Teksta izmērs
Trešdiena, 06 Maijs 2015 10:23

Pateicība Daugavas Vanagu Vanadžu apvienībai Ņujorkā

Vērtēt šo ziņu
(1 Balsot)

Liels paldies par mūsu skolas skolēniem doto iespēju apmeklēt Latvijas Okupācijas muzeju. Tas bija iespējams pateicoties Okupācijas muzeja biedrības un Daugavas Vanagu Vanadžu apvienības Ņujorkā finansiālam atbalstam.
15.aprīlī 40 Špoģu vidusskolas skolēni devās mācību ekskursijā uz Rīgu, lai piedalītos Latvijas okupācijas  muzeja Izglītības nodaļas piedāvātajās muzeja stundās. Mēs pilnveidojām savas zināšanas par strīdīgiem vēstures jautājumiem.
Mēs izvēlējāmies tēmas par Barikāžu laiku un Padomju deportācijām. Sagatavojoties nodarbībai , skolēni veica mājas darbu.
9.klases skolēni piedalījās nodarbībā „Barikādes.1991.20.janvāris”, kuras laikā bija iespēja iepazīties ar muzeja ekspozīcijas daļu par Atmodas laiku, noskatīties fragmentu par 20.janvāra apšaudi pie Iekšlietu ministrijas dokumentālajā filmā „Tēvu barikādes”, doties ekskursijā uz Bastejkalnu. Pirms nodarbības skolēni veica aptauju ar Barikāžu laika dalībniekiem vai aculieciniekiem, uzklausīja divdesmit divus šo notikumu dalībniekus un apkopoja iegūto informāciju.
10.klases skolēni iepazinās ar tēmu „Padomju deportācijas”, pirms brauciena apzināja kādu cilvēku ģimenē vai tuvākajā apkārtnē, kurš pats ir bijis izsūtīts, vai šie notikumi skāruši viņa tuviniekus. Skolēni dokumentēja septiņas liecības un prezentēja savu veikumu.
Muzejā iegūtās zināšanas  palīdzēs skolēniem izprast vēstures notikumus un palūkoties uz tiem no dažādiem skata punktiem.
Jūsu doto iespēju augsti novērtējam, jo bez atbalsta šāds izglītojošs brauciens nebūtu iespējams. Skolēni saprata, ka vēstures lappuses, uzmanīgi lasot, sniedz pamatu valstiskuma apziņai, stiprina patriotisma jūtas.
Mūsu skolas skolēniem izprast vēstures notikumus ir ļoti nozīmīgi, jo apkārtējā kopienā dzīvo dažādu tautību cilvēki un bieži vien atšķiras vērtību sistēma, attieksme pret valsti un tajā notiekošajiem procesiem.
Skolas ikdienā cenšamies veidot vienotu sabiedrību, tā ir koncentrēta uz bērnu un jauniešu attiecību sistēmu, turpretī jaunieši ir svarīgs komunikācijas kanāls ar pieaugušajiem un var palīdzēt viņu attieksmēs.
Atbalsta programma skolām ir ļoti būtisks ieguvums un arī nepieciešamība!


Pateicībā un ar cieņu, Spoģu vidusskolas skolotāja Antra Dombrovska.

 

Lasīts 3229 reizes Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 06 Maijs 2015 10:38

Ziņas no Latvijas

  • 1
  • 2
  • 3

Aicina “dot ziņu” emigrējušos konsultācijām par atgriešanos Latvijā

27-09-2018 Ziņas no Latvijas

Aicina “dot ziņu” emigrējušos konsultācijām par atgriešanos Latvijā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) īsteno pilotprojektu „Reģionālās remigrācijas koordinators”, kura ietvaros tiek īstenoti atbalsta pasākumi ārvalstīs dzīvojošajiem, kuri apsver iespēju atgriezties Latvijā. Šobrīd ir izveidots piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru...

Lasīt vairāk

VID izveido īpašu konsultāciju tālruni un e-pasta adresi ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem.

31-08-2018 Ziņas no Latvijas

VID izveido īpašu konsultāciju tālruni un e-pasta adresi ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem.

Rīgā, 31.08.2018. VID izveido īpašu konsultāciju tālruni un e-pasta adresi ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem Lai informācija par nodokļu jautājumiem būtu pieejamāka ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem, Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir izveidojis atsevišķu e-pasta adresi...

Lasīt vairāk

Par reģionālajiem reemigrācijas koordinatoriem.

08-08-2018 Ziņas no Latvijas

Par reģionālajiem reemigrācijas koordinatoriem.

2018.gadā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izveidojusi piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru tīklu. Reģionālo koordinatoru galvenais uzdevums ir uzrunāt potenciālos remigrantus un noskaidrot to vajadzības, sagatavot atbilstošus piedāvājumus par...

Lasīt vairāk

Diasporas skolotāju tikšanās svētki - Diasporas skolotāju kursi 2018

19-07-2018 Ziņas no Latvijas

Diasporas skolotāju tikšanās svētki - Diasporas skolotāju kursi 2018

Piecdesmit septiņi diasporas skolu skolotāji šī gada 10.–12. jūlijā tikās Latviešu valodas aģentūras (LVA) organizētajos profesionālās pilnveides kursos Salacgrīvā, kur trīs dienu garumā atpūtas kompleksā „Kapteiņu osta” baudīja intensīvu mācību...

Lasīt vairāk

Darba devēji gatavojas sarunām ar aizbraucējiem par atgriešanos Latvijā

19-07-2018 Ziņas no Latvijas

Darba devēji gatavojas sarunām ar aizbraucējiem par atgriešanos Latvijā

18.07.2018           18. jūlijā, mobilo sakaru operatora “Tele2” aizsāktās sociālās kustības “Latvija strādā” esošie un potenciālie partneri – dažādu nozaru un lielumu darba devēji – dalījās ar savu pieredzi emigrantu piesaistei...

Lasīt vairāk

Latvijas finansējumu saņēmušas 56 latviešu skolas pasaulē

17-07-2018 Ziņas no Latvijas

Latvijas finansējumu saņēmušas 56 latviešu skolas pasaulē

Diasporas latviešu skolām 2018. gadā pieejamais finansiālais atbalsts, ko nodrošina Latviešu valodas aģentūra (Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programma “Valsts valodas politika un pārvalde”), ir 108 400 EUR, divas reizes...

Lasīt vairāk

Diasporas, remigrācijas un dažādības tēmām sarunu festivālā LAMPA būs veltīta telts “LATVIETIS 2.0”

29-06-2018 Ziņas no Latvijas

ELA - Eiropas Latviešu apvienība Biedrība „Eiropas Latviešu apvienība“, vienotais reģ. Nr. 40008157244, juridiskā adrese: Lāčplēša ielā 29-5, Rīgā, LV-1011, Latvijā 28.06.2018. Diasporas, remigrācijas un dažādības tēmām sarunu festivālā LAMPA būs veltīta telts...

Lasīt vairāk

Latvijas diasporai radīta jauna reemigrācijas platforma.

14-06-2018 Ziņas no Latvijas

Latvijas diasporai radīta jauna reemigrācijas platforma - https://liepaja.yourmove.lv/ Ar vasarīgiem sveicieniem no Latvijas un Liepājas ! Liepājā ir sākusi darboties digitālā platforma  “Your Move Liepāja”. https://liepaja.yourmove.lv/ . Šī platforma ir vienas pieturas aģentūra ārvalstīs dzīvojošajiem tautiešiem, kas plāno atgriezties...

Lasīt vairāk

Aicina darba devējus kopīgi apņemties atgriezt Latvijā vismaz 1000 emigrējušo darbinieku

15-05-2018 Ziņas no Latvijas

Aicina darba devējus kopīgi apņemties atgriezt Latvijā vismaz 1000 emigrējušo darbinieku

15.05.2018 “Tele2” aicina darba devējus kopīgi apņemties atgriezt Latvijā vismaz 1000 emigrējušo darbinieku Šodien, 2018. gada 15. maijā, ar ārlietu ministra Edgara Rinkēviča atbalstu tika uzsākta “Tele2” sociālā kustība “Latvija strādā”, kuras...

Lasīt vairāk
Prev Next Lapa: