“21.gadsimta latvietis” – Eslingena – pirms 70 gadiem un šogad.  

Svētdien, 5. februārī, 13:05, Latvijas Radio 1 varēsiet noklausīties jaunāko „21.gadsimta latvietis” raidījumu. Šoreiz par Eslingenas Dziesmusvētkiem, tiem kas notika pirms 70 gadiem un tiem kas norisināsies vēl šogad.

Eslingena – trimdas latviešiem šis vārds rada neskaitāmas atmiņas un asociācijas, bet Latvijas latviešiem šī vēstures lappuse ir sveša. Tur bija viena no lielākajām latviešu pēckara DP nometnēm, kur tika izmitināti 7000 kara bēgļi latvieši, un pirms 70 gadiem tiešu tur tika svinēti pirmie latviešu Dziesmusvētki ārpus Latvijas. Šogad tādi tiks rīkoti vēlreiz, ieskandinot Latvijas simtgadi.
 
Sarunāsimies ar “Eslingenas Dziesmusvētkiem 70” rīkotājām Lauru Putāni un Karīnu Cīgleri, kā arī uzklausīsim, kas par pirmajiem trimdas Dziesmusvētkiem stāstāms Eslingenā dzimušajam un joprojām mītošajam, bijušam Archibīskapam Elmāram Ernstam Rozītim.

 

Lai labi klausās!

Klausieties mūs arī iTunes, kā arī citās podkāstu vietnēs.
Raidījuma podkāstus meklējiet: https://itunes.apple.com/us/podcast/21.-gadsimta-latvietis/id902433400

Svaigāko, kā arī vecos raidījumus, katrs var sev izdevīgā laikā noklausīties Latvijas radio mājaslapā: http://lr1.latvijasradio.lv/lv/lr1/raidijumi/21.-gadsimta-latvietis/

Kā arī meklējiet mūs Facebook lapā: 21.gs.latvietis

Svaigāko raidījumu vienmēr atradīsiet Latvieši.com mājaslapā: latviesi.com

Visu labu,
“21. gadsimta latvietis” redakcija

http://lr1.lsm.lv/lv/lr1/raidijumi/21.-gadsimta-latvietis/

 

ATSTĀT KOMENTĀRU

Lūdzu ievadi komentāru!
Lūdzu ievadiet jūsu vārdu