ALAs Infogramma – novembris 2017

Šī gada 26. oktobrī Čikāgā sekmīgi aizvadīta “Spotlight Latvia” ekonomiskā konference, kuras laikā izveidoti daudzi jauni biznesa kontakti un oficiāli atklāta Latvijas tirdzniecības palāta ASV tālākajai uzņēmējdarbības sakaru veicināšanai. Kā savā ievadrunā konferences atklāšanā norādīja Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis, šis ir pats lielākais pasākums Latvijas un ASV ekonomisko attiecību vēsturē. Spotlight Latvia konferenci apmeklēja vairāk nekā 200 uzņēmējdarbībā starp Latviju un ASV ieinteresētas personas, kuru vidū bija liels īpatsvars kompāniju vadītāju no tādām nozarēm kā pārtikas ražošana, rūpniecība, informācijas tehnoloģijas, kā arī transports un loģistika. To starpā bija vairāk nekā 40 Latvijas uzņēmumu vadītāji un pārstāvji. Konferences galvenais rīkotājs bija Latvijas goda konsuls Ilinojas pavalstī Roberts Blumbergs, sadarbojoties Amerikas latviešu apvienībai, Latvijas vēstniecībai ASV un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūrai. Plašāks apskats lasāms ALA mājas lapā: http://www.alausa.org/lv/kas-mes-esam/aktualitates/id/123/spotlight-latvia%E2%80%9C-%E2%80%93-jaunu-ideju-un-biznesa-kontaktu-sakums/

Izstāde „Latvijas dārgumi“ apceļo ASV

Amerikas latviešu apvienības izkārtojumā izstāde ar nosaukumu „Treasures of Latvia“ jeb „Latvijas dārgumi“ šoruden uzsākusi savu ceļu pa ASV latviešu centriem, lai vēstītu par mūsdienu Latvijas sasniegumiem uzņēmējdarbībā, mākslā, kultūrā un sportā. Novembra mēnesī izstāde būs apskatāma Vašingtonā, D.C., Mineapolē (MN), Sanfrancisko (CA), Čikāgā (IL) un Priedainē (NJ). „Tuvojoties Latvijas valsts simtgadei, mēs vēlējāmies parādīt Latviju kā mūsdienīgu, inovatīvu un talantiem bagātu zemi, kas spēj dot pienesumu pasaulei,“ skaidro Amerikas latviešu apvienības Kultūras nozares vadītāja Līga Ejupe. „Izstāde veidota angļu valodā ar nolūku, lai tā būtu pieejama arī nelatviešu auditorijai, kurai vēlamies demonstrēt Latvijas radošos talantus un uzņēmēju sasniegumus,“ piebilst L. Ejupe. Pilnu izstādes grafiku iespējams aplūkot mājas lapā: www.latvia100usa.org.

Pateicības dienas nedēļā ALJA tiekas 65. kongresā Filadelfijā

Amerikas latviešu jaunatnes apvienība (ALJA) šogad no 22. līdz 26. novembrim rīko tās 65. gadskārtējo kongresu, kas šogad norisināsies Filadelfijā, Pensilvānijas pavalstī. Tajā plānota bagātīga informatīva un sabiedriska programma, kurā iekļauta arī, pateicoties Latvijas Kultūras ministrijas atbalstam, tapusī dokumentālā īsfilma par ALA prakses programmas dalībniekiem. Kongresa darba kārtībā iekļautas gan pārrunas par aktualitātēm ASV un Latvijas politikā, gan arī saruna par Latvijas pilsonības iegūšanas iespējām. Jāatzīmē, ka šogad ALJA izvērsusi akciju “100 pilsoņi Latvijas simtgadei”, aicinot jauniešus izmantot Latvijas dubultpilsonības iegūšanas iespējas. Plašāka informācija: http://www.alja.org/informacija/

Pieteikšanās termiņš 2018. gada “Sveika, Latvija!”, “Heritage Latvia”, “Hello, Latvia”

Pieteikšanās termiņš ALAs 2018. gada vasaras izglītojošajiem ceļojumiem šogad būs 2017. gada 15. decembris. Termiņu šogad liekam agrāk, lai varētu nodrošināt dalībnieku piedalīšanos Latvijas simtgades pasākumos. Pieteikuma papilddokumentus braucēji varēs aizpildīt vēlāk, bet ALAs ceļojumu koordinatorēm gan Latvijā, gan šeit ASV, vajadzīga informācija par dalībniekiem jau decembrī, lai nodrošinātu viņiem vietu nākamās vasaras programmās. Nākamā gada vasarā notiks gan jūnija “Sveika, Latvija!” ceļojums (2018. gada 14. – 28. jūnijā), gan augusta “Sveika, Latvija!” ceļojums (2018. gada 11. – 25. augustā). Jau tiek plānoti izglītojošie ceļojumi angļu valodā – “Heritage Latvia” brauciens 13 – 16 g. v. latviešu izcelsmes jauniešiem (2018.gada 25. jūnijā – 9. jūlijā) un “Hello, Latvia”/”Sveika, dzimtene!” ceļojums pieaugušajiem un ģimenēm (2018. gada 5. – 18. jūlijā). Lūdzam interesentus pieteikties izpildot īsu un vienkāršu 2018. gada veidlapu, kas būs pieejama ALAs mājaslapā piektdien, 10. novembrī, Izglītības nozares sadaļā: http://www.alausa.org/lv/ko-tu-vari-darit/apciemot-latviju/.

ASV Kongresa Baltijas atbalsta grupa atzīmē 20. gadskārtu

Šogad ASV Kongresa pārstāvju palātas Baltijas atbalsta grupa atzīmē savu 20. gadskārtu, kas tiks atzīmēta 7. decembrī ar diskusiju un pieņemšanu ASV Tautas vietnieku nama telpās. Baltijas atbalsta grupas un tās jauno biedru sumināšanā piedalīsies arī Apvienotā baltiešu komiteja kopā ar trīs Baltijas valstu vēstniecībām. Jāatzīmē, ka šogad Baltijas atbalsta grupas Kongresā biedru skaits ir palielinājies līdz 66, nodrošinot ciešu saiti starp ASV Kongresu un baltiešu kopienu ASV. “Tie ir draugi, pie kuriem varam vērsties ASV Pārstāvju palātā,” skaidro Apvienoto baltiešu komitejas izpilddirektors Karls Altau. Vairāk informācija: http://housebalticcaucus.webs.com/

Pieteikšanās ALA prakses programmai sāksies 1. decembrī

Šī gada 1. decembrī Amerikas latviešu apvienības Kultūras nozares vadītāja Līga Ejupe sāks pieņemt pieteikumus 2018. gada vasaras prakses programmai Latvijā. Par pieteikšanās gala termiņš būs 2018. gada 14. janvāris. ALA izveidotā vasaras prakses programma, kuru koordinē ALA Kultūras nozares vadītāja Līga Ejupe, triju gadu laikā piesaistījusi lielu interesi gan Ziemeļamerikas un Austrālijas latviešu jauniešu vidū, gan Latvijā, kur arvien vairāk organizācijas un uzņēmumi piesakās uzņemt ALA praktikantus. To skaits 2017. gadā bija palielinājies līdz 20 un aptvēra gan kultūras un izglītības iestādes, gan sabiedriskas organizācijas, gan tehnoloģiju uzņēmumus un organizācijas, kas veicina jauno tehnoloģiju attīstību un eksportu.

Pārvietojamā pasu stacija viesosies Sanfrancisko 8. un 9. decembrī

Šī gada 8.-9. decembrī Sanfrancisko, Kalifornijā būs iespējams nokārtot Latvijas personas apliecinošo dokumentu (pasu un personas apliecību) maiņu, kad tur viesosies Latvijas vēstniecības konsulārā amatpersona ar mobilo pasu staciju. Darbstacija atradīsies Fairmont San Francisco viesnīcā, Green Conference Room (1. stāvā), 950 Mason St., San Francisco, CA 94108. Interesenti aicināti nosūtīt pieteikumu Latvijas vēstniecībai Vašingtonā līdz 26. novembrim. Lai pieteiktos uz pieņemšanu, nepieciešams uz vēstniecību nosūtīt aizpildītu iesniegumu un prasīto dokumentu kopijas. Sīkāka informācija atrodama vēstniecības mājas lapā: http://www.mfa.gov.lv/usa/konsulara-informacija. Jautājumu gadījumā lūdzu sazināties ar vēstniecības konsulāro nodaļu pa tālruni (202) 328-2881 vai izmantojot e-pastu (consulate.usa@mfa.gov.lv).

Latviešu filma “Es esmu šeit” (Mellow Mud) 2017 AFI European Union filmu festivālā

Latviešu filma “Es esmu šeit” (Mellow Mud) tiks demonstrēta 2017 AFI European Union Film Showcase, kas notiks no 1. līdz 21.decembrim Silver Spring, MD kinoteātrī “AFI Silver Spring Theater and Cultural Center”. Filmu demonstrēšanas laiks un datumi tiks paziņoti 8.novembrī. Vairāk informācijas: http://www.afi.com/silver/eushowcase/default.aspx.

2018. gada Vispārējo Latviešu Dziesmu un Deju svētku biļešu tirdzniecība sāksies janvārī

XXVI Vispārējie latviešu Dziesmu un XVI Deju svētki Rīgā notiks no 2018. gada 30. jūnija līdz 8. jūlijam. Svētku biļešu tirdzniecību nodrošinās SIA “Biļešu paradīze”: www.bilesuparadize.lv. Biļešu tirdzniecību plānots uzsākt 2018. gada janvārī. Biļešu cenas plānotas no 2 līdz 65 eiro. Vienā pirkuma reizē pircējam uz vienu pasākumu būs iespējams nopirkt līdz 4 biļetēm. Skatītāju vietas Daugavas stadionā pēc rekonstrukcijas dubultosies – no 5000 iepriekš līdz 10 000, savukārt Mežaparka Lielajā estrādē plānotais vietu skaits varētu palielināties līdz 30 000. Ielūgumu skaits uz gaidāmajiem Dziesmu un deju svētkiem nepārsniegs 2% no kopējā biļešu skaita, attiecīgi būtiski palielināsies brīvajā tirdzniecībā pieejamo biļešu skaits.

“Sadarbība ar Latviju” turpina atbalstīt ģimenes un studentus Latvijā

Cerībā, ka naudas stipendijas būs pozitīvs impulss un atspēriena punkts labākai nākotnei, Amerikas latviešu apvienības “Sadarbība ar Latviju” nozare sadarbībā ar Latvijas Bērnu fondu nu jau 23. gadu pēc kārtas sniedz finansiālu palīdzību Latvijas daudzbērnu ģimenēm, audžuģimenēm un bāreņiem. Rudens sākumā notika svinīgā ALA piešķīrumu pasniegšana Rīgā. Plašāku apskatu skatieties LNT reportāžā: http://www.la.lv/amerikas-latviesi-finansiali-atbalsta-gimenes-latvija/.

2×2 aicina uz ziemas semināru

2×2 rīkotāji aicina jauniešus vecumā no 18 līdz 30 gadiem uz Pasaules latviešu jauniešu ziemas semināru, kas norisināsies Latvijā viesu namā “Rezidence Kurzeme” no 2017. gada 26. decembra līdz 2018. gada 1. janvārim. Seminārā jauniešiem būs iespēja apmeklēt dažādas lekcijas, projektus un citas aktivitātes. Notiks diskusijas par Latvijas kultūru, notikumiem politikā, biznesa attīstības iespējām un daudzas citas jauniešiem interesējošas tēmas. Tāpat tiks runāts pat latvisko dzīvesziņu un tiks meklētas atbildes uz jautājumiem “kas ir latvietība?”, kā arī – ko nozīmē būt latvietim Latvijā un ārpus tās. Vairāk informācijas ir iespējams atrast 2x2pasaule.lv mājaslapā, kur var reģistrēties semināram. Ārzemēs dzīvojošajiem latviešiem ir iespēja pieteikties stipendijai, kas daļēji palīdzētu segt semināra  dalības maksu.

Akcija “Mans varonis” aicina iesūtīt stāstus par Brīvības cīņu karavīriem

Sagaidot valsts simto dzimšanas dienu, atcerēsimies un pieminēsim tos, kuri ļāvuši piepildīties idejai par neatkarīgas Latvijas valsts izveidi. Tie ir mūsu tautas varoņi – Pirmajā pasaules karā (1914.-1918.) un Brīvības cīņās (1918. – 1920.) par Latviju kritušie karavīri un viņu cīņu biedri! Katras dzimtas vēsturē noteikti ir saglabājušās liecības par šo valsts tapšanas vēsturē nozīmīgo laika posmu, kā arī atmiņas par novadniekiem vai tuviniekiem, kuri stājās zemessardzē un tika mobilizēti armijā, bet vēlāk veidoja pirmos latviešu strēlnieku bataljonus. Lai šo varoņu vārdi paliktu mūžīgā tautas piemiņā, aicinām ikvienu iesūtīt atmiņu stāstus, vēsturiskus attēlus un fotogrāfijas uz e-pastu: mansvaronis@riga.lv. Facebook lapa: https://www.facebook.com/mansvaronis/.

 

“Spotlight Latvia” Conference Successfully Concludes in Chicago

On October 26th, the “Spotlight Latvia” economic conference took place in Chicago, IL, and, according to the Latvian Ambassador Andris Teikmanis, was the largest Latvian – U.S. business conference that has ever taken place in the United States. Conference participants had the opportunity to make business contacts, and witnessed the official announcement of the founding of the Latvian American Chamber of Commerce, whose main goal is furthering business relations between the two countries. The event was attended by more than 200 participants, including more than 40 Latvian business representatives. The event was organized in cooperation between Latvia’s Honorary Consul Roberts Blumbergs, the American Latvian Association, the Latvian Embassy in the United States, and the Investment and Development Agency of Latvia. For more information visit: http://www.mfa.gov.lv/en/usa/embassy-s-news/58230-ambassador-teikmanis-a-historic-year-in-latvian-u-s-economic-relations

“Treasures of Latvia” Exhibition to Tour the United States

An exhibition titled “Treasures of Latvia” will be displayed in several Latvian centers around the U.S. to highlight Latvia’s accomplishments in business, arts, culture, and sports. In November, the exhibition will be available for viewing in Washington, D.C., Minneapolis (MN), San Francisco (CA), Chicago (IL) and Freehold (NJ). “In light of the approaching Latvian Centennial, we wanted to show Latvia as a modern, innovative and talent-rich land, which is capable of bringing added value to the world ,” says Liga Ejups, the head of the ALA Cultural Office. “The exhibition has been created in English to make it available also to non-Latvians, to whom we want to highlight Latvia’s creative talents and accomplishments,” explains L. Ejups. For more information visit: www.latvia100usa.org.

ALYA to Hold its 65th Annual Congress During the Thanksgiving Holiday

The American Latvian Youth Association (ALYA) will hold its 65th Annual Congress in Philadelphia, PA, from November 22 to 26. A rich, informative and social program is planned during the event, including a first showing of a documentary on the ALA summer internship program. The film was created with financial support from the Latvian Ministry of Culture. During the Congress, discussions on political issues in the U.S. and Latvia will take place, along with a conversation on obtaining Latvian citizenship. For more information, visit: http://www.alja.org/informacija/.

Application Deadline for 2018 “Sveika, Latvija!”, “Heritage Latvia”, “Hello, Latvia” Trips

The application deadline for the 2018 ALA educational trips is fast approaching – December 15, 2017. The ALA office is seeking information about applicants a couple months earlier this year, in order to guarantee that we are able to make arrangements for participation in Centennial events. Supplementary materials for the applications will be due later, but it is necessary for us to process your basic application in December to guarantee participation in next summer’s programs. Next summer, ALA will host 2 “Sveika, Latvija!” trips – one in June (June 14 – 28, 2018), and one in August (August 11 – 25, 2018). There will also be two educational tours held in the English language – the “Heritage Latvia” program for teens of Latvian heritage ages 13 – 16 (June 25 – July 9, 2018), and the “Hello, Latvia”/”Sveika, dzimtene!” tour for adults and families (July 5 – 18, 2018). You are invited to apply with the 2018 basic application, which will be available on the ALA website this Friday (November 10th): http://www.alausa.org/en/what-you-can-do/visit-latvia/.

The U.S. House Baltic Caucus Celebrates its 20th Anniversary

The U.S. House Baltic Caucus (HBC) celebrates its 20th anniversary, which will be acknowledged on December 7 with a panel discussion with visiting Baltic parliamentarians and other guests, followed by a reception in Congress. The Joint Baltic American National Committee, together with the three Baltic embassies, will also be honoring the Caucus, including new members. The HBC presently has 66 members. It is a vital link between Congress and the Baltic-American community. “They are many of our go-to friends in the House of Representatives,” explains Karl Altau, the Managing Director of JBANC. For more information visit: http://housebalticcaucus.webs.com/

Applications for the 2018 ALA Summer Internship Program in Latvia to Open December 1

Starting December 1, the application period for the American Latvian Association’s summer internship program in Latvia will be open and will run until January 14, 2018. The ALA summer internship program, which is coordinated by Liga Ejups, the head of the ALA Cultural Office, over the course of three years, since its launch, has attracted a lot of attention among youth in North America and Australia, as well as in Latvia. Increasingly more institutions, organizations and enterprises in Latvia have expressed interest in hosting ALA interns. In 2017, there were 20 cultural and educational institutions, as well as civic organizations and technology firms to choose from.

The Mobile Passport Station to Visit San Francisco on December 8 and 9

The Embassy of Latvia in the US has announced a mobile passport station trip to San Francisco, California. Latvian Embassy representatives will be at the Fairmont San Francisco Hotel, Green Conference Room (1st floor), 950 Mason Street, San Francisco, CA 94108 on December 8 – 9, 2017. Latvian citizens can apply for a new Latvian passport (if their old one has expired, has been lost, or if they have never had one). One must send in paperwork before November 26th, and schedule an appointment time for the December 8 or 9 dates. Read more here: http://www.mfa.gov.lv/en/usa/consular-information/information-on-mobile-passport-station. If you have any questions, please contact the Embassy: tel. (202)328-2881 or e-mail: (consulate.usa@mfa.gov.lv).

2017 AFI European Union Film Showcase Includes Latvian Film “Mellow Mud”

The Latvian film “Mellow Mud” (Es esmu šeit) has been included in the 2017 AFI European Union Film Showcase, which will take place from December 1 to 21 at the AFI Silver Spring Theater and Cultural Center in Silver Spring, MD. The complete schedule of approximately 45 films will be announced November 8th. Early announced entries from the Baltic countries are: Latvia – “Mellow Mud” (Es esmu šeit); Estonia – “November”; Lithuania – “A Gentle Creature” (Krotkaya). Details at: http://www.afi.com/silver/eushowcase/default.aspx.

2018 Latvian Song and Dance Festival Tickets to Go on Sale in January 2018

The 2018 Latvian Song and Dance Festival will take place in Riga from June 30 – July 8, 2018. The tickets will be on sale starting January 2018. The online sales platform will be www.bilesuparadize.lv, and ticket prices will range from €2 to €65. People will be able to buy not more than four tickets in one session. Tickets for the Song and Dance Festival, held every five years, are in very high demand, with people often not being able to buy tickets despite standing in line for hours and frantically monitoring the ticket sales website. Next year, due to the celebration of the Centennial of Latvia, it is expected that the interest in the Song and Dance Festival will surge to new heights. However, thanks to the reconstruction, the venues for the 2018 festival will have greatly increased capacity, with the Daugava Stadium adding 5,000 seats and the Mežaparks open-air stage a further 8,000 to bring its total to a whopping 30,000.

“Support and Aid to Latvia” Continues to Support Large Families and Students in Latvia

For the 23rd year in a row, ALA’s Office of Support and Aid to Latvia, in collaboration with the Latvian Children’s Fund, has granted financial support to multiple families in Latvia – particularly to children in large, impoverished families, abandoned children, or orphans – in the hope that support of this generation now will provide the basis for a brighter future. The latest financial aid and grant ceremony took place in Riga at the beginning of the autumn season. Please see the LNT report for details (in Latvian). http://www.la.lv/amerikas-latviesi-finansiali-atbalsta-gimenes-latvija/.

2×2 Invites Young Latvians to Winter Seminar

The 2×2 organizers invite Latvians ages 18 – 30 to the international Latvian youth winter seminar, which will take place in Latvia at the guesthouse “Residence Kurzeme” from December 26, 2017 – January 1, 2018. During the seminar, participants will have the opportunity to attend various lectures, work on projects and participate in a variety of other activities. Discussion topics include Latvian culture, political events, business development opportunities, and other subjects relevant to the Latvian young professional audience. The group’s focus will be on Latvian rites and customs, and difficult questions like what it means to be Latvian – both in Latvia and outside of it. Registration and other information can be found on the 2x2pasaule.lv homepage. Latvians who live outside of Latvia have the opportunity to apply for a scholarship that partially covers the cost of the program.

“My Hero” Project Seeks Stories about Freedom Fighters

While awaiting Latvia’s 100th birthday, let us remember and commemorate those that believed in and realized the dream of establishing a free Latvian nation. They are our national heroes – the fallen Latvian soldiers of World War I (1914 – 1918) and Latvian War of Independence (1918 – 1920). In every Latvian family there is evidence of the history of this monumental time period, as well as memories of acquaintances who took part in the National Guard, who mobilized an army and later formed the first Latvian riflemen battalions. So that these heroes’ names forever remain in the collective memory of the Latvian people, you are invited to send in relevant written accounts and historical photographs via e-mail to: mansvaronis@riga.lv. Facebook page: https://www.facebook.com/mansvaronis/.

 

 
 
 
 

AMERIKAS LATVIEŠU APVIENĪBA
American Latvian Association in the United States, Inc.

400 HURLEY AVENUE
ROCKVILLE, MD 20850-3121
TEL: (301) 340-1914; FAX: (301) 340-8732

www.alausa.org

 

 

  Ja  kontaktēsiet, lūdzu, atsaucieties uz portālu: www.LatviesiAMERIKA.com

 

 

 

 

ATSTĀT KOMENTĀRU

Lūdzu ievadi komentāru!
Lūdzu ievadiet jūsu vārdu