Labdien!

Lūdzu piedalies Latvijas simtgadei veltītā akcijā! 

Latvieši pasaulē muzejs un pētniecības centrs (LaPa) izveidojis akciju Stāstu sega kurā ārzemēs dzīvojošie latvieši aicināti uz Rīgu sūtīt paša rokām gatavotus un izrotātus 18x18cm kvadrātiņus lielizmēra tekstilmozaīkas segai (patchwork quilt). Stāstu sega būs veltījums Latvijas Republikas dibināšanas apaļajai jubilejai.

STĀSTU SEGAS idejas pamatā ir mūsu kopīgais devums un mīlestība Latvijai. Katrs kvadrātiņš vēstīs par kādu no mums, un, iešūts lielajā segā, par mums visiem kopumā. Cik izdomas bagāti, cik koši, cik sadarboties griboši un cik daudz mēs esam ārpus Latvijas! Iecerēts šo informāciju iekļaut interaktīvā multimediālā prezentācijā, kas 2018. gadā kopā ar segu apceļos Latviju.

Kvadrātiņu vari izrotāt, kā vēlies – dažādās tehnikās, izmantojot daudzveidīgus materiālus! Par katru kvadrātiņu ir svarīgi zināt tā darinātāja vārdu un uzvārdu, valsti, kurā tas tapis. Pastāsti par sevi, kādas saites Tevi saista ar Latviju, kāds ir Tavs vai Tavas ģimenes izceļošanas stāsts. Uzraksti arī, ko esi attēlojis savā kvadrātiņā.

Pielikumā atradīsiet veidlapu (PDF latviski un angliski) kuru var izdrukāt un izmantot kvadrātiņu gatavošanai. Zem šīs vēstules ir angliska versija, lūdzam sūtīt tālāk šo ziņu tiem, kuriem ērtāk ir lasīt angliski.  Vairāk informācijas var atrast mūsu Facebook lapā: www.facebook.com/stastusega2018

“Latvieši pasaulē” jau deviņus gadus aktīvi strādā ar diasporas kopienām, vācot stāstus un vēsturiskos materiālus par  ārzemju latviešiem, veidojot izstādes, grāmatas un video.

Ceram uz Jūsu atbalstu šai akcijai!

Stāstu segas projekta darba grupa

 

Seko teksts angliski:

Join us in creating the Story Quilt!

In 2018, Latvia will be celebrating its centenary. Latvians Abroad – Museum and Research Center (Latvieši pasaulē – Muzejs un pētniecības centrs – LaPa) has created a project that incorporates the Latvian traditions of handiwork with the Anglo-American quilting tradition. Participants are asked to create a square, using various techniques, which will be sewn together to create a quilt. Each individual square will include the person’s name and place of residence, as well as a short description of the square and the creator’s ties to Latvia (i.e. stories about parents/grandparents who left Latvia). Squares will be sent to Latvia where it will be sewn together. The quilt will be gifted to Latvia on the occasion of its 100th birthday. We hope to compile the information about each individual square into a multimedia presentation that will travel around Latvia along with the quilt during the year of Latvia’s centenary.

Please see the attachment (PDF) for instructions on how to create the quilt.

LaPa has created travelling exhibitions, publications, and movies, as well as other projects that tell the story about the lives of Latvians abroad – their culture and their contributions to Latvia and the world. http://www.lapamuzejs.lv/en/

 

 

 

 

ATSTĀT KOMENTĀRU

Lūdzu ievadi komentāru!
Lūdzu ievadiet jūsu vārdu