Drukāt šo lapu
Piektdiena, 28 Novembris 2014 00:00

Latvijas prezidentūra Eiropas Savienības Padomē

Vērtēt šo ziņu
(0 balsis)
28.11.2014
 

 

 

 

No 2015. gada 1. janvāra Latvija kļūs par prezidējošo valsti Eiropas Savienības Padomē. Ik pusgadu, rotācijas kārtībā mainoties prezidentūrai, tiek definēti būtiskākie jautājumi, kas ir katras prezidentūras kārtībā.

 

Šobrīd norit darbs pie Latvijas prezidentūras sešu mēnešu programmas, kuras izstrādi plānots pabeigt decembrī un publicēt 2015. gada 2. janvārī.

Piedāvājam ieskatu svarīgākajos jautājumos, ko Latvija plāno virzīt savas prezidentūras laikā. Latvijas prezidentūras prioritātes skatīt šeit .

Pēc decembrī notiekošās Eiropadomes Latvijas programma tiks attiecīgi papildināta. Vienlaikus Latvijai būs jāņem vērā Itālijas prezidentūras ES Padomē laikā paveiktais, kā arī Eiropas Komisijas darba programma, ar ko tā plāno nākt klajā decembrī.      

Par Ārlietu ministrijas (ĀM) jauno speciālo uzdevumu vēstnieku diasporas jautājumos kļuvis diplomāts Pēteris Kārlis Elferts, kurš līdz šim bijis Saeimas priekšsēdētājas Solvitas Āboltiņas ārlietu padomnieks, savukārt pirms tam - Latvijas ārkārtējais un pilnvarotais vēstnieks Īrijā.

Pēteris Kārlis Elferts iepriekš strādājis par speciālo uzdevumu vēstnieku Irākas atjaunošanā un demokratizācijas veicināšanā, kā arī par Latvijas vēstnieku Pastāvīgajā pārstāvniecībā Eiropas Padomē. Tāpat vēstnieks iepriekš bijis Latvijas Ministru prezidenta padomnieks, Ārlietu ministrijas parlamentārais sekretārs, kā arī ieņēmis arī citus augstus amatus Latvijas valsts nozaru ministrijās un bijis 5. Saeimas deputāts.

Vēstnieka pieredze arī plaši saistīta ar darbošanos diasporas organizācijās un diasporas sabiedriskajā dzīvē: Pēteris Kārlis Elferts bijis Pasaules Brīvo latviešu apvienības pārstāvniecības vadītājs Rīgā, strādājis par skolotāju Sietlas latviešu skolā un Minsteres Latviešu ģimnāzijā, kā arī bijis Latviešu biedrības Vašingtonas štatā priekšsēdis un valdes loceklis.

 

 

Mājaslapa: www.mfa.gov.lv
 
Seko līdzi Ārlietu ministrijai:                  
 
Lasīts 3465 reizes Pēdējo reizi rediģēts Sestdiena, 29 Novembris 2014 22:05