Mums latviešiem, lai kurā pasaules malā arī mēs būtu, ir pietiekami daudz brinišķīgu, sirsnīgu svētku dienu, kad ar smaidu un prieku sirdi varam sanākt kopā uz SVINĒT!
Viena no tādām dienām, protams, ir Latvijas Dzimšanas diena- 18. novembris. Par so dienu, Floridas pavalstī, vēlos pastāstīt arī  jums.
Šogad, manuprāt, mums šeit Floridā, pateicoties Dacei Nebarei, radās jauna tradīcija (mēs uz to ceram), svinēt 18.novembri tuvākajā brivdienā, jo strādājošie šeit  ne vienmēr var paspēt tieši istajā dienā svinēt šos svētkus.
Lūk, šogad mēs sanācām kopā 19.novembrī- Fort De Soto Park (Florida), pašā jūras krastā.
Kopā sanākšana sākās ar vietas/nojumes noformēšanu un dekorēšanu jau 9.30 no rīta. Indra Treimanis gādāja par baltiem galdautiem un latviski, nacionāliem dekoriem. Rasma Adams un Jānis Kaupmanis par Latvijas karogu un tā goda vietu.
Vladimirs Hohlovs pacietigi piestrādāja pie latviskas norādes nostiprināšanas , lai ciemiņi var ērtāk atrast satikšanās vietu.  Brigita Gahr un Dace Nebare talantīgi mūs visus organizēja un izrīkoja. Un re, jau mūsu pirmie, vieni no tālākajiem  ciemiņiem- Ginta un Arnis Vildes no Latvijas. Šie latvieši vienmēr, esot mūsu pusē, uzmeklē mūs un piedalās, un  atbalsta, ja, tā ir ta LATVIETĪBAS BALSS. Arī viņi tūlīt iesaistās sagatavošanas darbos.
Un, kas tad tas, mus mīļi parsteidz Juris Epermanis, St. Petersburgas Latviešu biedrības Vice priekšnieks. Juris nokontrolē, vai viss ir kā latviešiem pienākas šādos svētkos. Saņemam atzinīgu atbalstu. Paldies.
Kad viss saposts un sakārtots, varam uzsākt mūsu dienu, ka solīts, ar sportiskām aktivitātēm. Daļa ejam pārgājienā gar jūru, daļa , domāju, sportiskākie, aizbrauc ar riteņiem plašajos parka ceļos.
Kad atgriežamies mūsu satikšanās vietā , čaklais Daces Nebares vīrs, Joseph Ilardo jau silda stovētos kāpostus un grillē desiņas. Klājam galdu, sagaidām ciemiņus un varam godam baudīt visu kopā nestos/ gatavotos gardumus. Ir jau krietns pusdienas laiks, garšo labi un tiek uzsaukts: “Lai dzīvo Latvija!”
Kad cienasts baudīts, sasēžamies aplī apkārt Latvijas karogam, palmu ēnā, un Indra, dziesmai- Kamola tinēja skanot, sāka sirsnīgi aizkustinošu runu, veltītu Latvijai un latviešiem. Tad sniedzot pa apli sveci sirds formā, katrs klātesošais saka savu vēlējumu Latvijai. Šo sveci Indra nodod Mārtiņam un Baibai Bērziņiem, kas ir mūsu ciemiņi no Latvijas, ar lūgumu aizvest to uz Rīgu un aizdedzinot , nolikt pie Brīvības pieminekļa, lai mūsu visu vēlējumi ta tiek nodoti  mūsu zemītei.
Tad seko katra dalībnieka stāsts, atmiņas, asociācijas par Latviju. Tās ir tik dažādas, bagātas un ari prieka pilnas, ka laiks aizskrien nemanot.   Vēl turpinājumā izzinoši, lustīga viktorīna ar jautājumiem par Latviju un kopdziesma – Pūt Vejiņi.
Jau sāk krēslot, ejam pie jūras pavadīt saulīti uz naktsmieru.
Brīnišķīga, emocionāla,   bagāta diena. Pateicība visiem, kas atbrauca, atbalstīja, palīdzēja, piedalījās. Īpaši latviešiem no Latvijas,  kas esot šeit Floridā – atpūtā, atrada laiku un atbrauca pie mums pabūt kopā- Gintai un Arnim Vildem, Baibai un Martinam Bērziņiem. Paldies, ka mūs uzmeklēja un atbrauca iepazīties Liva Pursley. Brīnišķīga, jauna būtne, kas , ka pati teica, esot jebkurā pasaules malā, uzmeklē latviešus, lai pabūtu kopā. Paldies superīgajai Daces Nebares draudzenei Debra Longfellow, kas būdama amerikāniete, labrāt piedalās mūsu sanākšanās. Un šajā reizē Debra bija čaklākā fotogrāfe. Paldies, Debra!  Paldies, jau mūsu draugiem Kristīnei Malmanei un Uldim Pētersonam, Paulīnei Konstablei, Inesei Zaķis un Dacei Rudzītis, Ingūnai un Pēterim Ozoliem, Indrai Treimanis, Brigitai Gahr, Vladimiram Hohlovam,  Rasmai Adams, Janim Kaupmanim, Ralfam Niedram un Inarai Niedrai, Dacei Nebarei un Joseph Ilardo.
Mīļie Floridas latvieši, turēsim šo jaunradīto tradīciju cieņā un mēģināsim katru gadu satikties, lai svinētu kopā Latvijas Dzimšanas dienu! Un tie, kas vēl nav mums pievienojušies, hei, nākiet pulciņā!

Ar prieku sirdī- Dace Hohlova

 

 

ATSTĀT KOMENTĀRU

Lūdzu ievadi komentāru!
Lūdzu ievadiet jūsu vārdu