15.11.2016
Valsts kanceleja

Ministru kabinets “Staro Rīga” aicinās izzināt Latvijas vēsturi un kļūt par daļu no tās

Ministru kabinets šogad, piedaloties gaismas festivālā “Staro Rīga”, projektā “Atmini vēsturi – kļūsti par vēsturi!” aicinās domāt par personībām, kas veidojušas un veido Latvijas valsti. Ikviens, kurš piedalīsies digitālā vēstures spēlē, varēs līdzveidot Valdības mājas gaismas un mūzikas uzvedumu.  

Tuvojas Latvijas valsts simtgade. Mūsu valsts tapusi, pateicoties cilvēkiem, kas to veidoja, un tiem, kuri ir aktīvi šodien. Par vairākiem no šiem cilvēkiem varēs vairāk uzzināt gaismas festivāla “Staro Rīga” laikā. Savukārt, lai iesaistītos gaismas un mūzikas uzveduma veidošanā, jāatbild uz 18 digitālās vēstures spēles jautājumiem interneta vietnē www.atminivesturi.lv. Izvēloties sev tīkamāko sociālo tīklu un daloties ar spēles rezultātu, tas un dalībnieka sociālo profilu fotogrāfija parādīsies uz Valdības mājas sienas festivāla laikā no 17.novembra līdz 20.novembrim.

Piedalīties digitālajā vēstures spēlē interneta vietnē www.atminivesturi.lv iespējams jau no šodienas, 15.novembra. Daloties ar savu spēles rezultātu caur sociālo tīklu, katrs dalībnieks saņem informāciju kurā datumā un laikā viņa rezultāts būs redzams uz Ministru kabineta sienas.

“Mūsu mērķis šajā projektā ir parādīt, ka Latviju veidojam mēs katrs – skolotājs, ārsts, trolejbusa vadītājs, amatpersonas, jaunieši un bērni. Valsts nevar pastāvēt bez tās cilvēkiem, tāpēc arī Valdības mājas sienas šajās festivāla dienās ir atvērtas katram, kurš vēlas piedalās digitālajā spēlē par Latvijas vēsturi un tās personībām,” stāsta Valsts kancelejas Komunikācijas departamenta vadītāja Linda Jākobsone.

Gaismas un mūzikas uzvedums ar iedzīvotāju līdzdalību ir muzikāls stāsts par Latvijas valsts simts gados piedzīvoto. Mūzikas autors Kristaps Krievkalns caur mūzikas dažādiem žanriem akcentē valsts izveidi 1918.gadā, Latvijas desmitgades, mūsu valsts okupāciju, neatkarības atjaunošanu un simtgades svinības 2018.gadā.

Projektu “Atmini vēsturi – kļūsti par vēsturi!” Ministru kabinets īsteno kopā ar sadarbības partneri AS “Latvijas valsts meži”.  

 

Papildu informācija: 
Zaiga Barvida
Tālrunis: 67082902
e-pasts: zaiga.barvida@mk.gov.lv

 

ATSTĀT KOMENTĀRU

Lūdzu ievadi komentāru!
Lūdzu ievadiet jūsu vārdu