Teksta izmērs
Trešdiena, 06 Maijs 2015 10:23

Pateicība Daugavas Vanagu Vanadžu apvienībai Ņujorkā

Vērtēt šo ziņu
(1 Balsot)

Liels paldies par mūsu skolas skolēniem doto iespēju apmeklēt Latvijas Okupācijas muzeju. Tas bija iespējams pateicoties Okupācijas muzeja biedrības un Daugavas Vanagu Vanadžu apvienības Ņujorkā finansiālam atbalstam.
15.aprīlī 40 Špoģu vidusskolas skolēni devās mācību ekskursijā uz Rīgu, lai piedalītos Latvijas okupācijas  muzeja Izglītības nodaļas piedāvātajās muzeja stundās. Mēs pilnveidojām savas zināšanas par strīdīgiem vēstures jautājumiem.
Mēs izvēlējāmies tēmas par Barikāžu laiku un Padomju deportācijām. Sagatavojoties nodarbībai , skolēni veica mājas darbu.
9.klases skolēni piedalījās nodarbībā „Barikādes.1991.20.janvāris”, kuras laikā bija iespēja iepazīties ar muzeja ekspozīcijas daļu par Atmodas laiku, noskatīties fragmentu par 20.janvāra apšaudi pie Iekšlietu ministrijas dokumentālajā filmā „Tēvu barikādes”, doties ekskursijā uz Bastejkalnu. Pirms nodarbības skolēni veica aptauju ar Barikāžu laika dalībniekiem vai aculieciniekiem, uzklausīja divdesmit divus šo notikumu dalībniekus un apkopoja iegūto informāciju.
10.klases skolēni iepazinās ar tēmu „Padomju deportācijas”, pirms brauciena apzināja kādu cilvēku ģimenē vai tuvākajā apkārtnē, kurš pats ir bijis izsūtīts, vai šie notikumi skāruši viņa tuviniekus. Skolēni dokumentēja septiņas liecības un prezentēja savu veikumu.
Muzejā iegūtās zināšanas  palīdzēs skolēniem izprast vēstures notikumus un palūkoties uz tiem no dažādiem skata punktiem.
Jūsu doto iespēju augsti novērtējam, jo bez atbalsta šāds izglītojošs brauciens nebūtu iespējams. Skolēni saprata, ka vēstures lappuses, uzmanīgi lasot, sniedz pamatu valstiskuma apziņai, stiprina patriotisma jūtas.
Mūsu skolas skolēniem izprast vēstures notikumus ir ļoti nozīmīgi, jo apkārtējā kopienā dzīvo dažādu tautību cilvēki un bieži vien atšķiras vērtību sistēma, attieksme pret valsti un tajā notiekošajiem procesiem.
Skolas ikdienā cenšamies veidot vienotu sabiedrību, tā ir koncentrēta uz bērnu un jauniešu attiecību sistēmu, turpretī jaunieši ir svarīgs komunikācijas kanāls ar pieaugušajiem un var palīdzēt viņu attieksmēs.
Atbalsta programma skolām ir ļoti būtisks ieguvums un arī nepieciešamība!


Pateicībā un ar cieņu, Spoģu vidusskolas skolotāja Antra Dombrovska.

 

Lasīts 2486 reizes Pēdējo reizi rediģēts Trešdiena, 06 Maijs 2015 10:38

Ziņas no Latvijas

  • 1
  • 2
  • 3

Latvijas valsts simtgades sporta spēles

17-11-2017 Ziņas no Latvijas

Latvijas valsts simtgades sporta spēles

Vēlamies Jūs informēt, ka 2018. gadā norisināsies Latvijas valsts simtgades sporta spēles, kuras atbalsta arī Ārlietu ministrija. Pasaules latviešu sporta spēles 2018. gadā notiks jau 55. reizi. Vasaras sporta spēļu atklāšana norisināsies Jelgavā 21. jūnijā,...

Lasīt vairāk

Dokumentālā filma "Eslingenas stāsti" būs redzama interneta televīzijā kanālā.

14-11-2017 Ziņas no Latvijas

Dokumentālā filma "Eslingenas stāsti" būs redzama interneta televīzijā kanālā.

Rīgā, 13.11.2017. Latvijas Televīzija piedāvās pirmizrādi - Kultūras raidījumu redakcijas veidoto dokumentālo filmu "Eslingenas stāsti" Latvijas 99.dzimšanas dienas priekšvakarā, 17. novembrī, Latvijas Televīzija saviem skatītājiem piedāvās pirmizrādi - LTV Kultūras raidījumu redakcijas...

Lasīt vairāk

Pasaules latviešu jauniešu ziemas seminārs no 2017. gada 26.decembra līdz 2018. gada 1. janvārim

06-11-2017 Ziņas no Latvijas

Pasaules latviešu jauniešu ziemas seminārs no 2017. gada 26.decembra līdz 2018. gada 1. janvārim

Vēlamies informēt, ka Nodibinājums 2x2 ar Ārlietu Ministrijas atbalstu rīko Pasaules latviešu jauniešu ziemas semināru no 2017. gada 26.decembra līdz 2018. gada 1. janvārim,  viesu namā “Rezidence Kurzeme”, Strazdē, Latvijā. Seminārs ir paredzēts 18-30...

Lasīt vairāk

Tapis iedvesmojošs Latvijas video sveiciens kaimiņiem simtgadē.

02-11-2017 Ziņas no Latvijas

Tapis iedvesmojošs Latvijas video sveiciens kaimiņiem simtgadē.

Pils iela 21, Rīga, LV-1050, tālr. +371 6750 3663 www.Latvia.eu, www.li.lv, info@li.lv Tapis iedvesmojošs Latvijas video sveiciens kaimiņiem simtgadē Rīga, 2017. gada 2. novembris – Trešdien, 08.11. plkst. 15:00 Latvijas valsts simtgades informācijas...

Lasīt vairāk

Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) darbības pamatprincipi ceļā uz Latvijas 100 gadi.

26-10-2017 Ziņas no Latvijas

Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) darbības pamatprincipi ceļā uz Latvijas 100 gadi.

12.10.2017. Latviešu ārstu un zobārstu apvienības (LĀZA) darbības pamatprincipi ceļā uz Latvijas 100 gadi. Latviešu ārstu un zobārstu apvienība ir nevalstiska organizācija, kas vieno pasaulē (arī Latvijā) dzīvojošos un strādājošos veselības aprūpes...

Lasīt vairāk

Labo darbu nedēļa 2017

31-08-2017 Ziņas no Latvijas

Labo darbu nedēļa 2017

“Labo darbu nedēļa 2017” no 16. Līdz 22. oktobrim Kas ir Labo darbu nedēļa? Labdarības organizācija Palīdzēsim.lv jau devīto gadu rīko akciju “Labo darbu nedēļa” – nedēļu, kad īpaši aktīvi darām labus darbus...

Lasīt vairāk

2017.gada septembrī 52 valstis, tostarp – Latvija, uzsāks automātisku informācijas apmaiņu par nerezidentu finanšu kontiem.

03-08-2017 Ziņas no Latvijas

2017.gada septembrī 52 valstis, tostarp – Latvija, uzsāks automātisku informācijas apmaiņu par nerezidentu finanšu kontiem.

Rīgā, 03.08.2017. Informācijas apmaiņu ar nerezidentu finanšu kontiem paredz Ekonomiskās sadarbības un attīstības organizācijas izstrādātais Globālais ziņošanas standarts.   2017.gada septembrī 52 valstis, tostarp – Latvija, uzsāks automātisku informācijas apmaiņu par nerezidentu finanšu...

Lasīt vairāk

Kursi diasporas latviešu skolu skolotājiem

28-07-2017 Ziņas no Latvijas

Kursi diasporas latviešu skolu skolotājiem

Ir aizvadīts lielākais diasporas latviešu skolu gada pasākums – Latviešu valodas aģentūras (LVA) organizētie profesionālās pilnveides kursi, kas notika šī gada 25.–27. jūlijā. LVA diasporas skolotāju kursi šogad kopā pulcēja...

Lasīt vairāk

Latvijas valsts simtgades karogs tiks godināts diasporas skolotāju seminārā Cēsīs

24-07-2017 Ziņas no Latvijas

Latvijas valsts simtgades karogs tiks godināts diasporas skolotāju seminārā Cēsīs

gada 24. jūlijā Īpaši austs Latvijas karogs un vēstījumu grāmata līdz valsts simtgadei apceļo tautiešus pasaulē. Otrdien, 25.jūlijā, simtgades karogs tiks godināts seminārā Cēsīs, kur tiksies vairāk nekā 60 diasporas...

Lasīt vairāk
Prev Next Lapa:

Jaunākie sludinājumi

Šodien vārda dienu svin

Trešdiena 22.Novembris
Aldis, Aldris, Alfons

Pasākumi