Teksta izmērs
Ceturtdiena, 06 Augusts 2015 12:55

Valkā atzīmēs Pasaules Valcēniešu dienas

Vērtēt šo ziņu
(1 Balsot)

Vēlamies informēt, ka rudenī Valkā atzīmēs Pasaules valcēniešu dienas.
Aicinām izplatīt šo informāciju draugiem, kolēģiem.
Aicinām piedalīties personīgi vai sūtot sveicienus Valkai uz epastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Pēc 10 gadu pārtraukuma oktobrī Valkā atkal vērienīgi atzīmēs Pasaules valcēniešu dienas. Šajos datumos svinēs arī Valkas ģimnāzijas 95. un Valkas mākslas skolas 25. gadu jubilejas. Pasākumam šogad dota devīze “Uz priekšu, uz Valku”!

Svētki sāksies 2. oktobrī plkst. 18:00 ar izstādes „Veltījums Valkai II” atklāšanu Valkas novadpētniecības muzejā. Stundu vēlāk, plkst. 19.00 pilsētas kultūras namā atklās Valkas novada Centrālās bibliotēkas veidoto grāmatu izstādi “Valcēnieši raksta – kopības apzināšanās”. Pasākumu kuplinās Valkas novada literārās apvienības biedru lasījumi.

Plkst. 21:00 sāksies lāpu gājiens no Valkas ģimnāzijas uz Lugažu evaņģēliski luterisko baznīcu. Gājiens būs veltīts trīs ģimnāzistu varonīgajai rīcībai - 1940.gada 1.septembrī, spītējot aizliegumam un pretojoties padomju iekārtai, zēni devās uz Lugažu baznīcu, lai svētītu jauno mācību gadu. “Mēs demonstratīvi nolikām savas skolas cepures rindā uz palodzes un piedalījāmies dievkalpojumā”, atmiņās rakstījis valcēnietis no Lielbritānijas, Imants Valters Bērziņš.

Šogad, pēc vairāku gadu desmitiem, vēsturiskajā maršrutā Raiņa – Dārziņa – Rīgas iela pieminēs brašos zēnus. Ap plkst. 21:10 lāpu gājiens apstāsies pie kultūras nama, kur atklās piemiņas zīmi Latvijas armijas virsniekam Ādolfam Maršaus, kurš 1941.gadā paglāba namu no uzspridzināšanas. Ap plkst. 22.00 notiks svētbrīdis Lugažu ev. lut. baznīcā, kuru kuplinās Cēsu baptistu draudzes Zvanu ansamblis Tabitas Marhelas vadībā.

Vakara kulminācija būs plkst. 23:00 Putras kalnā. Sveču instalāciju un mūzikas pavadījumā notiks veltījums visiem valcēniešiem pasaulē. Lai instalāciju darītu iespaidīgāku, katrs aicināts papildināt to ar dārza sveci. Ar šo priekšnesumu un veltījumu Valkā ieskandinās Latvijas simtgadi.

Pasākuma otrajā dienā jau no plkst. 9:00 visi būs aicināti apmeklēt ģimnāziju un mākslas skolu. Stundu vēlāk - plkst. 10.00 Valkas novada domē (Beverīnas ielā 3) norisināsies Pasaules valcēniešu dienu domnīca. Diskusijas norisināsies 3 daļās – pirmajā diskusiju daļā jeb graudnīcā diskutēs par uzņēmējdarbības attīstību Valkā, kā arī par priekšnosacījumiem, lai te paliktu un atgrieztos. Otrās daļas temati būs aktualitātes izglītībā, valcēniešu kultūras identitāte un latviskā apziņa Latvijas simtgades kontekstā, sporta izrāviens. Savukārt trešās - tūrisms, mobilitāte un piederība, Valkas tēls – XXI gadsimta realitāte.

Pēc diskusijām visi būs aicināti apmeklēt un priecāties Lugažu laukuma svētkos, kuru sākums būs plkst. 12:00, tajos - iespēja ceļot vēsturē, mūzika un citas aktivitātes.

Programma turpināsies plkst. 15:00 ar izstādes atklāšanu Valkas mākslas skolā.

Plkst.18.00 - Pasaules valcēniešu dienu spilgtākais notikums - koncerts “Valcēnieši Valkai” pilsētas kultūras namā. Pirmajā koncerta daļā uzstāsies ģimnāzijas kolektīvi – jauktais koris un tautas deju kolektīvs “Vendīgs”, kā arī J.Cimzes Valkas mūzikas skolas audzēkņi. Otrajā uzstāsies zināmi mūziķi un izpildītāji, kuri nes Valkas vārdu pasaulē. Koncerta pamattēma – “Pasaules dižgari raksta Valkai”.

Plkst. 20:00 ģimnāzijā notiks klašu stundas, bet deviņos vakarā pilsētas apmeklētājus pārsteigs laikmetīgās mākslas instalācija uz domes ēkas Beverīnas ielā 3 - “Valcēniešu skats”.

No plkst. 21.30 pilsētas kultūras namā, ģimnāzijā, mākslas skolā un Lugažu laukumā - neformālas tikšanās un balles ar grupām “Baltie lāči”, “AAA” un DJ Dzintaru.

*Reģistrācija Valkas ģimnāzijas 95. gadu jubilejai notiks skolas telpās. Dalības maksa pie reģistrācijas € 5.00

Organizatori aicina visus valcēniešus, iesaistīties pasākuma norisē un iesūtīt fotogrāfiju, kurā būtu redzamas acis. Fotogrāfiju lūdzam sūtīt uz adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Tāpat tos, kuri paši nevar ierasties uz pasākumu, organizatori aicina uz jau minēto elektroniskā pasta adresi nosūtīt savu kontaktinformāciju, lai būtu iespējams izveidot datu bāzi un apzinātu valcēniešus pasaulē. Tāpat aicinājums arī rakstīt un sūtīt sveicienus Valkai.

Organizatori atgādina, ka norises var tikt papildinātas un sākumu laiki koriģēti. Pasākumu atbalsta: Valkas novada dome un SIA “Baltic Candles”.

Informāciju sagatavoja: Valkas novada domes Sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere, 26444002. epasts- This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 Ja apmeklēsiet vai kontaktēsiet, lūdzu, atsaucieties uz portālu: www.LatviesiAMERIKA.com

Lasīts 2862 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 06 Augusts 2015 14:53

Ziņas no Latvijas

  • 1
  • 2
  • 3

Par reģionālajiem reemigrācijas koordinatoriem.

08-08-2018 Ziņas no Latvijas

Par reģionālajiem reemigrācijas koordinatoriem.

2018.gadā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izveidojusi piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru tīklu. Reģionālo koordinatoru galvenais uzdevums ir uzrunāt potenciālos remigrantus un noskaidrot to vajadzības, sagatavot atbilstošus piedāvājumus par...

Lasīt vairāk

Diasporas skolotāju tikšanās svētki - Diasporas skolotāju kursi 2018

19-07-2018 Ziņas no Latvijas

Diasporas skolotāju tikšanās svētki - Diasporas skolotāju kursi 2018

Piecdesmit septiņi diasporas skolu skolotāji šī gada 10.–12. jūlijā tikās Latviešu valodas aģentūras (LVA) organizētajos profesionālās pilnveides kursos Salacgrīvā, kur trīs dienu garumā atpūtas kompleksā „Kapteiņu osta” baudīja intensīvu mācību...

Lasīt vairāk

Darba devēji gatavojas sarunām ar aizbraucējiem par atgriešanos Latvijā

19-07-2018 Ziņas no Latvijas

Darba devēji gatavojas sarunām ar aizbraucējiem par atgriešanos Latvijā

18.07.2018           18. jūlijā, mobilo sakaru operatora “Tele2” aizsāktās sociālās kustības “Latvija strādā” esošie un potenciālie partneri – dažādu nozaru un lielumu darba devēji – dalījās ar savu pieredzi emigrantu piesaistei...

Lasīt vairāk

Latvijas finansējumu saņēmušas 56 latviešu skolas pasaulē

17-07-2018 Ziņas no Latvijas

Latvijas finansējumu saņēmušas 56 latviešu skolas pasaulē

Diasporas latviešu skolām 2018. gadā pieejamais finansiālais atbalsts, ko nodrošina Latviešu valodas aģentūra (Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programma “Valsts valodas politika un pārvalde”), ir 108 400 EUR, divas reizes...

Lasīt vairāk

Diasporas, remigrācijas un dažādības tēmām sarunu festivālā LAMPA būs veltīta telts “LATVIETIS 2.0”

29-06-2018 Ziņas no Latvijas

ELA - Eiropas Latviešu apvienība Biedrība „Eiropas Latviešu apvienība“, vienotais reģ. Nr. 40008157244, juridiskā adrese: Lāčplēša ielā 29-5, Rīgā, LV-1011, Latvijā 28.06.2018. Diasporas, remigrācijas un dažādības tēmām sarunu festivālā LAMPA būs veltīta telts...

Lasīt vairāk

Latvijas diasporai radīta jauna reemigrācijas platforma.

14-06-2018 Ziņas no Latvijas

Latvijas diasporai radīta jauna reemigrācijas platforma - https://liepaja.yourmove.lv/ Ar vasarīgiem sveicieniem no Latvijas un Liepājas ! Liepājā ir sākusi darboties digitālā platforma  “Your Move Liepāja”. https://liepaja.yourmove.lv/ . Šī platforma ir vienas pieturas aģentūra ārvalstīs dzīvojošajiem tautiešiem, kas plāno atgriezties...

Lasīt vairāk

Aicina darba devējus kopīgi apņemties atgriezt Latvijā vismaz 1000 emigrējušo darbinieku

15-05-2018 Ziņas no Latvijas

Aicina darba devējus kopīgi apņemties atgriezt Latvijā vismaz 1000 emigrējušo darbinieku

15.05.2018 “Tele2” aicina darba devējus kopīgi apņemties atgriezt Latvijā vismaz 1000 emigrējušo darbinieku Šodien, 2018. gada 15. maijā, ar ārlietu ministra Edgara Rinkēviča atbalstu tika uzsākta “Tele2” sociālā kustība “Latvija strādā”, kuras...

Lasīt vairāk

Latvijas kontūru izskries un izies visā pasaulē.

02-05-2018 Ziņas no Latvijas

Latvijas kontūru izskries un izies visā pasaulē.

Pils iela 21, Rīga, LV-1050, tālr. +371 6750 3663www.Latvia.eu, www.li.lv, info@li.lv Latvieši un Latvijas draugi ārvalstīs 4. un 5. maijā aktīvi svinēs Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu: rīkos Baltā galdauta svētkus...

Lasīt vairāk

Ārlietu ministrija atbalsta pētījumus par diasporai aktuāliem jautājumiem

16-02-2018 Ziņas no Latvijas

Ārlietu ministrija atbalsta pētījumus par diasporai aktuāliem jautājumiem

2018.gada 16. februārī Ārlietu ministrija atbalsta pētījumus par diasporai aktuāliem jautājumiem 2018. gada 15. februārī tika parakstīta Ārlietu ministrijas un Latvijas Universitātes (LU) Vienošanās par atbalstu Sociālo zinātņu fakultātes Sociālo un politisko...

Lasīt vairāk
Prev Next Lapa:

Jaunākie sludinājumi