Kopīgi Latvijā un ārvalstīs atzīmējot Patriotu nedēļu, Latvijas Institūta Facebook kontā “Kaut kas mīļš no Latvijas” no 11.līdz 18.novembrim tiks publicēta Patriotu nedēļai veltīta rakstu un attēlu sērija. Tā vēstīs par Latvijas valsts rašanās vēsturi, par valsts dibinātāju patriotismu un pašaizliedzību,  aicinot domāt par mūsdienu varonības un patriotisma priekšstatiem. Veidojot materiālu, īpaši domāts par ārvalstīs dzīvojošo latviešu izcelsmes jauniešu piesaisti un idejām, kā mūsu valsts svētkus svinēt patiesi un sirsnīgi.

Projekta “Patriotu nedēļa” mērķis ir veicināt interesi ārvalstīs dzīvojošajos latviešu izcelsmes jauniešos izzināt Latvijas valsts rašanās stāstu, radīt lepnumu par piederību Latvijai un aicināt svinēt Patriotu nedēļu arī savās mītnes zemēs. Kā kopīgu svētku zīmi Patriotu nedēļā aicinām ikvienu arī savās ikdienas gaitās piespraust lentītes Latvijas valsts karoga krāsās. Ārlietu ministrija diasporas organizācijām un nedēļas visā pasaulē  ir nosūtījusi 6600 metru lentīšu Latvijas karoga krāsās, ko izmantot piespraudīšu izgatavošanai un izdalīšanai ārvalstīs dzīvojošajiem tautiešiem. ĀM kopā ar Latvijas Institūtu aicina ikvienu Latvijas patriotu visā pasaulē šajā nedēļā sanākt kopā un svinēt Latvijas valsts dzimšanas dienu. Lai Patriotu nedēļas tradīcija pilnveidotos, īpaši gaidot Latvijas valsts simtgadi, aicinām veidot Valsts svētku fotoalbumus sociālajos tīklos, pievienojot tēmturi (hashtag) #patriotunedela.

Informācija par Patriotu nedēļu tiks publicēta arī angļu valodā Latvijas Institūta Facebook kontā “If you like Latvia, Latvia likes you” un valsts oficiālajā portālā Latvia.eu. Aicinām Latvijas vēstniecības un diasporas pārstāvjus sekot līdzi informācijai LI uzturētajos komunikācijas kanālos un izplatīt tālāk tajos pieejamo informāciju.

Ārlietu ministrijas atbalstītā projekta “Patriotu nedēļa” mērķis ir veicināt interesi ārvalstīs dzīvojošajos latviešu izcelsmes jauniešos izzināt Latvijas valsts rašanās stāstu, radīt lepnumu par piederību Latvijai un aicināt svinēt Patriotu nedēļu arī savās mītnes zemēs.

Ceram, ka sadarbībā ar ĀM Komunikācijas direkcijas Stratēģiskās komunikācijas projektu grupu sagatavotā informācija izrādīsies noderīga un aicinām to izplatīt diasporas organizācijām un nedēļas nogales skoliņām!

Nākamnedēļ par šo projektu plānota arī preses relīze publiskajā telpā, bet pašlaik dalāmies ar šo informāciju ar tautiešiem visā pasaulē!

Jauku un radošu  nedēļas nogali vēlot,

cieņā,

Vija Buša
Counsellor
Policy Planning Unit
Ministry of Foreigh Affairs
K.Valdemāra iela 3, LV-1395,
Rīga, Latvia
Phone: (+371) 67015923
e-mail: vija.busa@mfa.gov.lv

ATSTĀT KOMENTĀRU

Lūdzu ievadi komentāru!
Lūdzu ievadiet jūsu vārdu