido īpašu konsultāciju tālruni un e-pasta adresi ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem Lai informācija par nodokļu jautājumiem būtu pieejamāka ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem, Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir izveidojis atsevišķu e-pasta adresi...

Lasīt vairāk

Par reģionālajiem reemigrācijas koordinatoriem.

08-08-2018 Ziņas no Latvijas

Par reģionālajiem reemigrācijas koordinatoriem.

2018.gadā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izveidojusi piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru tīklu. Reģionālo koordinatoru galvenais uzdevums ir uzrunāt potenciālos remigrantus un noskaidrot to vajadzības, sagatavot atbilstošus piedāvājumus par...

Lasīt vairāk

Diasporas skolotāju tikšanās svētki - Diasporas skolotāju kursi 2018

19-07-2018 Ziņas no Latvijas

Diasporas skolotāju tikšanās svētki - Diasporas skolotāju kursi 2018

Piecdesmit septiņi diasporas skolu skolotāji šī gada 10.–12. jūlijā tikās Latviešu valodas aģentūras (LVA) organizētajos profesionālās pilnveides kursos Salacgrīvā, kur trīs dienu garumā atpūtas kompleksā „Kapteiņu osta” baudīja intensīvu mācību...

Lasīt vairāk

Darba devēji gatavojas sarunām ar aizbraucējiem par atgriešanos Latvijā

19-07-2018 Ziņas no Latvijas

Darba devēji gatavojas sarunām ar aizbraucējiem par atgriešanos Latvijā

18.07.2018           18. jūlijā, mobilo sakaru operatora “Tele2” aizsāktās sociālās kustības “Latvija strādā” esošie un potenciālie partneri – dažādu nozaru un lielumu darba devēji – dalījās ar savu pieredzi emigrantu piesaistei...

Lasīt vairāk

Latvijas finansējumu saņēmušas 56 latviešu skolas pasaulē

17-07-2018 Ziņas no Latvijas

Latvijas finansējumu saņēmušas 56 latviešu skolas pasaulē

Diasporas latviešu skolām 2018. gadā pieejamais finansiālais atbalsts, ko nodrošina Latviešu valodas aģentūra (Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programma “Valsts valodas politika un pārvalde”), ir 108 400 EUR, divas reizes...

Lasīt vairāk
Prev Next Lapa: