Teksta izmērs
Ceturtdiena, 02 Marts 2017 20:14

Gada ienākumu deklarācijas iesniegšana ārvalstīs strādājošiem Latvijas iedzīvotājiem.

Vērtēt šo ziņu
(0 balsis)

Rīgā, 02.03.2017.

Gada ienākumu deklarācijas iesniegšana ārvalstīs strādājošiem Latvijas  iedzīvotājiem.

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka tiem Latvijas rezidentiem, kuri 2016. gadā ir guvuši ienākumus ārvalstīs, laikā no 2017.  gada 1. marta līdz 1. jūnijam ieskaitot ir jāsniedz gada ienākumu deklarācija Latvijā un jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis, izņemot šādus gadījumus.

Iedzīvotāju ienākuma nodoklis nav jāmaksā personām:

 • kuras saņēmušas algota darba ienākumu:
  • citā Eiropas Savienības dalībvalstī;
  • Eiropas Ekonomikas zonas valstī;
  • valstī, ar kuru Latvijai ir noslēgta nodokļu konvencija.
 • gūtie algota darba ienākumi ārvalstī ir apliekami ar ienākuma nodokli;
 • kuras nav personāls, kuru personāla iznomātājs iznomā Latvijas rezidentam.

Gadījumā, ja Latvijas rezidents ārvalstī ir guvis ienākumu, kas nav algota darba ienākums, vai arī ir guvis algota darba ienākumu ārvalstī, kas nav ES dalībvalsts, EEZ valsts vai valsts, ar kuru Latvijai nav noslēgta nodokļu konvencija, tad personai ir jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis par gūto ienākumu.

Latvijas rezidenta aprēķinātais iedzīvotāju ienākuma nodoklis tiek samazināts par ārvalstīs samaksāto nodokli. Nodokļa samaksai ārvalstīs ir jābūt apliecinātai ar ārvalstu nodokļu administrācijas apstiprinātiem dokumentiem, kuros uzrādīts apliekamais ienākums un ārvalstīs samaksātā nodokļa summa. Nodokļa samazinājums nedrīkst būt lielāks par summu, kas atbilstu Latvijā aprēķinātajam nodoklim par ārvalstī gūto ienākumu.

Piemēram, Latvijas rezidents 2016.gadā Lielbritānijā saņēmis ienākumu (kas nav algota darba ienākums) 500 euro apmērā, samaksāts nodoklis 100 euro. Latvijā nodoklis no minētā ienākuma, piemērojot 23% likmi, ir 115 euro. Nosakot budžetā maksājamo nodokļa summu, var atskaitīt 100 euro. Tādējādi budžetā jāiemaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis 15 euro apmērā.

Gada ienākumu deklarācija

Iedzīvotāju ienākuma nodoklis tiek aprēķināts, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju. Gada ienākumu deklarācija par 2016. gadā gūtajiem ienākumiem ir jāiesniedz no 2017.gada 1.marta līdz 2017.gada 1.jūnijam ieskaitot. Gada ienākumu deklarācija ir jāsniedz arī ārvalstīs strādājošiem Latvijas rezidentiem, kuri guvuši ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamus ienākumus[1], kuru kopējā summa pārsniedz 4000 euro.

Latvijas rezidentiem gada ienākumu deklarācija nav jāsniedz par algota darba ienākumu, kas gūts citā Eiropas Savienības dalībvalstī.

Latvijas rezidents 2016.gadā ir guvis algota darba ienākumu no Polijas uzņēmuma par darba pienākumu veikšanu Polijā. Algotā darba ienākumam ir piemērots ienākuma nodoklis Polijā. Latvijas rezidents 2016.gadā ir pārdevis automašīnu par 3800 euro. Latvijas rezidentam nav jāsniedz gada ienākumu deklarācija un nav jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis Latvijā.

Latvijas rezidents 2016.gadā trīs mēnešus ir strādājis Kazahstānā un guvis algota darba ienākumu 2700 euro apmērā, Kazahstānā samaksāts nodoklis 550 euro apmērā. Personai ir pienākums iesniegt gada ienākumu deklarāciju, bet iedzīvotāju ienākuma nodoklis Latvijā netiks piemērots.

Plašāka informācija par Gada ienākumu deklarācijas iesniegšanu pieejama VID mājaslapā www.vid.gov.lv sadaļā „Gada ienākumu deklarācija/Obligātā deklarācijas iesniegšana” un “Privātpersonām/Latvijas rezidenti ārvalstīs”.

Kā iesniegt Gada ienākumu deklarāciju?

Gada ienākumu deklarāciju var aizpildīt elektroniski, izmantojot www.latvija.lv sniegto tehnisko risinājumu. Lai kļūtu par VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (turpmāk – EDS) lietotāju, ar VID vairs nav jāslēdz līgums. Ērti un vienkārši pieslēgties VID EDS iespējams, ja ārzemēs dzīvojošajai personai ir konts kādā no Latvijas kredītiestādēm.

Pieslēgties VID EDS iespējams arī izmantojot eParaksta viedkarti (e-me) vai elektronisko identifikācijas karti (eID).  

Tāpat Gada ienākumu deklarāciju var iesniegt arī papīra veidā klātienē jebkurā VID klientu apkalpošanas centrā Latvijā vai nosūtot to pa pastu uz adresi “Valsts ieņēmumu dienests, Talejas iela 1, Rīga, LV-1978”.

Gada ienākumu deklarācijas aizpildīšanas kārtību nosaka Ministru kabineta 2012.gada 21.augusta noteikumi Nr.568 “Noteikumi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa deklarācijām un to aizpildīšanas kārtību”.

Atgādinām, ka ārpus Latvijas dzīvojošiem Latvijas rezidentiem ir obligāti jādeklarē arī ienākumi no kapitāla pieauguma, kas veidojas no kapitāla aktīviem, piemēram, nekustamā īpašuma pārdošanas. Ar plašāku informāciju par šo jautājumu aicinām iepazīties VID mājaslapas sadaļā “Nodokļi/Iedzīvotāju ienākuma nodoklis/Ienākuma nodoklis no kapitāla pieauguma”.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz VID informatīvo tālruni + 371 67120000, nosūtīt savu jautājumu, izmantojot VID mājaslapas sadaļu “Uzdot jautājumu VID” vai konsultēties klātienē ikvienā VID klientu apkalpošanas centrā Latvijā.

[1] Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 9.panta pirmā daļa

 

Informāciju sagatavoja:

VID Sabiedrisko attiecību daļa

tālr. 67122670, 67122668, 26351438, 26558389

e-pasts This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

 

Lasīts 1365 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 02 Marts 2017 20:17

Ziņas no Latvijas

 • 1
 • 2
 • 3

Latvijas diasporai radīta jauna reemigrācijas platforma.

14-06-2018 Ziņas no Latvijas

Latvijas diasporai radīta jauna reemigrācijas platforma - https://liepaja.yourmove.lv/ Ar vasarīgiem sveicieniem no Latvijas un Liepājas ! Liepājā ir sākusi darboties digitālā platforma  “Your Move Liepāja”. https://liepaja.yourmove.lv/ . Šī platforma ir vienas pieturas aģentūra ārvalstīs dzīvojošajiem tautiešiem, kas plāno atgriezties...

Lasīt vairāk

Aicina darba devējus kopīgi apņemties atgriezt Latvijā vismaz 1000 emigrējušo darbinieku

15-05-2018 Ziņas no Latvijas

Aicina darba devējus kopīgi apņemties atgriezt Latvijā vismaz 1000 emigrējušo darbinieku

15.05.2018 “Tele2” aicina darba devējus kopīgi apņemties atgriezt Latvijā vismaz 1000 emigrējušo darbinieku Šodien, 2018. gada 15. maijā, ar ārlietu ministra Edgara Rinkēviča atbalstu tika uzsākta “Tele2” sociālā kustība “Latvija strādā”, kuras...

Lasīt vairāk

Latvijas kontūru izskries un izies visā pasaulē.

02-05-2018 Ziņas no Latvijas

Latvijas kontūru izskries un izies visā pasaulē.

Pils iela 21, Rīga, LV-1050, tālr. +371 6750 3663www.Latvia.eu, www.li.lv, info@li.lv Latvieši un Latvijas draugi ārvalstīs 4. un 5. maijā aktīvi svinēs Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas dienu: rīkos Baltā galdauta svētkus...

Lasīt vairāk

Ārlietu ministrija atbalsta pētījumus par diasporai aktuāliem jautājumiem

16-02-2018 Ziņas no Latvijas

Ārlietu ministrija atbalsta pētījumus par diasporai aktuāliem jautājumiem

2018.gada 16. februārī Ārlietu ministrija atbalsta pētījumus par diasporai aktuāliem jautājumiem 2018. gada 15. februārī tika parakstīta Ārlietu ministrijas un Latvijas Universitātes (LU) Vienošanās par atbalstu Sociālo zinātņu fakultātes Sociālo un politisko...

Lasīt vairāk

Kā Latvijā atrast labu darbu? Iepazīsimies: YourMove.lv

14-02-2018 Ziņas no Latvijas

Sveiciens no Rīgas! Mani sauc Jānis Kreilis, un es vadu YourMove.lv, darba un informācijas portālu tiem, kas vēlas atgriezties Latvijā. Rakstu, jo ceru, ka varēsiet pastāstīt savai kopienai par mums. Portālam pievienojušies jau 40...

Lasīt vairāk

Ārlietu ministrijā apspriež aktualitātes sadarbībā ar diasporu

07-02-2018 Ziņas no Latvijas

Ārlietu ministrijā apspriež aktualitātes sadarbībā ar diasporu

2018.gada 6. februārī Ārlietu ministrijā apspriež aktualitātes sadarbībā ar diasporu gada 6. februārī Ārlietu ministrijā norisinājās darba grupas diasporas politikas jautājumos sēde, kurā valsts institūciju, diasporas organizāciju pārstāvji un sadarbības partneri diskutēja...

Lasīt vairāk

2018. gada Saeimas vēlēšanas ārvalstīs

01-02-2018 Ziņas no Latvijas

2018. gada Saeimas vēlēšanas ārvalstīs

gada 24. janvārī 2018. gada Saeimas vēlēšanas ārvalstīs Ārlietu ministrija sadarbībā ar Centrālo vēlēšanu komisiju (CVK) ir uzsākusi gatavošanos 13. Saeimas vēlēšanām, kas visā pasaulē notiks 2018. gada 6. oktobrī. CVK sagatavoto materiālu diasporas...

Lasīt vairāk

Latvijas pēdas pasaulē - vietas, kas ceļojot noteikti jāapmeklē

15-12-2017 Ziņas no Latvijas

Latvijas pēdas pasaulē - vietas, kas ceļojot noteikti jāapmeklē

Rīga, 2017.gada 15.decembrī Latvijas pēdas pasaulē - vietas, kas ceļojot noteikti jāapmeklē Publicists Otto Ozols reiz teica: “Latvieši ir visur!” Iespējams, tā patiešām ir, tāpēc, tuvojoties Latvijas valsts simtgadei, portāls “latviesi.com” sāk...

Lasīt vairāk

Latvijas valsts simtgades sporta spēles

17-11-2017 Ziņas no Latvijas

Latvijas valsts simtgades sporta spēles

Vēlamies Jūs informēt, ka 2018. gadā norisināsies Latvijas valsts simtgades sporta spēles, kuras atbalsta arī Ārlietu ministrija. Pasaules latviešu sporta spēles 2018. gadā notiks jau 55. reizi. Vasaras sporta spēļu atklāšana norisināsies Jelgavā 21. jūnijā,...

Lasīt vairāk
Prev Next Lapa: