Teksta izmērs
Ceturtdiena, 02 Marts 2017 20:14

Gada ienākumu deklarācijas iesniegšana ārvalstīs strādājošiem Latvijas iedzīvotājiem.

Vērtēt šo ziņu
(0 balsis)

Rīgā, 02.03.2017.

Gada ienākumu deklarācijas iesniegšana ārvalstīs strādājošiem Latvijas  iedzīvotājiem.

Valsts ieņēmumu dienests (turpmāk – VID) atgādina, ka tiem Latvijas rezidentiem, kuri 2016. gadā ir guvuši ienākumus ārvalstīs, laikā no 2017.  gada 1. marta līdz 1. jūnijam ieskaitot ir jāsniedz gada ienākumu deklarācija Latvijā un jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis, izņemot šādus gadījumus.

Iedzīvotāju ienākuma nodoklis nav jāmaksā personām:

 • kuras saņēmušas algota darba ienākumu:
  • citā Eiropas Savienības dalībvalstī;
  • Eiropas Ekonomikas zonas valstī;
  • valstī, ar kuru Latvijai ir noslēgta nodokļu konvencija.
 • gūtie algota darba ienākumi ārvalstī ir apliekami ar ienākuma nodokli;
 • kuras nav personāls, kuru personāla iznomātājs iznomā Latvijas rezidentam.

Gadījumā, ja Latvijas rezidents ārvalstī ir guvis ienākumu, kas nav algota darba ienākums, vai arī ir guvis algota darba ienākumu ārvalstī, kas nav ES dalībvalsts, EEZ valsts vai valsts, ar kuru Latvijai nav noslēgta nodokļu konvencija, tad personai ir jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis par gūto ienākumu.

Latvijas rezidenta aprēķinātais iedzīvotāju ienākuma nodoklis tiek samazināts par ārvalstīs samaksāto nodokli. Nodokļa samaksai ārvalstīs ir jābūt apliecinātai ar ārvalstu nodokļu administrācijas apstiprinātiem dokumentiem, kuros uzrādīts apliekamais ienākums un ārvalstīs samaksātā nodokļa summa. Nodokļa samazinājums nedrīkst būt lielāks par summu, kas atbilstu Latvijā aprēķinātajam nodoklim par ārvalstī gūto ienākumu.

Piemēram, Latvijas rezidents 2016.gadā Lielbritānijā saņēmis ienākumu (kas nav algota darba ienākums) 500 euro apmērā, samaksāts nodoklis 100 euro. Latvijā nodoklis no minētā ienākuma, piemērojot 23% likmi, ir 115 euro. Nosakot budžetā maksājamo nodokļa summu, var atskaitīt 100 euro. Tādējādi budžetā jāiemaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis 15 euro apmērā.

Gada ienākumu deklarācija

Iedzīvotāju ienākuma nodoklis tiek aprēķināts, iesniedzot gada ienākumu deklarāciju. Gada ienākumu deklarācija par 2016. gadā gūtajiem ienākumiem ir jāiesniedz no 2017.gada 1.marta līdz 2017.gada 1.jūnijam ieskaitot. Gada ienākumu deklarācija ir jāsniedz arī ārvalstīs strādājošiem Latvijas rezidentiem, kuri guvuši ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamus ienākumus[1], kuru kopējā summa pārsniedz 4000 euro.

Latvijas rezidentiem gada ienākumu deklarācija nav jāsniedz par algota darba ienākumu, kas gūts citā Eiropas Savienības dalībvalstī.

Latvijas rezidents 2016.gadā ir guvis algota darba ienākumu no Polijas uzņēmuma par darba pienākumu veikšanu Polijā. Algotā darba ienākumam ir piemērots ienākuma nodoklis Polijā. Latvijas rezidents 2016.gadā ir pārdevis automašīnu par 3800 euro. Latvijas rezidentam nav jāsniedz gada ienākumu deklarācija un nav jāmaksā iedzīvotāju ienākuma nodoklis Latvijā.

Latvijas rezidents 2016.gadā trīs mēnešus ir strādājis Kazahstānā un guvis algota darba ienākumu 2700 euro apmērā, Kazahstānā samaksāts nodoklis 550 euro apmērā. Personai ir pienākums iesniegt gada ienākumu deklarāciju, bet iedzīvotāju ienākuma nodoklis Latvijā netiks piemērots.

Plašāka informācija par Gada ienākumu deklarācijas iesniegšanu pieejama VID mājaslapā www.vid.gov.lv sadaļā „Gada ienākumu deklarācija/Obligātā deklarācijas iesniegšana” un “Privātpersonām/Latvijas rezidenti ārvalstīs”.

Kā iesniegt Gada ienākumu deklarāciju?

Gada ienākumu deklarāciju var aizpildīt elektroniski, izmantojot www.latvija.lv sniegto tehnisko risinājumu. Lai kļūtu par VID Elektroniskās deklarēšanas sistēmas (turpmāk – EDS) lietotāju, ar VID vairs nav jāslēdz līgums. Ērti un vienkārši pieslēgties VID EDS iespējams, ja ārzemēs dzīvojošajai personai ir konts kādā no Latvijas kredītiestādēm.

Pieslēgties VID EDS iespējams arī izmantojot eParaksta viedkarti (e-me) vai elektronisko identifikācijas karti (eID).  

Tāpat Gada ienākumu deklarāciju var iesniegt arī papīra veidā klātienē jebkurā VID klientu apkalpošanas centrā Latvijā vai nosūtot to pa pastu uz adresi “Valsts ieņēmumu dienests, Talejas iela 1, Rīga, LV-1978”.

Gada ienākumu deklarācijas aizpildīšanas kārtību nosaka Ministru kabineta 2012.gada 21.augusta noteikumi Nr.568 “Noteikumi par iedzīvotāju ienākuma nodokļa deklarācijām un to aizpildīšanas kārtību”.

Atgādinām, ka ārpus Latvijas dzīvojošiem Latvijas rezidentiem ir obligāti jādeklarē arī ienākumi no kapitāla pieauguma, kas veidojas no kapitāla aktīviem, piemēram, nekustamā īpašuma pārdošanas. Ar plašāku informāciju par šo jautājumu aicinām iepazīties VID mājaslapas sadaļā “Nodokļi/Iedzīvotāju ienākuma nodoklis/Ienākuma nodoklis no kapitāla pieauguma”.

Jautājumu un neskaidrību gadījumā aicinām zvanīt uz VID informatīvo tālruni + 371 67120000, nosūtīt savu jautājumu, izmantojot VID mājaslapas sadaļu “Uzdot jautājumu VID” vai konsultēties klātienē ikvienā VID klientu apkalpošanas centrā Latvijā.

[1] Likuma “Par iedzīvotāju ienākuma nodokli” 9.panta pirmā daļa

 

Informāciju sagatavoja:

VID Sabiedrisko attiecību daļa

tālr. 67122670, 67122668, 26351438, 26558389

e-pasts This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it. 

 

Lasīts 2109 reizes Pēdējo reizi rediģēts Ceturtdiena, 02 Marts 2017 20:17

Ziņas no Latvijas

 • 1
 • 2
 • 3

Statistiskie tautieši – tapis unikāls Latvijas iedzīvotāju portrets 100 cilvēkstāstos

08-11-2018 Ziņas no Latvijas

Statistiskie tautieši – tapis unikāls Latvijas iedzīvotāju portrets 100 cilvēkstāstos

08.11.2018. Latvijas Radio un sabiedrisko mediju portāls LSM.LV ir radījuši unikālu projektu “Statistiskie tautieši”, kurā tiek multimediāli iedzīvināts dokumentāls 100 Latvijas iedzīvotāju portrets. Tie ir 100 Latvijas Radio Ziņu dienesta veidoti...

Lasīt vairāk

Vēstule no "Latvieši pasaulē"

06-11-2018 Ziņas no Latvijas

Vēstule no "Latvieši pasaulē"

g. novembrī  Mīļie draugi un atbalstītāji, Šis ir bijis muzejam fantastisks gads. Ar mūsu trijām izstādēm, grāmatu, un filmu esam godam svinējuši Latvijas simtgadi – pie tam, viss tas ir paveikts ar...

Lasīt vairāk

Aicinājums Pasaules Latviešiem skatīties TEDx Riga 2018

01-11-2018 Ziņas no Latvijas

Aicinājums Pasaules Latviešiem skatīties TEDx Riga 2018

Sveiciens no TEDx Riga 2018 komandas,  Gribējam informēt jūs un plašāko latviešu kopienu dažādās pasaules malās par iepēju skatīties rīt, 2.novembrī bezmaksas tiešraidē sekot TEDx Riga 2018 ideju forumam 2018.tedxriga.com   vai FB livestream #TEDxRiga.  Te plašāks...

Lasīt vairāk

Aicina “dot ziņu” emigrējušos konsultācijām par atgriešanos Latvijā

27-09-2018 Ziņas no Latvijas

Aicina “dot ziņu” emigrējušos konsultācijām par atgriešanos Latvijā

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) īsteno pilotprojektu „Reģionālās remigrācijas koordinators”, kura ietvaros tiek īstenoti atbalsta pasākumi ārvalstīs dzīvojošajiem, kuri apsver iespēju atgriezties Latvijā. Šobrīd ir izveidots piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru...

Lasīt vairāk

VID izveido īpašu konsultāciju tālruni un e-pasta adresi ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem.

31-08-2018 Ziņas no Latvijas

VID izveido īpašu konsultāciju tālruni un e-pasta adresi ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem.

Rīgā, 31.08.2018. VID izveido īpašu konsultāciju tālruni un e-pasta adresi ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem Lai informācija par nodokļu jautājumiem būtu pieejamāka ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem, Valsts ieņēmumu dienests (VID) ir izveidojis atsevišķu e-pasta adresi...

Lasīt vairāk

Par reģionālajiem reemigrācijas koordinatoriem.

08-08-2018 Ziņas no Latvijas

Par reģionālajiem reemigrācijas koordinatoriem.

2018.gadā Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrija (VARAM) izveidojusi piecu reģionālo remigrācijas koordinatoru tīklu. Reģionālo koordinatoru galvenais uzdevums ir uzrunāt potenciālos remigrantus un noskaidrot to vajadzības, sagatavot atbilstošus piedāvājumus par...

Lasīt vairāk

Diasporas skolotāju tikšanās svētki - Diasporas skolotāju kursi 2018

19-07-2018 Ziņas no Latvijas

Diasporas skolotāju tikšanās svētki - Diasporas skolotāju kursi 2018

Piecdesmit septiņi diasporas skolu skolotāji šī gada 10.–12. jūlijā tikās Latviešu valodas aģentūras (LVA) organizētajos profesionālās pilnveides kursos Salacgrīvā, kur trīs dienu garumā atpūtas kompleksā „Kapteiņu osta” baudīja intensīvu mācību...

Lasīt vairāk

Darba devēji gatavojas sarunām ar aizbraucējiem par atgriešanos Latvijā

19-07-2018 Ziņas no Latvijas

Darba devēji gatavojas sarunām ar aizbraucējiem par atgriešanos Latvijā

18.07.2018           18. jūlijā, mobilo sakaru operatora “Tele2” aizsāktās sociālās kustības “Latvija strādā” esošie un potenciālie partneri – dažādu nozaru un lielumu darba devēji – dalījās ar savu pieredzi emigrantu piesaistei...

Lasīt vairāk

Latvijas finansējumu saņēmušas 56 latviešu skolas pasaulē

17-07-2018 Ziņas no Latvijas

Latvijas finansējumu saņēmušas 56 latviešu skolas pasaulē

Diasporas latviešu skolām 2018. gadā pieejamais finansiālais atbalsts, ko nodrošina Latviešu valodas aģentūra (Izglītības un zinātnes ministrijas budžeta programma “Valsts valodas politika un pārvalde”), ir 108 400 EUR, divas reizes...

Lasīt vairāk
Prev Next Lapa: