Mani sauc Inta Halvorsena, uz dzīvi Dvīņu pilsētā pārcēlos ģimenes apstākļu spiesta, manai slimajai mammai bija nepieciešama palīdzība. Iedzīvoties svešā zemē kā pieaugušam cilvēkam reizēm ir pagrūti, bieži nākas skaidrot kas es esmu un kāpēc šeit atrodos.

Latvijā ir radīti gan skaisti suvenīri, gan reklāmas materiāli par mūsu zemi. Esmu tos dāvinājusi daudziem amerikāņiem, taču visbiežāk tie tiek uzņemti ar Minnesotas pieklājīgo vēsumu. Latviešiem ir brīnišķīgi un skumji stāsti, ja vien klausītājiem pietiktu pacietības tos uztvert. Novēroju arī, ka uzturēt latviešu valodu dzīvu jaunajā paaudzē ir smags ikdienas darbs, pašu ģimenē pagaidām nav izdevies iedvesmot brāļa meitu uzsākt runāt, latviski viņa tikai dzied 🙂 Mainījusies latvisko pazīšanās zīmju jēga – Latvija ir brīva valsts, ar daudziem lieliskiem cilvēkiem, par ko varam runāt ar lepnumu un prieku.

Tomēr mēs ne vienmēr izmantojam visas iespējas to darīt. Lai cik atraktīvi ir veidotas brošūras par Latviju, maz ticams, ka tās sasniegs plašu auditoriju. Maija sākumā, apmeklējot Festival of the Nations Dvīņu pilsētās, ilgi nevarēju atrast savu cilti. Zālē bija tumšs. Un citām ziemeļu tautām ir radniecīgi tērpi. Tomēr, kamēr neieraudzīju sejas, citu vizuālās pazīšanās zīmju nemanīju. Pēc dejošanas daudzi bērni ātri vien raisījās laukā no tautas tērpa un pārvērtās atpakaļ par maziem amerikāņiem. Ja vien būtu T-krekls, kas ir tik lielisks ikdienā lietojams reklāmas nesējs! Ja zeni var piedalīties sporta sacensībās Lāčplēša krekliņā un meitenes lepni atzīt, ka ir latviešu princeses. Iespējams, ka redzot viegli uztveramus attēlus, labāk raisās arī sarunas ar potenciāliem latviešu draugiem.

Tādēļ es radīju kolekciju, kurā latviešu kultūras simboli ir pielāgoti ikdienai amerikāņu vidē. Varbūt, ka manam etnogrāfijas pasniedzējam būtu iebildumi, bet kādam latviešu skolas bērnam, līgotājam vai Dziesmu svētku dalībniekam/apmeklētājam – priecīga nēsāšana.

Iesākumam radīju 12 dizainus. Jā, nav dzintars, Baltijas ceļš, nav rasols un dilles 🙂 Tik daudz vēl ir ko darīt! Pagaidām piedāvāju T-kreklus (no zīdaiņa līdz lieliem vīriem), krūzes, alus kausus. Man ir elastīga pieeja, ja kāds dizains patīk, varu to izvietot uz daudziem produktiem, apdrukai ir pieejami arī telefonu vāciņi, dodiet tik ziņu. Pirmos pasūtījumus pieņēmu pa telefonu, veicot pirkumu internetā pircēju vietā.

Par drukāšanu esmu vienojusies ar sadarbības partneri Detroitā. Katrs priekšmets tiek apdrukāts 24-48 stundu laikā pēc pasūtījuma saņemšanas un ar USPS uzreiz nosūtīts. Kopumā var rēķināties, ka no pirkuma iegādes līdz saņemšanai jāpagaida 5-7 dienas. Par katru iegādātās preces kustību jūsu virzienā saņemsiet e-pasta paziņojumu. Maza varbūtība, ka prece nav labā kvalitātē, bet ja tomēr, atpakaļ jāsūta nebūs, saņemsiet vietā jaunu.

Latviskā identitāte ir ļoti personiska lieta, kas veidojusies atkarībā no Latvijā nodzīvotā laika un izglītības un mītnes zemes ietekmes. Tomēr būt latvietim nav tikai svētku reizēm, ar to mēs elpojam un dzīvojam katru brīdi. Ceru, ka manis radītie priekšmeti palīdzēs mums būt Latvijas vēstnešiem katru dienu.

Amerikas ikdienai pielāgoti latviski T-krekli.
Nāciet ciemos www.buyrupucis.com
Laiks pucēties Jāņiem un Dziesmu svētkiem!
 
 
 
 
 

ATSTĀT KOMENTĀRU

Lūdzu ievadi komentāru!
Lūdzu ievadiet jūsu vārdu