Teksta izmērs
Ceturtdiena, 06 Augusts 2015 12:55

Valkā atzīmēs Pasaules Valcēniešu dienas

Vērtēt šo ziņu
(1 Balsot)

Vēlamies informēt, ka rudenī Valkā atzīmēs Pasaules valcēniešu dienas.
Aicinām izplatīt šo informāciju draugiem, kolēģiem.
Aicinām piedalīties personīgi vai sūtot sveicienus Valkai uz epastu This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

Pēc 10 gadu pārtraukuma oktobrī Valkā atkal vērienīgi atzīmēs Pasaules valcēniešu dienas. Šajos datumos svinēs arī Valkas ģimnāzijas 95. un Valkas mākslas skolas 25. gadu jubilejas. Pasākumam šogad dota devīze “Uz priekšu, uz Valku”!

Svētki sāksies 2. oktobrī plkst. 18:00 ar izstādes „Veltījums Valkai II” atklāšanu Valkas novadpētniecības muzejā. Stundu vēlāk, plkst. 19.00 pilsētas kultūras namā atklās Valkas novada Centrālās bibliotēkas veidoto grāmatu izstādi “Valcēnieši raksta – kopības apzināšanās”. Pasākumu kuplinās Valkas novada literārās apvienības biedru lasījumi.

Plkst. 21:00 sāksies lāpu gājiens no Valkas ģimnāzijas uz Lugažu evaņģēliski luterisko baznīcu. Gājiens būs veltīts trīs ģimnāzistu varonīgajai rīcībai - 1940.gada 1.septembrī, spītējot aizliegumam un pretojoties padomju iekārtai, zēni devās uz Lugažu baznīcu, lai svētītu jauno mācību gadu. “Mēs demonstratīvi nolikām savas skolas cepures rindā uz palodzes un piedalījāmies dievkalpojumā”, atmiņās rakstījis valcēnietis no Lielbritānijas, Imants Valters Bērziņš.

Šogad, pēc vairāku gadu desmitiem, vēsturiskajā maršrutā Raiņa – Dārziņa – Rīgas iela pieminēs brašos zēnus. Ap plkst. 21:10 lāpu gājiens apstāsies pie kultūras nama, kur atklās piemiņas zīmi Latvijas armijas virsniekam Ādolfam Maršaus, kurš 1941.gadā paglāba namu no uzspridzināšanas. Ap plkst. 22.00 notiks svētbrīdis Lugažu ev. lut. baznīcā, kuru kuplinās Cēsu baptistu draudzes Zvanu ansamblis Tabitas Marhelas vadībā.

Vakara kulminācija būs plkst. 23:00 Putras kalnā. Sveču instalāciju un mūzikas pavadījumā notiks veltījums visiem valcēniešiem pasaulē. Lai instalāciju darītu iespaidīgāku, katrs aicināts papildināt to ar dārza sveci. Ar šo priekšnesumu un veltījumu Valkā ieskandinās Latvijas simtgadi.

Pasākuma otrajā dienā jau no plkst. 9:00 visi būs aicināti apmeklēt ģimnāziju un mākslas skolu. Stundu vēlāk - plkst. 10.00 Valkas novada domē (Beverīnas ielā 3) norisināsies Pasaules valcēniešu dienu domnīca. Diskusijas norisināsies 3 daļās – pirmajā diskusiju daļā jeb graudnīcā diskutēs par uzņēmējdarbības attīstību Valkā, kā arī par priekšnosacījumiem, lai te paliktu un atgrieztos. Otrās daļas temati būs aktualitātes izglītībā, valcēniešu kultūras identitāte un latviskā apziņa Latvijas simtgades kontekstā, sporta izrāviens. Savukārt trešās - tūrisms, mobilitāte un piederība, Valkas tēls – XXI gadsimta realitāte.

Pēc diskusijām visi būs aicināti apmeklēt un priecāties Lugažu laukuma svētkos, kuru sākums būs plkst. 12:00, tajos - iespēja ceļot vēsturē, mūzika un citas aktivitātes.

Programma turpināsies plkst. 15:00 ar izstādes atklāšanu Valkas mākslas skolā.

Plkst.18.00 - Pasaules valcēniešu dienu spilgtākais notikums - koncerts “Valcēnieši Valkai” pilsētas kultūras namā. Pirmajā koncerta daļā uzstāsies ģimnāzijas kolektīvi – jauktais koris un tautas deju kolektīvs “Vendīgs”, kā arī J.Cimzes Valkas mūzikas skolas audzēkņi. Otrajā uzstāsies zināmi mūziķi un izpildītāji, kuri nes Valkas vārdu pasaulē. Koncerta pamattēma – “Pasaules dižgari raksta Valkai”.

Plkst. 20:00 ģimnāzijā notiks klašu stundas, bet deviņos vakarā pilsētas apmeklētājus pārsteigs laikmetīgās mākslas instalācija uz domes ēkas Beverīnas ielā 3 - “Valcēniešu skats”.

No plkst. 21.30 pilsētas kultūras namā, ģimnāzijā, mākslas skolā un Lugažu laukumā - neformālas tikšanās un balles ar grupām “Baltie lāči”, “AAA” un DJ Dzintaru.

*Reģistrācija Valkas ģimnāzijas 95. gadu jubilejai notiks skolas telpās. Dalības maksa pie reģistrācijas € 5.00

Organizatori aicina visus valcēniešus, iesaistīties pasākuma norisē un iesūtīt fotogrāfiju, kurā būtu redzamas acis. Fotogrāfiju lūdzam sūtīt uz adresi This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.. Tāpat tos, kuri paši nevar ierasties uz pasākumu, organizatori aicina uz jau minēto elektroniskā pasta adresi nosūtīt savu kontaktinformāciju, lai būtu iespējams izveidot datu bāzi un apzinātu valcēniešus pasaulē. Tāpat aicinājums arī rakstīt un sūtīt sveicienus Valkai.

Organizatori atgādina, ka norises var tikt papildinātas un sākumu laiki koriģēti. Pasākumu atbalsta: Valkas novada dome un SIA “Baltic Candles”.

Informāciju sagatavoja: Valkas novada domes Sabiedrisko attiecību speciāliste Zane Brūvere, 26444002. epasts- This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

 

 Ja apmeklēsiet vai kontaktēsiet, lūdzu, atsaucieties uz portālu: www.LatviesiAMERIKA.com

Lasīts 3410 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 06 Augusts 2015 14:53

Ziņas no Latvijas

  • 1
  • 2
  • 3

Statistiskie tautieši – tapis unikāls Latvijas iedzīvotāju portrets 100 cilvēkstāstos

08-11-2018 Ziņas no Latvijas

Statistiskie tautieši – tapis unikāls Latvijas iedzīvotāju portrets 100 cilvēkstāstos

08.11.2018. Latvijas Radio un sabiedrisko mediju portāls LSM.LV ir radījuši unikālu projektu “Statistiskie tautieši”, kurā tiek multimediāli iedzīvināts dokumentāls 100 Latvijas iedzīvotāju portrets. Tie ir 100 Latvijas Radio Ziņu dienesta veidoti...

Lasīt vairāk

Vēstule no "Latvieši pasaulē"

06-11-2018 Ziņas no Latvijas

Vēstule no "Latvieši pasaulē"

g. novembrī  Mīļie draugi un atbalstītāji, Šis ir bijis muzejam fantastisks gads. Ar mūsu trijām izstādēm, grāmatu, un filmu esam godam svinējuši Latvijas simtgadi – pie tam, viss tas ir paveikts ar...

Lasīt vairāk

Aicinājums Pasaules Latviešiem skatīties TEDx Riga 2018

01-11-2018 Ziņas no Latvijas

Aicinājums Pasaules Latviešiem skatīties TEDx Riga 2018

Sveiciens no TEDx Riga 2018 komandas,  Gribējam informēt jūs un plašāko latviešu kopienu dažādās pasaules malās par iepēju skatīties rīt, 2.novembrī bezmaksas tiešraidē sekot TEDx Riga 2018 ideju forumam 2018.tedxriga.com   vai FB livestream #TEDxRiga.  Te plašāks...

Lasīt vairāk

Aicina “dot ziņu” emigrējušos konsultācijām par atgriešanos Latvijā

27-09-2018 Ziņas no Latvijas

Aicina “dot ziņu” emigrējušos konsultācijām par atgriešanos Latvijā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) īsteno pilotprojektu „Reģionālās remigrācijas koordinators”, kura ietvaros tiek īstenoti atbalsta pasākumi ārvalstīs dzīvojošajiem, kuri apsver iespēju atgriezties Latvijā. Šobrīd ir izveidots piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru...

Lasīt vairāk

VID izveido īpašu konsultāciju tālruni un e-pasta adresi ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem.

31-08-2018 Ziņas no Latvijas

VID izveido īpašu konsultāciju tālruni un e-pasta adresi ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem.

Rīgā, 31.08.2018. VID izveido īpašu konsultāciju tālruni un e-pasta adresi ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem Lai informācija par nodokļu jautājumiem būtu pieejamāka ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem, Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir izveidojis atsevišķu e-pasta adresi...

Lasīt vairāk

Par reģionālajiem reemigrācijas koordinatoriem.

08-08-2018 Ziņas no Latvijas

Par reģionālajiem reemigrācijas koordinatoriem.

2018.gadā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izveidojusi piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru tīklu. Reģionālo koordinatoru galvenais uzdevums ir uzrunāt potenciālos remigrantus un noskaidrot to vajadzības, sagatavot atbilstošus piedāvājumus par...

Lasīt vairāk

Diasporas skolotāju tikšanās svētki - Diasporas skolotāju kursi 2018

19-07-2018 Ziņas no Latvijas

Diasporas skolotāju tikšanās svētki - Diasporas skolotāju kursi 2018

Piecdesmit septiņi diasporas skolu skolotāji šī gada 10.–12. jūlijā tikās Latviešu valodas aģentūras (LVA) organizētajos profesionālās pilnveides kursos Salacgrīvā, kur trīs dienu garumā atpūtas kompleksā „Kapteiņu osta” baudīja intensīvu mācību...

Lasīt vairāk

Darba devēji gatavojas sarunām ar aizbraucējiem par atgriešanos Latvijā

19-07-2018 Ziņas no Latvijas

Darba devēji gatavojas sarunām ar aizbraucējiem par atgriešanos Latvijā

18.07.2018           18. jūlijā, mobilo sakaru operatora “Tele2” aizsāktās sociālās kustības “Latvija strādā” esošie un potenciālie partneri – dažādu nozaru un lielumu darba devēji – dalījās ar savu pieredzi emigrantu piesaistei...

Lasīt vairāk

Latvijas finansējumu saņēmušas 56 latviešu skolas pasaulē

17-07-2018 Ziņas no Latvijas

Latvijas finansējumu saņēmušas 56 latviešu skolas pasaulē

Diasporas latviešu skolām 2018. gadā pieejamais finansiālais atbalsts, ko nodrošina Latviešu valodas aģentūra (Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programma “Valsts valodas politika un pārvalde”), ir 108 400 EUR, divas reizes...

Lasīt vairāk
Prev Next Lapa: