24.09.2016

Valsts prezidents Raimonds Vējonis, tiekoties ar Amerikas Savienotajās Valstīs dzīvojošajiem latviešiem, aicināja tautiešus visā pasaulē Latvijas simtgades svētkos apmeklēt Latviju, kā arī iesaistīties kopīgo svētku organizēšanā.

 
“2018. gadā apritēs Latvijas valsts 100. gadskārta. Lai gan kā valsts vēl esam jauni, šī jubileja ir apliecinājums tam, ka mēs esam stipra tauta. Neatkarība tika izcīnīta grūtās un pašaizliedzīgās cīņās, 20. gadsimts ir nesis daudz traģisku brīžu. Tomēr, pateicoties latviešu sīkstumam un ticībai, mēs šobrīd varam dzīvot brīvā zemē,” sestdien, uzrunājot latviešus Čikāgā, teica Raimonds Vējonis.
 
Valsts prezidents pauda cerību, ka 100. gadadiena kopš valsts dibināšanas būs vēl viena iespēja ikvienam apliecināt savu piederību mūsu zemei un būt vienotiem svētku atzīmēšanā Latvijā un ārpus tās robežām.
 
ASV vizītes laikā tiekoties ar latviešu diasporas pārstāvjiem Čikāgā, Kalamazū un Ņujorkā, Valsts prezidents uzdāvināja īpašu grāmatu, kurā līdz valsts simtgadei 2018. gadā ierakstīt idejas un priekšlikumus Latvijas attīstībai nākamajos gadu desmitos un simtos.
 
Tikšanās laikā ar tautiešiem Latviešu Ciānas draudzes baznīcā Čikāgā Valsts prezidents arī pasniedza Atzinības krusta IV šķiras apbalvojumu ilggadējam latviešu sabiedriskajam darbiniekam, Čikāgas Latviešu biedrības goda biedram Jānim Vilciņam par nopelniem latviešu sabiedriskās dzīves uzturēšanā un veicināšanā, latviskās kultūras un vēstures popularizēšanu pasaulē.
 
Valsts prezidents Raimonds Vējonis no 18. līdz 25. septembrim uzturas darba vizītē ASV, kur piedalās ANO Ģenerālās asamblejas 71. sesijā, kā arī apmeklē Lansingu, Kalamazū un Čikāgu.
 

Ziņas no www.president.lv

 

 

ATSTĀT KOMENTĀRU

Lūdzu ievadi komentāru!
Lūdzu ievadiet jūsu vārdu