Teksta izmērs
Pirmdiena, 07 Jūlijs 2014 00:00

Dokumentālā filma “A to B Rollerski”

Vērtēt šo ziņu
(2 balsis)

Labdien!
Vēlamies informēt, ka radošā apvienība no Latvijas “Moodwork” sadarbībā ar producentu kompāniju “Look at Riga”, piedaloties partneriem no Amerikas, Kanādas un Eiropas, veido dokumentālu filmu “A to B Rollerski”.
Stāsts ir par latviešu sportistu, dēkaini un aizrautīgu piedzīvojumu meklētāju - Raimondu Dombrovski, kas 1988. gadā 90 dienās veica 4200 jūdzes (6759 km) garu ceļu, ar rollerslēpēm kājās šķērsojot Ziemeļamerikas kontinentu no Kanādas (Inuvik) līdz Meksikai (Baja).

Ir saglabājusies vairāk kā 20 stundu gara video liecība par šo piedzīvojumu. To ir plānots “reanimēt”, vienlaicīgi apskatot toreizējo maršrutu arī mūsdienu acīm, dodoties vēl vienā ekspedīcjā pāri kontinentam. Mēs vēlamies izstāstīt šo vēl neizstāstīto stāstu latviešiem visā pasaulē un jau atkal parādīt to, ka latvieši var! Savukārt, pārējai pasaulei būs vēl viens iemesls apskatīties kartē – kur tāda Latvija atrodas?

Aicinām paust atbalstu un informēt biedrības latviešus par šo projektu Jūsu mājas lapā un sociālajos tīklos! Ņemot vērā projekta nepieciešamības meklējam finansiālu, tehnisku un informatīvu atbalstu. Lai uzzinātu vairāk par filmu, lūdzu skatiet pievienotos failus.

Jau iepriekš pateicamies par jebkura veida atbalstu!

Mūsu Facebook lapā ir iespējams sekot līdzi filmas tapšanas gaitai:
https://www.facebook.com/atobrollerski

www.atobrollerski.com

Filmas treileri (demo) var redzēt šeit:
https://vimeo.com/81179711


Ar cieņu,
Arnis Aspers

“A to B Rollerski” režisors
+371 26547344
This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.
www.moodwork.com

 

Dokumentālā filma “A to B Rollerski”
Filmas garums: 82 min.
Filmas formāts: Full HD, stereo
Filmas pabeigšana: 2015 gads

Filmas stāsts (logline):
“A to B Rollerski” dokumentālā filma ir aizraujošs stāsts par kādu sportistu, dēkaini un aizrautīgu piedzīvojumu meklētāju - Raimondu Dombrovski, kas 1988. gadā veica 4200 jūdzes (6759,24 km) garu ceļu, ar rollerslēpēm kājās šķērsojot Amerikas kontinentu no Kanādas (Arctic, Inuvik) līdz Meksikai (Baja) 90 dienās.
Sinopse (storyline):

1979.gadā, būdams 17 gadus vecs, Raimonds kopā ar vecākiem emigrēja no Padomju Latvijas uz Ameriku, kur kļuva par 7-kārtēju ASV čempionu biatlonā. 1988.gadā viņam bija jāpiedalās Ziemas Olimpiskajās spēlēs Kalgari, tomēr veselības problēmu dēļ no šī sapņa nācās atteikties. Tas bija dramatisks lūzums viņa sportista karjerā un līdz ar to arī lielu pārdomu brīdis viņa dzīvē. Lai nezaudētu fizisko formu, bet galvenais – lai saprastu, kā tālāk dzīvot – Raimonds nolemj doties ceļojumā no Arktikas pilsētas Inuvikas līdz pat Meksikai ar rollerslēpēm kājās. Neviens pirms viņa neko tādu nekad nebija paveicis un neviens tādu ceļa posmu šādā veidā nav pieveicis joprojām. Vēl vairāk – tolaik vēl neviens nebija redzējis slaveno filmu „Forests Gamps”(1994.), tāpēc mums ir aizdomas, ka tieši tolaik TV, radio un presē plaši aprakstītais Dombrovskis ar savu ceļojumu iespējams kalpojis par prototipu pāri Amerikai skrienošajam Forestam Gampam. Tieši tāpat kā izdomātajam Forestam Gampam, reālajam Raimondam Dombrovskim ceļā pievienojās līdzskrējēji un līdzbraucēji. Ar laiku slava jau gāja Raimondam pa priekšu  un, daudzās vietās iebraucot, viņu jau zināja un gaidīja. Interesanti, ka arī pēc 20 gadiem līdzīgi domājošie sporta un piedzīvojumu entuziasti viņu joprojām atceras. Starp citu, līdzīgi Gampam, arī Dombrovkis savās sportista gaitās saticies ar daudzām pasaules mēroga zvaigznēm – toreizējo ASV prezidentu Ronaldu Reiganu ieskaitot.
90 dienas ilgajā ceļojumā, izceļojot cauri vairākiem gadalaikiem, Kanādai un Amerikai, Dombrovskis satiek daudzus interesantus cilvēkus - tostarp arī savu identitāti un valodu zaudējošos indiāņus, piedzīvojumu meklētājus un vienkārši dīvaiņus. Tā, paralēli Raimonda stāstam filma pastāstītu skatītājiem arī aizraujošu dokumentālu stāstu par to laiku un šodienas Ziemeļmeriku 26 gadu laika griezumā.        

Autora vēstījums:
“Mēs nevaram izvēlēties ceļu no kurienes nākam, bet mēs varam izvēlēties ceļu kurp iet...!”
Filma - stāsts par cilvēku, kas veic ļoti garu ceļu, lai atrastu sevi.

Filmas mēķis un aktuālitāte:
Parādīt skatītājiem aizraujošu piedzīvojuma stāstu, kas aizrautu vienlīdz dažādu vecumu sporta un “extreme”  cienītājus, kā arī dabas krāšņu skatu mīļotājus.
Spēlfilmu žanrā ir pierasts pie varoņiem (mākslīgi radītiem), par kuriem mēs sajūsmināmies, kam mēs vēlētos līdzināties, bet dokumentālais žanrs ir daudz spēcīgāks, jo šeit varoņi ir reāli un īsti. Arī mūsu filmā “A to B Rollerski” galvenais varonis ir īsts un reāls cilvēks, kas šobrīd dzīvo tepat blakus - Latvijā, bet viņa stāsts varētu aizraut ne tikai Latvijā dzīvojošos.
Latvijas skatītājiem tas varētu būt vēl viens stāsts par to, ka “latvieši var!”, bet priekš pārējās pasaules būtu vēl viens iemesls apskatīties kartē – kur tāda Latvija atrodas?
Iespējams, Raimonda piemērs dos kādam ticību saviem spēkiem, iespējams, kādam tas palīdzēs pārvarēt grūtības un kādu šķietamu neveiksmi. Citiem tas varētu būt aizraujošs piedzīvojumu stāsts ar iespēju redzēt Kanādu, Ameriku un Meksiku 26 gadu griezumā un iepējams, iedvesmotu veikt arī līdzīgu ceļojumu uz filmā redzētajām krāšnajām vietām.
Filmas radošais un vizuālais risinājums:

Filmā pamatā tiks izmantoti oriģināli (1988.gada) ceļojuma arhīva videomateriāli        (super-VHS), fotogrāfijas un Raimonda Dombrovska rakstītā dienasgrāmata, kas mīsies ar mūsdienās filmēto video materiālu.
Veidojot stāsta sižetisko risinājumu, mēs vēlamies filmai iedot dinamiski plūstošu ritmu, kas mainītos no straujiem notikumiem uz plūstošiem, fantastiskiem dabas skatiem. Filmā tiks iekļautas Raimonda sarunas ar satiktajiem cilvēkiem un viņa asprātīgās pārdomu replikas. Aizkadrā Raimonds gremdēsies atmiņās un pārdomās par notikušo jau no mūsdienu skatu punkta. Veikta un arī paredzēta papildus filmēšana Raimonda īpašumā “Vanagkalns” Jaunpiebalgā (Latvijā), kur Raimonds ir izveidojis slēpošanas trasi ar nakts apgaismojumu un ledus kalnu alpīnistiem.
Filmas veidošanā ir paredzēta filmēšanas ekspedīcija ar busiņu pa Ziemeļamerikas kontinentu, veicot vēlreiz to pašu ceļu kopā ar Raimondu Dombrovski. Vēlamies satikt Raimonda ceļojuma laikā sastaptos cilvēkus (ar dažiem jau esam sazinājušies) un parādīt lielās izmaiņas, kas notikušas 26 gadu laikā – dabā, pilsētās, cilvēkos, u.c.
Filmēšanai tiks izmantotas arī sarežģītas filmēšanas tehnikas, piemēram – speciāla iekārta “timelapse – 360” veidošanai un radiovadāms helikopteris ar augstas izšķirtspējas kameru, kas dotu iespēju veidot ļoti krāšņus gaisa kadrus. Tas radītu papildus interesi par filmu, jo cilvēkiem patīk salīdzinājumi “laika griezumā”.

Mārketinga un izplatīšanas stratēģija:
Filmai ir izveidota interneta mājas lapa, kas satur filmas treileri, foto galeriju un citu informāciju. Papildus paredzēts jūlija un augusta mēnesī katru dienu izvietot interesantākos fragmentus no Raimonda rakstītās (90 dienu) dienasgrāmatas, papildinot tos ar fotogrāfijām un  filmēšanai aktuālo informāciju – “making of” (foto un video formātā), tajā tiks ievietotas speciāli veidotas intervijas ar Raimondu Dombrovski, filmēšanas grupu filmēšanas ekspedīcijas laikā. Papildus tam sociālajā tīklā “Facebook” ir izveidots profils “A to B Rollerski”.
Finansējuma piesaistei un filmas popularizācijai projekts tiks pieteikts starptautiskajām “Crowdfunding” programmām – “Kickstarter” un / vai “Indiegogo”.
Pēc filmas realizācijas ir paredzēts veikt vēl vienu pārbraucienu ar rollerslēpēm - “A to B Rollerski” ar Raimonda Dombrovska dalību, bet šoreiz jau aicinot līdzi citus sportistus, kas jau ir izteikuši vēlmi piedalīties. Pārbrauciens būtu sacensības ar iespējamu tradicionālu ievirzi, kas varētu atkārtoties arī nākotnē un ne tikai Amerikas kontinentā. Mājas lapā tiks ievietota aktuālā informācija par nākamo pārbraucienu.
Filmas skaņu celiņam ir paredzēta īpaša (latviešu un starptautiska) mūzika. Latviešu grupa “Prāta Vētra” jau devusi savu piekrišanu izmantot viņu dziesmu “Butterfly in a Bottle” filmas treilerim un pašai filmai.
Vēlamies interneta mājas lapā un sociālajos tīklos izvietot papildus filmas treileri, kas aicinātu mūziķus no visas pasaules, kam ieinteresētu mūsu projekts, nodot mūsu rīcībā savus skaņdarbus un dziesmas filmas muzikālajam noformējumam.
Filma ir paredzēta kino, TV un DVD (vai Blu-ray) formātā, papildinot to ar oriģinālu skaņu celiņu (soundtrack) CD formātā, kas savstarpēji dotu papildus popularitāti gan filmai, gan mūzikai.
Filma tiks iesniegta dalībai dažādos starptautiskos filmu festivālos.
Filmu paredzēts izplatīt starptautiskajos filmu tirgos. Pašreiz mums ir divi potenciālie izplatīšanas interesenti no Vācijas un Amerikas.
Vēlamies filmu piedāvāt arī piedzīvojumu dokumentālo filmu kanālam “Discovery Channel”.
Plānots izplatīt filmu ar iTunes interneta veikala palīdzību.

Projekta realizācija;
Visi filmas veidošanas priekšdarbi ir paveikti un ir palicis ražošanas process – videoarhīva materiāla apstrāde, filmēšana Kanādā, Amerikā, Meksikā, kā arī, papildus filmēšana Latvijā, montāža, video un skaņas materiāla pēcapstrāde.         

Projekta plānotais budžets:  168 000 EUR

Filmas finasējums:
Pašfinansējums - 30000 EUR (daļēji ieguldīts);
Privātie ziedojumi – 2000 EUR (saņemts);
“Nacionālais Kino centrs” – 23035 EUR (saņemts);
“Radošā Eiropa” – 25000 EUR (pieteikts filmas ražošanai);
“Crowdfunding” programmas – 30000 EUR (tiks pieteikts);
“Radošā Eiropa” – 25000 EUR (tiks pieteikts filmas pēcapstrādei);
Sponsori, atbalstītāji, ziedojumi – 28000 EUR


Filmas sponsoru un atbalstītāju ieguvums:
Filmas sponsoru un atbalstītāju pieminēšana filmas titros, preses relīzēs un publikācijās, mājas lapā: atobrollerski.com, sociālajos tīklos – “Facebook”, “Twitter”, “Draugiem”,u.c. un “Crowdfunding” programmas pieteikumos. Papildus tiks izvietota atbalstītāju logo uz filmēšanas grupas transporta filmēšanas laikā – Kanādā, Amerikā, Meksikā un Latvijā.

Iespējami arī citi projekta atbalsta un sadarbības veidi.

P.S. Ir pilnīgi jauna un vel neapstrādāta ideja - ekspedīcijas laikā (2014.gada septembris un oktobris) mēs gribētu pārvērst mūsu filmēšanas grupas transportu (busiņu, vai RV) par neoficiālu "Latvijas mobilo vēstniecību" tādejādi vedot līdzi Latvijas kultūras un sporta vārdu. Arī mūsu filmas varonis tālajā 1988. gadā nesa  līdzi Latvijas vārdu uzrakstot uz "busiņa" - "Latvia in ’92 Olympics" un nenogurstot stāstīja katram interesentam par Latviju un Latvijas sportistiem.

 

 

Lasīts 4910 reizes

Ziņas no Latvijas

  • 1
  • 2
  • 3

Par reģionālajiem reemigrācijas koordinatoriem.

08-08-2018 Ziņas no Latvijas

Par reģionālajiem reemigrācijas koordinatoriem.

2018.gadā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izveidojusi piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru tīklu. Reģionālo koordinatoru galvenais uzdevums ir uzrunāt potenciālos remigrantus un noskaidrot to vajadzības, sagatavot atbilstošus piedāvājumus par...

Lasīt vairāk

Diasporas skolotāju tikšanās svētki - Diasporas skolotāju kursi 2018

19-07-2018 Ziņas no Latvijas

Diasporas skolotāju tikšanās svētki - Diasporas skolotāju kursi 2018

Piecdesmit septiņi diasporas skolu skolotāji šī gada 10.–12. jūlijā tikās Latviešu valodas aģentūras (LVA) organizētajos profesionālās pilnveides kursos Salacgrīvā, kur trīs dienu garumā atpūtas kompleksā „Kapteiņu osta” baudīja intensīvu mācību...

Lasīt vairāk

Darba devēji gatavojas sarunām ar aizbraucējiem par atgriešanos Latvijā

19-07-2018 Ziņas no Latvijas

Darba devēji gatavojas sarunām ar aizbraucējiem par atgriešanos Latvijā

18.07.2018           18. jūlijā, mobilo sakaru operatora “Tele2” aizsāktās sociālās kustības “Latvija strādā” esošie un potenciālie partneri – dažādu nozaru un lielumu darba devēji – dalījās ar savu pieredzi emigrantu piesaistei...

Lasīt vairāk

Latvijas finansējumu saņēmušas 56 latviešu skolas pasaulē

17-07-2018 Ziņas no Latvijas

Latvijas finansējumu saņēmušas 56 latviešu skolas pasaulē

Diasporas latviešu skolām 2018. gadā pieejamais finansiālais atbalsts, ko nodrošina Latviešu valodas aģentūra (Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programma “Valsts valodas politika un pārvalde”), ir 108 400 EUR, divas reizes...

Lasīt vairāk

Diasporas, remigrācijas un dažādības tēmām sarunu festivālā LAMPA būs veltīta telts “LATVIETIS 2.0”

29-06-2018 Ziņas no Latvijas

ELA - Eiropas Latviešu apvienība Biedrība „Eiropas Latviešu apvienība“, vienotais reģ. Nr. 40008157244, juridiskā adrese: Lāčplēša ielā 29-5, Rīgā, LV-1011, Latvijā 28.06.2018. Diasporas, remigrācijas un dažādības tēmām sarunu festivālā LAMPA būs veltīta telts...

Lasīt vairāk

Latvijas diasporai radīta jauna reemigrācijas platforma.

14-06-2018 Ziņas no Latvijas

Latvijas diasporai radīta jauna reemigrācijas platforma - https://liepaja.yourmove.lv/ Ar vasarīgiem sveicieniem no Latvijas un Liepājas ! Liepājā ir sākusi darboties digitālā platforma  “Your Move Liepāja”. https://liepaja.yourmove.lv/ . Šī platforma ir vienas pieturas aģentūra ārvalstīs dzīvojošajiem tautiešiem, kas plāno atgriezties...

Lasīt vairāk

Aicina darba devējus kopīgi apņemties atgriezt Latvijā vismaz 1000 emigrējušo darbinieku

15-05-2018 Ziņas no Latvijas

Aicina darba devējus kopīgi apņemties atgriezt Latvijā vismaz 1000 emigrējušo darbinieku

15.05.2018 “Tele2” aicina darba devējus kopīgi apņemties atgriezt Latvijā vismaz 1000 emigrējušo darbinieku Šodien, 2018. gada 15. maijā, ar ārlietu ministra Edgara Rinkēviča atbalstu tika uzsākta “Tele2” sociālā kustība “Latvija strādā”, kuras...

Lasīt vairāk

Latvijas kontūru izskries un izies visā pasaulē.

02-05-2018 Ziņas no Latvijas

Latvijas kontūru izskries un izies visā pasaulē.

Pils iela 21, Rīga, LV-1050, tālr. +371 6750 3663www.Latvia.eu, www.li.lv, info@li.lv Latvieši un Latvijas draugi ārvalstīs 4. un 5. maijā aktīvi svinēs Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu: rīkos Baltā galdauta svētkus...

Lasīt vairāk

Ārlietu ministrija atbalsta pētījumus par diasporai aktuāliem jautājumiem

16-02-2018 Ziņas no Latvijas

Ārlietu ministrija atbalsta pētījumus par diasporai aktuāliem jautājumiem

2018.gada 16. februārī Ārlietu ministrija atbalsta pētījumus par diasporai aktuāliem jautājumiem 2018. gada 15. februārī tika parakstīta Ārlietu ministrijas un Latvijas Universitātes (LU) Vienošanās par atbalstu Sociālo zinātņu fakultātes Sociālo un politisko...

Lasīt vairāk
Prev Next Lapa: