Teksta izmērs
Ceturtdiena, 06 Augusts 2015 12:55

Valkā atzīmēs Pasaules Valcēniešu dienas

Vērtēt šo ziņu
(1 Balsot)

Vēlamies informēt, ka rudenī Valkā atzīmēs Pasaules valcēniešu dienas.
Aicinām izplatīt šo informāciju draugiem, kolēģiem.
Aicinām piedalīties personīgi vai sūtot sveicienus Valkai uz epastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Pēc 10 gadu pārtraukuma oktobrī Valkā atkal vērienīgi atzīmēs Pasaules valcēniešu dienas. Šajos datumos svinēs arī Valkas ģimnāzijas 95. un Valkas mākslas skolas 25. gadu jubilejas. Pasākumam šogad dota devīze “Uz priekšu, uz Valku”!

Svētki sāksies 2. oktobrī plkst. 18:00 ar izstādes „Veltījums Valkai II” atklāšanu Valkas novadpētniecības muzejā. Stundu vēlāk, plkst. 19.00 pilsētas kultūras namā atklās Valkas novada Centrālās bibliotēkas veidoto grāmatu izstādi “Valcēnieši raksta – kopības apzināšanās”. Pasākumu kuplinās Valkas novada literārās apvienības biedru lasījumi.

Plkst. 21:00 sāksies lāpu gājiens no Valkas ģimnāzijas uz Lugažu evaņģēliski luterisko baznīcu. Gājiens būs veltīts trīs ģimnāzistu varonīgajai rīcībai - 1940.gada 1.septembrī, spītējot aizliegumam un pretojoties padomju iekārtai, zēni devās uz Lugažu baznīcu, lai svētītu jauno mācību gadu. “Mēs demonstratīvi nolikām savas skolas cepures rindā uz palodzes un piedalījāmies dievkalpojumā”, atmiņās rakstījis valcēnietis no Lielbritānijas, Imants Valters Bērziņš.

Šogad, pēc vairāku gadu desmitiem, vēsturiskajā maršrutā Raiņa – Dārziņa – Rīgas iela pieminēs brašos zēnus. Ap plkst. 21:10 lāpu gājiens apstāsies pie kultūras nama, kur atklās piemiņas zīmi Latvijas armijas virsniekam Ādolfam Maršaus, kurš 1941.gadā paglāba namu no uzspridzināšanas. Ap plkst. 22.00 notiks svētbrīdis Lugažu ev. lut. baznīcā, kuru kuplinās Cēsu baptistu draudzes Zvanu ansamblis Tabitas Marhelas vadībā.

Vakara kulminācija būs plkst. 23:00 Putras kalnā. Sveču instalāciju un mūzikas pavadījumā notiks veltījums visiem valcēniešiem pasaulē. Lai instalāciju darītu iespaidīgāku, katrs aicināts papildināt to ar dārza sveci. Ar šo priekšnesumu un veltījumu Valkā ieskandinās Latvijas simtgadi.

Pasākuma otrajā dienā jau no plkst. 9:00 visi būs aicināti apmeklēt ģimnāziju un mākslas skolu. Stundu vēlāk - plkst. 10.00 Valkas novada domē (Beverīnas ielā 3) norisināsies Pasaules valcēniešu dienu domnīca. Diskusijas norisināsies 3 daļās – pirmajā diskusiju daļā jeb graudnīcā diskutēs par uzņēmējdarbības attīstību Valkā, kā arī par priekšnosacījumiem, lai te paliktu un atgrieztos. Otrās daļas temati būs aktualitātes izglītībā, valcēniešu kultūras identitāte un latviskā apziņa Latvijas simtgades kontekstā, sporta izrāviens. Savukārt trešās - tūrisms, mobilitāte un piederība, Valkas tēls – XXI gadsimta realitāte.

Pēc diskusijām visi būs aicināti apmeklēt un priecāties Lugažu laukuma svētkos, kuru sākums būs plkst. 12:00, tajos - iespēja ceļot vēsturē, mūzika un citas aktivitātes.

Programma turpināsies plkst. 15:00 ar izstādes atklāšanu Valkas mākslas skolā.

Plkst.18.00 - Pasaules valcēniešu dienu spilgtākais notikums - koncerts “Valcēnieši Valkai” pilsētas kultūras namā. Pirmajā koncerta daļā uzstāsies ģimnāzijas kolektīvi – jauktais koris un tautas deju kolektīvs “Vendīgs”, kā arī J.Cimzes Valkas mūzikas skolas audzēkņi. Otrajā uzstāsies zināmi mūziķi un izpildītāji, kuri nes Valkas vārdu pasaulē. Koncerta pamattēma – “Pasaules dižgari raksta Valkai”.

Plkst. 20:00 ģimnāzijā notiks klašu stundas, bet deviņos vakarā pilsētas apmeklētājus pārsteigs laikmetīgās mākslas instalācija uz domes ēkas Beverīnas ielā 3 - “Valcēniešu skats”.

No plkst. 21.30 pilsētas kultūras namā, ģimnāzijā, mākslas skolā un Lugažu laukumā - neformālas tikšanās un balles ar grupām “Baltie lāči”, “AAA” un DJ Dzintaru.

*Reģistrācija Valkas ģimnāzijas 95. gadu jubilejai notiks skolas telpās. Dalības maksa pie reģistrācijas € 5.00

Organizatori aicina visus valcēniešus, iesaistīties pasākuma norisē un iesūtīt fotogrāfiju, kurā būtu redzamas acis. Fotogrāfiju lūdzam sūtīt uz adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Tāpat tos, kuri paši nevar ierasties uz pasākumu, organizatori aicina uz jau minēto elektroniskā pasta adresi nosūtīt savu kontaktinformāciju, lai būtu iespējams izveidot datu bāzi un apzinātu valcēniešus pasaulē. Tāpat aicinājums arī rakstīt un sūtīt sveicienus Valkai.

Organizatori atgādina, ka norises var tikt papildinātas un sākumu laiki koriģēti. Pasākumu atbalsta: Valkas novada dome un SIA “Baltic Candles”.

Informāciju sagatavoja: Valkas novada domes Sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere, 26444002. epasts- This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 Ja apmeklēsiet vai kontaktēsiet, lūdzu, atsaucieties uz portālu: www.LatviesiAMERIKA.com

Lasīts 2675 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 06 Augusts 2015 14:53

Ziņas no Latvijas

  • 1
  • 2
  • 3

Ārlietu ministrija atbalsta pētījumus par diasporai aktuāliem jautājumiem

16-02-2018 Ziņas no Latvijas

Ārlietu ministrija atbalsta pētījumus par diasporai aktuāliem jautājumiem

2018.gada 16. februārī Ārlietu ministrija atbalsta pētījumus par diasporai aktuāliem jautājumiem 2018. gada 15. februārī tika parakstīta Ārlietu ministrijas un Latvijas Universitātes (LU) Vienošanās par atbalstu Sociālo zinātņu fakultātes Sociālo un politisko...

Lasīt vairāk

Kā Latvijā atrast labu darbu? Iepazīsimies: YourMove.lv

14-02-2018 Ziņas no Latvijas

Sveiciens no Rīgas! Mani sauc Jānis Kreilis, un es vadu YourMove.lv, darba un informācijas portālu tiem, kas vēlas atgriezties Latvijā. Rakstu, jo ceru, ka varēsiet pastāstīt savai kopienai par mums. Portālam pievienojušies jau 40...

Lasīt vairāk

Ārlietu ministrijā apspriež aktualitātes sadarbībā ar diasporu

07-02-2018 Ziņas no Latvijas

Ārlietu ministrijā apspriež aktualitātes sadarbībā ar diasporu

2018.gada 6. februārī Ārlietu ministrijā apspriež aktualitātes sadarbībā ar diasporu gada 6. februārī Ārlietu ministrijā norisinājās darba grupas diasporas politikas jautājumos sēde, kurā valsts institūciju, diasporas organizāciju pārstāvji un sadarbības partneri diskutēja...

Lasīt vairāk

2018. gada Saeimas vēlēšanas ārvalstīs

01-02-2018 Ziņas no Latvijas

2018. gada Saeimas vēlēšanas ārvalstīs

gada 24. janvārī 2018. gada Saeimas vēlēšanas ārvalstīs Ārlietu ministrija sadarbībā ar Centrālo vēlēšanu komisiju (CVK) ir uzsākusi gatavošanos 13. Saeimas vēlēšanām, kas visā pasaulē notiks 2018. gada 6. oktobrī. CVK sagatavoto materiālu diasporas...

Lasīt vairāk

Latvijas pēdas pasaulē - vietas, kas ceļojot noteikti jāapmeklē

15-12-2017 Ziņas no Latvijas

Latvijas pēdas pasaulē - vietas, kas ceļojot noteikti jāapmeklē

Rīga, 2017.gada 15.decembrī Latvijas pēdas pasaulē - vietas, kas ceļojot noteikti jāapmeklē Publicists Otto Ozols reiz teica: “Latvieši ir visur!” Iespējams, tā patiešām ir, tāpēc, tuvojoties Latvijas valsts simtgadei, portāls “latviesi.com” sāk...

Lasīt vairāk

Latvijas valsts simtgades sporta spēles

17-11-2017 Ziņas no Latvijas

Latvijas valsts simtgades sporta spēles

Vēlamies Jūs informēt, ka 2018. gadā norisināsies Latvijas valsts simtgades sporta spēles, kuras atbalsta arī Ārlietu ministrija. Pasaules latviešu sporta spēles 2018. gadā notiks jau 55. reizi. Vasaras sporta spēļu atklāšana norisināsies Jelgavā 21. jūnijā,...

Lasīt vairāk

Dokumentālā filma "Eslingenas stāsti" būs redzama interneta televīzijā kanālā.

14-11-2017 Ziņas no Latvijas

Dokumentālā filma "Eslingenas stāsti" būs redzama interneta televīzijā kanālā.

Rīgā, 13.11.2017. Latvijas Televīzija piedāvās pirmizrādi - Kultūras raidījumu redakcijas veidoto dokumentālo filmu "Eslingenas stāsti" Latvijas 99.dzimšanas dienas priekšvakarā, 17. novembrī, Latvijas Televīzija saviem skatītājiem piedāvās pirmizrādi - LTV Kultūras raidījumu redakcijas...

Lasīt vairāk

Pasaules latviešu jauniešu ziemas seminārs no 2017. gada 26.decembra līdz 2018. gada 1. janvārim

06-11-2017 Ziņas no Latvijas

Pasaules latviešu jauniešu ziemas seminārs no 2017. gada 26.decembra līdz 2018. gada 1. janvārim

Vēlamies informēt, ka Nodibinājums 2x2 ar Ārlietu Ministrijas atbalstu rīko Pasaules latviešu jauniešu ziemas semināru no 2017. gada 26.decembra līdz 2018. gada 1. janvārim,  viesu namā “Rezidence Kurzeme”, Strazdē, Latvijā. Seminārs ir paredzēts 18-30...

Lasīt vairāk

Tapis iedvesmojošs Latvijas video sveiciens kaimiņiem simtgadē.

02-11-2017 Ziņas no Latvijas

Tapis iedvesmojošs Latvijas video sveiciens kaimiņiem simtgadē.

Pils iela 21, Rīga, LV-1050, tālr. +371 6750 3663 www.Latvia.eu, www.li.lv, info@li.lv Tapis iedvesmojošs Latvijas video sveiciens kaimiņiem simtgadē Rīga, 2017. gada 2. novembris – Trešdien, 08.11. plkst. 15:00 Latvijas valsts simtgades informācijas...

Lasīt vairāk
Prev Next Lapa:

Jaunākie sludinājumi