Teksta izmērs
Trešdiena, 05 Februāris 2014 13:33

Informācija XXII Ziemas Olimpisko spēļu un XI Ziemas Paraolimpisko spēļu apmeklētājiem

Vērtēt šo ziņu
(0 balsis)

 

Informācija presei

 

Rīgā, 2014. gada 5. februārī

 

 

 

Informācija XXII Ziemas Olimpisko spēļu (7. - 23. februāris) un XI Ziemas Paraolimpisko spēļu (7. - 14. marts) apmeklētājiem

 

 

 

Pirms došanās uz Krievijas Federāciju Latvijas Republikas Ārlietu ministrija iesaka iepazīties ar ceļojumu brīdinājumiem, kā arī reģistrēties Konsulārajā reģistrā.

 

Aicinām arī iepazīties ar informāciju par olimpiskajām spēlēm Soču Olimpisko spēļu oficiālajā mājas lapā, kā arī skatītāju ceļvedī.

 

Pases, vīzas, ceļojuma un veselības apdrošināšana

 

 • Latvijas pilsoņiem, lai ieceļotu Krievijā ir nepieciešama vīza. Pasei jābūt derīgai vismaz sešus mēnešus pēc atgriešanās no ceļojuma.
 • Ja plānojat uzturēties Krievijā ilgāk par septiņām darba dienām, Jums ir jāreģistrējas vietējā Federālās Migrācijas dienesta nodaļā. Personām, kas Olimpisko spēļu laikā paliks viesnīcās, sanatorijās un moteļos, reģistrāciju veiks tūrisma mītne. Taču, ja uzturēsieties pie draugiem vai radiem, reģistrācija būs jāveic Jūsu uzņemošajai pusei.
 • Latvijas nepilsoņiem, lai ieceļotu Krievijā nav nepieciešama vīza. Uzturēšanās Sočos Olimpisko spēļu laikā nevarēs pārsniegt 30 dienas, kā arī vienas darba dienas laikā ir jāreģistrējas vietējā Federālās Migrācijas dienesta nodaļā. Personām, kas Olimpisko spēļu laikā paliks viesnīcās, sanatorijās un moteļos, reģistrāciju veiks tūrisma mītne. Taču, ja uzturēsieties pie draugiem vai radiem, reģistrācija būs jāveic Jūsu uzņemošajai pusei.
 • Pirms ceļojuma pārliecinieties, lai Jums būtu Krievijā derīga ceļojuma un veselības apdrošināšanas polise, kas sedz arī repatriācijas izdevumus smagas saslimšanas vai nāves gadījumā.
 • Atrodoties ārpus viesnīcas vai Jūsu uzturēšanās vietas, Jums līdzi ir jābūt pasei un migrācijas/reģistrācijas lapai, jo policija un drošības dienesti ir tiesīgi veikt personas identitātes pārbaudi.
 • Ja Jūsu pase tiek nozaudēta vai nozagta, Jums ir jāvēršas tuvākajā policijas iecirknī un jāpaziņo par dokumenta zudumu, kā arī jāsazinās ar Latvijas vēstniecības Krievijā uz Sočiem komandēto konsulāro amatpersonu vai Latvijas Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta diennakts dežurantu ārkārtas situācijām pa telefonu: +371 26337711, lai noformētu pagaidu ceļošanas dokumentu – atgriešanās apliecību.

 

Ieviestie drošības pasākumi, kas ir jāievēro Olimpisko spēļu laikā

 

 • Līdz ar drošības pasākumiem Olimpisko spēļu laikā no 2014. gada 7. janvāra līdz 21. martam Sočos un Soču akvatorijā tiek noteiktas kontrolējamās un aizliegtās zonas. Personu kontrole un identitātes pārbaude notiek pastiprinātā režīmā. Vēstniecība aicina rūpīgi iepazīties ar aizliegto zonu sarakstu, kā arī ievērot noteiktās kontroles prasības.
  Atgādinām, ka ieceļošana Abhāzijas reģionā, šķērsojot tā robežu ar Krieviju, saskaņā ar Gruzijas likumiem ir nelegāla un krimināli sodāma, par ko var tikt piespriests ievērojams naudas sods, bet atkārtotu pārkāpumu gadījumā – cietumsods.
 • Olimpisko spēļu laikā Sočos un to apkārtnē tiek ierobežota transporta kustība. Netiek ļauts iebraukt transportlīdzekļiem, kuriem nav speciālās iebraukšanas atļaujas. Detalizēta informācija pieejama Krievijas Satiksmes ministrijas mājas lapā (skatīt Internet Explorer pārlūkā).
 • Saistībā ar Soču Olimpisko spēļu drošības pasākumiem līdz 2014. gada 1. martam Krievijas lidostās ir ieviesti jauni rokas bagāžas pārvadāšanas noteikumi. Visi šķidrumi (ieskaitot personīgās higiēnas līdzekļus un medikamentus, kuri iepriekš bija pieļaujami rokas bagāžā, ja to tilpums nepārsniedza 100 ml) ir obligāti nododami bagāžā.
 • Spēļu norises vietā tiks noteikta kontrole bezvadu ierīcēm. Aicinām aplūkot sarakstu ar ierīcēm, kuras varēs izmantot bez ierobežojuma, kā arī tām, kuras tiks pārbaudītas un atbilstoši marķētas.
 • Ja lietojat īpašus medikamentus, līdzi jābūt ārsta izrakstītai receptei. Medikamentu ierobežojums pasākumu laikā – ne vairāk kā piecu veidu zāles (maksimāli trīs iepakojumi katram veidam).

 

Apmeklējot Olimpiskās spēles

 

 • Lai apmeklētu sacensības un pasākumus Olimpiskajā parkā, ir nepieciešams iegādāties biļetes, kā arī noformēt Skatītāja karti elektroniski vai klātienē Soču apmeklētāju reģistrācijas centrā – Kurortnij prospekt 31.

 

Ārkārtas situāciju tālruņu numuri

 

Ārkārtas situācijām:

 

 • 112 (zvaniem no ārvalstu tālruņa numuriem)
 • 02 – policija (zvaniem no Krievijas tālruņa numuriem)
 • 03 – ātrā palīdzība (zvaniem no Krievijas tālruņa numuriem)

 

Latvijas vēstniecības Krievijā konsuls Sočos - XXII Ziemas Olimpisko spēļu laikā 2014. gada 7. - 23. februārī

 

Konsuls sniegs palīdzību Latvijas valstspiederīgajiem ārkārtas situācijās gadījumā :

 

 • ja Jums nozagts vai nozaudēts ceļošanas dokuments – izsniegs atgriešanās apliecību;
 • ja Jums noticis nelaimes gadījums –palīdzēs formalitāšu kārtošanā un sniegs padomu, kā arī ar Latvijas Valsts policijas starpniecību informēs par notikušo tuvākos radiniekus.

 

 

 

Adrese: Pony Express birojs, uļica Ostrovskogo 17/24, Soči

 

Tālrunis: +7 915 033 39 60

 

E-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 

 

Latvijas vēstniecība Krievijā

 

Adrese: uļica Čapligina 3, Maskava

 

Tālrunis: +7 495 232 97 43

 

Ārkārtas situāciju tālr.: +7 916 017 69 80

 

Fakss: +7 495 232 97 40

 

E-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Mājas lapa: www.mfa.gov.lv/lv/moscow

 

 

 

Latvijas Ārlietu ministrijas Konsulārais departaments

 

Adrese: Elizabetes iela 57, Rīga, LV-1050

 

Informatīvais tālrunis: 8000 5905 (bezmaksas, zvaniem no Latvijas)

 

Informatīvais tālrunis: +371 67 01 59 05 (zvaniem no ārvalstīm)

 

Ārkārtas situāciju tārl.: +371 26 33 77 11

 

Fakss: +371 67 82 82 74

 

E-pasts: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Mājaslapa: http://www.mfa.gov.lv/lv/KonsularaInformacija/celodrosi/

 

 

 

Preses kontaktiem:

 

Informācijas un sabiedrisko attiecību departaments

 

Preses un informācijas nodaļa

 

Tālr.: (+371) 67016 272

 

Fakss: (+371) 67828 121

 

E-pasts:This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

Mājas lapa: www.mfa.gov.lv

Seko līdzi Ārlietu ministrijai: cid:image002.jpg@01CF21FD.A13A51B0cid:image003.png@01CF21FD.A13A51B0 cid:image004.png@01CF21FD.A13A51B0 cid:image005.png@01CF21FD.A13A51B0 cid:image006.png@01CF21FD.A13A51B0

Lasīts 3602 reizes

Ziņas no Latvijas

 • 1
 • 2
 • 3

Statistiskie tautieši – tapis unikāls Latvijas iedzīvotāju portrets 100 cilvēkstāstos

08-11-2018 Ziņas no Latvijas

Statistiskie tautieši – tapis unikāls Latvijas iedzīvotāju portrets 100 cilvēkstāstos

08.11.2018. Latvijas Radio un sabiedrisko mediju portāls LSM.LV ir radījuši unikālu projektu “Statistiskie tautieši”, kurā tiek multimediāli iedzīvināts dokumentāls 100 Latvijas iedzīvotāju portrets. Tie ir 100 Latvijas Radio Ziņu dienesta veidoti...

Lasīt vairāk

Vēstule no "Latvieši pasaulē"

06-11-2018 Ziņas no Latvijas

Vēstule no "Latvieši pasaulē"

g. novembrī  Mīļie draugi un atbalstītāji, Šis ir bijis muzejam fantastisks gads. Ar mūsu trijām izstādēm, grāmatu, un filmu esam godam svinējuši Latvijas simtgadi – pie tam, viss tas ir paveikts ar...

Lasīt vairāk

Aicinājums Pasaules Latviešiem skatīties TEDx Riga 2018

01-11-2018 Ziņas no Latvijas

Aicinājums Pasaules Latviešiem skatīties TEDx Riga 2018

Sveiciens no TEDx Riga 2018 komandas,  Gribējam informēt jūs un plašāko latviešu kopienu dažādās pasaules malās par iepēju skatīties rīt, 2.novembrī bezmaksas tiešraidē sekot TEDx Riga 2018 ideju forumam 2018.tedxriga.com   vai FB livestream #TEDxRiga.  Te plašāks...

Lasīt vairāk

Aicina “dot ziņu” emigrējušos konsultācijām par atgriešanos Latvijā

27-09-2018 Ziņas no Latvijas

Aicina “dot ziņu” emigrējušos konsultācijām par atgriešanos Latvijā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) īsteno pilotprojektu „Reģionālās remigrācijas koordinators”, kura ietvaros tiek īstenoti atbalsta pasākumi ārvalstīs dzīvojošajiem, kuri apsver iespēju atgriezties Latvijā. Šobrīd ir izveidots piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru...

Lasīt vairāk

VID izveido īpašu konsultāciju tālruni un e-pasta adresi ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem.

31-08-2018 Ziņas no Latvijas

VID izveido īpašu konsultāciju tālruni un e-pasta adresi ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem.

Rīgā, 31.08.2018. VID izveido īpašu konsultāciju tālruni un e-pasta adresi ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem Lai informācija par nodokļu jautājumiem būtu pieejamāka ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem, Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir izveidojis atsevišķu e-pasta adresi...

Lasīt vairāk

Par reģionālajiem reemigrācijas koordinatoriem.

08-08-2018 Ziņas no Latvijas

Par reģionālajiem reemigrācijas koordinatoriem.

2018.gadā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izveidojusi piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru tīklu. Reģionālo koordinatoru galvenais uzdevums ir uzrunāt potenciālos remigrantus un noskaidrot to vajadzības, sagatavot atbilstošus piedāvājumus par...

Lasīt vairāk

Diasporas skolotāju tikšanās svētki - Diasporas skolotāju kursi 2018

19-07-2018 Ziņas no Latvijas

Diasporas skolotāju tikšanās svētki - Diasporas skolotāju kursi 2018

Piecdesmit septiņi diasporas skolu skolotāji šī gada 10.–12. jūlijā tikās Latviešu valodas aģentūras (LVA) organizētajos profesionālās pilnveides kursos Salacgrīvā, kur trīs dienu garumā atpūtas kompleksā „Kapteiņu osta” baudīja intensīvu mācību...

Lasīt vairāk

Darba devēji gatavojas sarunām ar aizbraucējiem par atgriešanos Latvijā

19-07-2018 Ziņas no Latvijas

Darba devēji gatavojas sarunām ar aizbraucējiem par atgriešanos Latvijā

18.07.2018           18. jūlijā, mobilo sakaru operatora “Tele2” aizsāktās sociālās kustības “Latvija strādā” esošie un potenciālie partneri – dažādu nozaru un lielumu darba devēji – dalījās ar savu pieredzi emigrantu piesaistei...

Lasīt vairāk

Latvijas finansējumu saņēmušas 56 latviešu skolas pasaulē

17-07-2018 Ziņas no Latvijas

Latvijas finansējumu saņēmušas 56 latviešu skolas pasaulē

Diasporas latviešu skolām 2018. gadā pieejamais finansiālais atbalsts, ko nodrošina Latviešu valodas aģentūra (Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programma “Valsts valodas politika un pārvalde”), ir 108 400 EUR, divas reizes...

Lasīt vairāk
Prev Next Lapa: