Fotogrāfs Jānis Grants. *

Šogad gadskārtējā Ziemeļamerikas 3×3 padomes sēde notika Čikāgā, 21. oktobrī.   

Sēdē piedalījās padomes priekšsēde Ingrīda Jansone, Katskiļu 3×3 vadītāja Helēna Vīksniņa, Katskiļu 3×3 darbiniece Laila Medne, Garezera 3×3 vadītājas Maija Zaeska, Daiga Rūtiņa un Larisa Kaļiņa, Garezera 3×3 darbiniece Lilita Spure,  padomes sekretāre  un Katskiļu 3×3  avīzes  redaktore  Maira Bundža un 3×3 globālā koordinātore Līga Ruperte.  Sēde kļuva unikāla ar to, ka dalībnieces sestdienas naktī  bija spiestas pulcēties ārpus viesnīcas, jo sirēnas un skaļruņi ziņoja, ka izcēlies ugunsgrēks.  Sabrauca ugunsdzēsēju mašīnas, bet uguni neatrada, un pēc brīža visi varēja atgriezties savās gultās.

Helēna Vīksniņa ziņoja, ka Katskiļu 3×3, kurš notika no 13. – 20. augustam, piedalījās  131 dalībnieks, to skaitā 15 bērni.  Nometnes tēma bija Dziesma, godinot ASV Dziesmu svētkus Baltimorā.  Kā vienmēr, aptaujās nometnes dalībnieki augstu novērtēja skaisto dabu, draudzības ar jaukiem cilvēkiem, vērtīgo programmu un garšīgo, veselīgo ēdināšanu.  Leģendārais Katskiļu lācis par kuru ir daudz dzirdēts, šogad bija tiešām apmeklējis nometni, bet saņemts ar pannu sišanu un citiem trokšņiem, devies atpakaļ mežā.

Par Garezera 3×3, kurš notika no 5. – 13. augustam,  ziņoja Maija Zaeska. 

nometnē piedalījās 190 dalībnieki, no tiem 50 bija bērni.  Nometnes tēma bija Sega, godinot Latvijas simtgadei gatavoto Stāstu segu.  Nometni bagātināja tas, ka  bija labs skaits pēdējo gadu iebraucēju, kā arī 8 lektori, 2 dokumentālās filmas par 3×3 filmētāji un  vairāki ciemiņi no Latvijas.  Dalībniekiem patīk iepazīties ar Latvijas cilvēkiem.  Latvijas ļaudis savukārt ar prieku darbojās “mazajā Latvijā” – Garezerā.  Filmētāji sagatavoja arī īsu sižetu par GVV izlaidumu, ko rādīja LV TV 3 ziņās.  Plusos bija arī tas, ka prāvajam skaitam  bērnu  netrūka audzinātāju, kuri gādāja par interesantām nodarbībām visām vecumu grupām.

Līga Ruperte sniedza īsu pārskatu par pārējiem 3×3 pasaulē.  2017. gadā

3×3 notika Austrālijā (106 dalībnieki), Latvijā , Rūjienā (556 dalībnieki, 35 no ārzemēm) un Salacgrīvā (449 dalībnieki, 79 no ārzemēm), Lielbritānijā, angļu valodā (69 dalībnieki), latviešu valodā (75 dalībnieki), un Īrijā (104 dalībnieki).  Kopš 1981. gada ir notikušas 239 nometnes ar 35610 dalībniekiem.  Ar 2018. gadu līdzšinējām 8 nometnēm 3×3 kustībā pievienosies devītā – Vācijā.  

  1. gada 3×3 programma:

Kanberā , no 2. – 8-.janvārim

Īrijā, no 31. maija – 4. jūnijam

Krāslavā, no 8. – 15. jūlijam

Zaļeniekos, no 22. – 29. jūlijam

Lielbritānijā, angļu valodā no 30 jūlija – 6. augustam, latviešu valodā no 5. – 12. augustam

ASV, Garezerā, no 5. -12. augustam,  Katskiļos, no 12. – 19. augustam

Vācijā (Bērzainē), no 29. jūlija – 5. augustam.

Informācija par visiem 3×3, kā arī nometņu avīzes un grāmatas par 3×3 ārzemēs un Latvijā atrodami www.3×3.lv

Tikšanās padomes sēdē ir ļoti nozīmīga, jo iespēja pārrunāt veiksmes un neveiksmes, nākotnes plānus un sadarbību starp nometnēm, palīdz uzlabot darbību.  Vērtīgas arī ir pārrunas par 3×3 pasaulē.  Tās vairo apziņu, ka esam viena saime, mums ir kopēji mērķi un vadlīnijas vienalga kurā pasaules malā notiek 3×3 kurā piedalamies.

Visi 3×3 augstu novērtē un ir pateicīgi par Latvijas Kultūras ministrijas finansiālo atbalstu un Kultūras ministres Daces Melbārdes atzinīgiem vārdiem par 3×3 vairākās runās un intervijās.  Viņa arī ir piedalījusies vairākās nometnēs un šogad Salacgrīvas 3×3 vadīja nodarbības visas nedēļas garumā.

Ziemeļamerikas 3×3 padomes sēde 2018. gadā notiks 20. oktobrī, Klīvlandē.

Līga Ruperte

 

* Foto 1. rindā no kr. Ingrīda Jansone, Līga Ruperte, Maija Zaeska, 2. rindā  no kr. Larisa Kaļiņa, Daiga Rūtiņa, Lilita Spure, Helēna Vīksniņa, Laila Medne, Maira Bundža.

www.3×3.lv

ATSTĀT KOMENTĀRU

Lūdzu ievadi komentāru!
Lūdzu ievadiet jūsu vārdu