ALAs Infogramma – februāris 2018

ALA aicina uz kongresu, vēlēšanu iecirkņu vadītāju apmācībām un vizītēm ASV Kapitolijā

Amerikas latviešu apvienība, tuvojoties pavasarī gaidāmajam ALA 67. kongresam, ir izsūtījusi uzaicinājumu savām biedru organizācijām izraudzīties un pieteikt delegātus dalībai kongresā, kas notiks Vašingtonā, D.C. no 4. līdz 6. maijam. Latvijas simtgades zīmē notiekošajā kongresā ir plānota plaša un daudzveidīga programma, kuras ietvaros 4. maijā Vašingtonas latviešu draudzes namā tiks atzīmēti arī “Baltā galdauta svētki”. Dienu pirms kongresa atklāšanas, 3. maijā, ALA sadarbībā ar Latvijas vēstniecību un Centrālo vēlēšanu komisiju un Latvijas vēstniecību ASV rīkos 13. Saeimas vēlēšanu iecirkņu vadītāju kursus, kā arī sadarbībā ar Apvienoto baltiešu komiteju – vizītes ASV Tautas pārstāvju birojos un polītisku semināru. Plašāka informācija: http://www.alausa.org/lv/citi/alas-67-kongress-vasingtona/

ALA aicina atjaunot un iegādāties Latvijas pases pirms 13.Saeimas vēlēšanām 6.oktobrī

ALAs Informācijas nozare atgādina, ka šā gada 6.oktobrī notiks 13.Saeimas vēlēšanas. Aicinām visus vēlētājus jau savlaicīgi parūpēties, lai jums būtu Latvijas pase ar atbilstošu derīguma termiņu. Pieteikties Latvijas pasei un pases derīguma termiņu iespējams atjaunot: Latvijas pasu nodaļās, Latvijas vēstniecības Konsulārajā nodaļā Vašingtonā un Mobilās pasu darba stacijas izbraukumos Latviešu centros. Tuvākais izbraukums paredzēts 22.-23. februārī Čikāgas Ciānas draudzes telpās (Adrese: 6551 W. Montrose Ave.,Chicago, IL 60634). Sekojiet informācijai vēstniecības mājas lapā: http://www.mfa.gov.lv/usa/konsulara-informacija. Vēlēšanu iecirkņu saraksts ārvalstīs būs pieejams maijā.

ALAs Izglītības nozare tiekas ar IZM pārstāvjiem

Pēc Izglītības un Zinātnes ministrijas pārstāvju ielūguma pirmdien, 29. janvārī, Latvijas pārstāvniecībā ANO Ņujorkā IZM ierēdņi tikās ar ASV latviešu skolu pārstāvjiem. Sarunas ievadīja PBLA Izglītības padomes pārstāve Dace Mažeika, sveicot IZM Politikas iniciatīvu un attīstības biroja vadītāju Guntu Arāju un ministra biroja vadītāju Andri Geižānu. Diasporas skolas pārstāvēja abu vasaras vidusskolu direktores Indra Ekmane (Kursa) un Sandra Kronīte-Sīpola (Gaŗezers), kā arī Ņujorkas latviešu ev. lut. draudžu skolu pārzines Liene Vidze (Jonkeru pamatskola) un Jana Anča-Tetere (Ņudžersijas skola), un ALA Izglītības nozares vadītāja, Andra Zommere. Sarunas ilga vairākas stundas, pārrunājot galvenokārt Latvijas valsts piešķirto atbalstu vasaras vidusskolām 2018. gadā. Latviešu skolu pārstāvjus interesēja arī uzzināt vairāk par gaidāmo Diasporas izglītības forumu Rīgā 10. jūlijā.

ALAs priekšsēdis stājies PBLA vicepriekšsēža amatā

Saskaņā ar 2017. gada nogalē notikušo Pasaules Brīvo latviešu apvienības valdes balsojumu, ALAs priekšsēdis Pēteris Blumbergs ievēlēts PBLA vicepriekšsēža amatā, kļūstot par vietnieku jaunajai PBLA priekšsēdei Kristīnei Saulītei no Austrālijas. Abi stājās amatā sākot ar 2018. gada 1. janvāri. Plašāks pārskats par notikušām pārmaiņām PBLA vadībā atrodamas PBLA mājas lapā: http://www.pbla.lv/mainas-pasaules-brivo-latviesu-apvienibas-vadiba-pbla-2018-2019-gada-vadis-australijas-un-asv-latviesu-organizaciju-parstavji/.

ALA aicina pievienoties polītisko aktīvistu kopai

ALA aicina visus Amerikas latviešus, kam rūp Latvijas drošība, pievienoties ALAs izveidotajai polītisko aktīvistu kopai jeb “Call to Action Unit”. Pagājušā gada vasarā “Call to Action Unit” izvērsa plašu akciju Baltimorā notikušajos Dziesmu un Deju svētkos, kuras laikā tika parakstītas un nosūtītas 1350 ASV kongresmeņiem individuāli adresētas pastkartes. Šogad kopa ir ieplānojusi izvērst vairākas citas akcijas, kurās nepieciešams jūsu atbalsts. Pieteikšanās anketu un papildus informāciju atradīsit ALAs mājas lapā: http://alausa.org/lv/.

ALA Informācijas nozare aicina atsaukties uz aptauju

ALA Informācijas nozare aicina ASV dzīvojošos latviešus līdz šī gada 12. februārim atsaukties un piedalīties aptaujā par saviem mediju lietošanas paradumiem. Šāda aptauja tiek rīkota ar mērķi izzināt Amerikas latviešu mediju lietošanas paradumus, lai, domājot par Latvijas diasporas mediju dzīvotspēju, nodrošinātu atgriezenisko saiti un informatīvo atbalstu latviešu drukātajiem un elektroniskajiem medijiem ASV. Aptaujas aizpildīšana prasīs tikai aptuveni 5 minūtes jūsu laika. Apkopotā veidā tās tiks pārrunātas ALA 67. kongresā. Aptauja latviešu valodā: http://www.surveygizmo.com/s3/4109716/ALA-Mediju-lietotaju-aptauja. Aptauja angļu valodā: http://www.surveygizmo.com/s3/4109653/ALA-Survey-of-American-Latvian-media-users.

ALA Apgāds rīko grāmatu izpārdošanu

ALAs Apgāds izpārdod visas grāmatas un burtnīcas ar nodomu likvidēt Apgādu līdz 2019. gada beigām. Šī ir jūsu iespēja iegādāties grāmatas un burtnīcas par pazeminātu cenu. Lūdzu apskatiet mājas lapu: http://www.alausa.org/lv/citi/gramatu-apgads/. Visas grāmatas dabūjamas ar 10% atlaidi + sūtīšanas izmaksu. Pasūtījumi sūtāmi Dacei Copeland (dace.copeland@wmich.edu).

Tuvojas ALAs rīkotā Latvijas simtgades noskaņu koncertturneja

Strauji tuvojas Latvijas simtgades noskaņās ALA rīkotā latviešu post-folk mūzikas grupas “ImantaDimanta un draugi” koncertturneja, kas norisināsies no 2018. gada 2. marta līdz 8. aprīlim un aptvers 18 pilsētas! Koncerta programma “Skaista mana tēvu zeme” dos iespēju gan Amerikas latviešu publikai, gan amerikāņu interesentiem iepazīties ar senās folkloras ietekmi mūsdienu latviešu mūzikā. Vairākās pilsētās norādītajā koncertvietā būs apskatāma “Treasures of Latvia” izstāde, kurā būs izcelti mūsdienu Latvijas sasniegumi uzņēmējdarbībā, sportā un kultūrā. Šī ir lieliska iespēja aicināt mūsu latviski ne-runājošos un ne-latviešu draugus nākt un iepazīties ar visu to, ar ko lepojamies šajā Latvijas simtgadē! Lai skan latvju dziesmas ASV, lai mūs sadzird un iepazīst visi! Vairāk informācijas par ALAs rīkoto koncertturneju: www.latvia100usa.org.

Latvijas Simtgadei veltīta diena Madison Square Garden

Latviešu basketbola zvaigznes Kristapa Porziņģa pārstāvētais Nacionālās basketbola asociācijas klubs Ņujorkas “Knicks” regulārās sezonas priekšpēdējā mājas mačā atzīmēs Latvijas 100 gadu jubileju. “Knicks” 7.aprīlī plkst. 19.30 pēc vietējā laika Madison Square Garden spēkosies ar Milvoki “Bucks” vienību. Šī mača temats būs “Latvijas simtgades diena”. Tapis zināms, ka mača ievadā Ņujorkas latviešu koris ir uzaicināts izpildīt ASV himnu. Plašāka informācija par spēli: http://lv100.lv/en/programme/calendar/the-ny-knicks-and-nba-all-star-player-kristaps-porzingis-celebrate-latvia-s-centenary/.

ALA dokumentālā filma LTV un rekordliels prakses dalībnieku skaits 2018. gada programmā

Šī gada 8. februārī plkst. 21.30 LTV 1. kanālā (https://ltv.lsm.lv/lv/) būs skatāma dokumentālās filmas “Izmēģinājums” pirmizrāde, kas atspoguļo trīs 2017. gada ALA vasaras prakses programmas dalībnieku – Aleksandra, Inas un Dāvja pieredzi un pārdomas par dzīvi Latvijā. Filma tapusi kā veltījums Latvijas valsts simtgadei pateicoties Latvijas Republikas Kultūras ministrijas finansiālam atbalstam. Filmas treileris noskatāms: https://www.youtube.com/watch?v=f1jCF-IZoHc&t=39s. Dalībai ALA prakses programmā 2018. gada vasarā pieteikušies 23 jaunieši – 21 no ASV un 2 Austrālijas, kas ir lielākais dalībnieku skaits kopš programmas izveides 2015. gadā.

ALA Kultūras fonds piešķir $51,115 dažādu projektu atbalstam

Amerikas Latviešu apvienības Kultūras fonda valde 2017. gada nogalē izvērtēja un piešķīra 51 115 dolārus 24 daudzpusīgiem projektiem un mūzikas radošajām stipendijām. Paldies visiem KF ziedotājiem par dāsnumu KF darba atbalstam! Sīkāka informācija par atbalstītajiem projektiem atrodama www.alausa.org un drīzumā būs atrodama presē.

Alūksnē tiks atklāta ALA Kultūras fonda atbalstītās „Stāstu segas“ izstāde

Alūksnes muzejā 8. februārī tiks atklāta izstāde “Stāstu sega Latvijai”, ko kā ārzemēs dzīvojošo latviešu veltījumu Latvijai simtgadē sagatavojis muzejs un pētniecības centrs “Latvieši pasaulē” un kuras atbalstītāju vidū ir arī ALA Kultūras fonds. Stāstu sega ir ilgtermiņa projekts, kurā tiek veidota lielizmēra tekstilmozaīkas (patchwork) sega no daudziem gabaliņiem, kurus darinājuši latvieši, kuri dzīvo ārpus Latvijas robežām. Tās darināšana devusi iespēju latviešiem ārzemēs aktīvi līdzdarboties Latvijas valsts simtgadē neatkarīgi no viņu dzīves vietas, vecuma vai valodas spējām, lai veidotu unikālu dāvanu Latvijai, kuru var mantot nākamās paaudzes. Plašāka informācija: http://www.aluksniesiem.lv/kultura-un-izklaide/atklas-izstadi-stastu-sega-latvijai-123870.

Iespēja pieteikties PBLA Kultūras fonda piešķīrumiem

PBLA Kultūras fonds izsludinājis pieteikšanos 2018. gada piešķīrumiem, kuru mērķis ir atbalstīt latviešu kultūras saglabāšanu un jaunradi, kā arī veicināt nacionālo pastāvēšanu, pabalstot skolas un latvisko audzināšanu. Aizvadītajos 10 gados PBLA KF ir atbalstījis 134 projektus. Pieteikumu iesūtīšanas termiņš ir 2018. gada 1. marts. Plašāka informācija un pieteikšanās veidlapas atrodamas PBLA mājas lapā: http://www.pbla.lv/pbla-kulturas-fonds-aicina-pieteikties-2018-gada-pieskirumiem/.

Rīgas Ekonomikas augstskola aicina pievienoties tās Mantojuma programmai

Rīgas Ekonomikas augstskola atgādina par iespēju pieteikties dalībai Mantojuma programmā, kas latviešu izcelsmes studentiem paver iespēju mācīties semestri vai veselu mācību gadu Rīgā, vienā no Ziemeļeiropas labākajām biznesa augstskolām. Studentiem dota iespēja izvēlēties mācību priekšmetus no ļoti bagāta mācību kursu klāsta, ko vada starptautiski atzīti eksperti. Plašāka informācija: http://www.sseriga.edu/en/education/bachelor/heritageprogram.

 

ALA Invites Member Organization Representatives to Washington

With the 67th Annual Congress fast approaching, ALA has sent out invitations to the member organizations and Latvian community activists to plan a visit to Washington from May 4 – 6, 2018. This year’s Congress, in honor of Latvia’s Centennial, will also include events on Thursday, May 3, a day before the official opening – an Election Committee member seminar, congressional office visits and a political discussion on Capitol Hill. The program will also include a “White Tablecloth Celebration” on May 4, to mark the day that Latvia regained its independence in 1991. For more information in Latvian: http://www.alausa.org/lv/citi/alas-67-kongress-vasingtona/

In Light of Upcoming Elections ALA Reminds You to Check the Validity of Your Passport

In light of the upcoming Latvian Parliamentary Elections, which will take place on October 6, 2018, the ALA Information Office reminds all Latvian citizens living in the U.S. to check their Latvian passport’s expiration date and, if necessary, to apply for a renewed document, as participation in Latvian Parliamentary elections without a valid and current Latvian passport will not be possible. You can renew your passport either by visiting the Latvian Embassy in the U.S., one of the representative offices of the Office of Citizenship and Migration Affairs in Latvia, or by checking the schedule of the mobile passport stations in the U.S.: http://www.mfa.gov.lv/usa/konsulara-informacija. ALA anticipates about 20 election offices in the U.S. on the Latvian Parliamentary Election day. Please follow the news on ALA’s or the Central Election Commission’s webpage: www.cvk.lv.

ALA Education Office Meets Representatives from Latvian Ministry of Education and Science

On Monday, January 29, at the invitation of the Ministry of Education, representatives of the Latvian schools in the United States met with Ministry officials at the Permanent Mission of Latvia to the United Nations in New York. WFFL Education commission member Dace Mažeika welcomed the group, including Gunta Arāja and Andris Geižans from the Ministry of Education and Science, Indra Ekmane and Sandra Kronīte-Sīpola, directors of Latvian summer high schools in the U.S., Jana Anča-Tetere and Liene Vidze, directors of New York’s two Latvian schools, and Andra Zommere, director of the ALA Office of Education. The talks lasted several hours, discussing mainly the support provided by the Latvian state to summer secondary schools in 2018. Representatives of Latvian schools were also interested to know more about the upcoming Diaspora Education Forum in Riga on July 10.

ALA President Assumes the Role of WFFL Vice-Chairman

According to the World Federation of Free Latvians board election results, the President of the ALA Board, Peteris Blumbergs, has been elected as the vice-chair of the World Federation of Free Latvians, alongside the new WFFL Chairperson Kristine Saulitis from Australia. Both took the office on January 1, 2018. For more information about the changes in WFFL leadership (in Latvian) visit: http://www.pbla.lv/mainas-pasaules-brivo-latviesu-apvienibas-vadiba-pbla-2018-2019-gada-vadis-australijas-un-asv-latviesu-organizaciju-parstavji/.

ALA Invites you to Join its Call to Action Unit

The American Latvian Association invites all Latvian Americans who are concerned about Latvia’s national security, to join ALA’s Call to Action Unit, which was created last year with the goal of informing U.S. government officials and policymakers about American interests in the Baltics, especially on matters of defense and security. Last year during the Song and Dance Festival in Baltimore, the CTA Unit launched a postcard campaign resulting in 1350 signed postards, which were later mailed to individual representatives in U.S. Congress. This year, the Unit plans to launch several other campaigns which require your support. For more information and an application form visit: http://alausa.org/lv/.

ALA Information Office Invites Latvians in the U.S. to Respond to a Survey

ALA’s Information Office invites all Latvians living in the U.S. to respond by February 12 to a brief survey about your media consumption habits. The survey is launched with the goal of gaining a better understanding about American Latvian media consumption habits, in order to provide feedback and informative support to Latvian print and electronic publications in the U.S. The survey will take only about 5 minutes of your time. Please fill out the survey by February 12. The results of the survey will be presented and discussed during the ALA 67th Congress. Survey in Latvian: http://www.surveygizmo.com/s3/4109716/ALA-Mediju-lietotaju-aptauja. Survey in English: http://www.surveygizmo.com/s3/4109653/ALA-Survey-of-American-Latvian-media-users.

ALA Publishing House Launches a Closing Sale

ALAs Publishing is running a sale as we near the closing of the publishing house in 2019. This is your opportunity to purchase books and textbooks at a reduced price. Please check out the website at: http://www.alausa.org/en/citi/gramatu-apgads/. All books are available at a 10% discount + shipping cost. Orders to be sent to Dace Copeland (dace.copeland@wmich.edu).

Coming Up Soon: ALA’s Concert Tour Devoted to the Latvian Centennial

From March 2 – April 8, 2018, the Latvian post-folk music group “ImantaDimanta un draugi” will embark on a concert tour sponsored and organized by ALA in honor of the Latvian Centennial, making stops in more than 18 cities! The concert program “Beautiful, My Homeland” will give not only Latvian American audiences, but also wider American audiences, the chance to familiarize themselves with the influence of ancient Latvian folk song on contemporary Latvian music. Many of the concert locations will also feature the “Treasures of Latvia” exhibit, which features modern Latvia’s greatest talents in business, sports, and culture. This is an excellent opportunity to invite your English-speaking and non-Latvian friends to learn about our cultural identity, which we are proud to share in the year of Latvia’s Centennial. For more information on ALA’s concert tour, please visit: www.latvia100usa.org.

Latvian Heritage Day at Madison Square Garden

The NBA franchise, the New York Knicks – home of Latvian basketball superstar Kristaps Porziņģis – has announced plans for a special day marking 100 years of Latvia’s independence. April 7 has been designated “Latvian Centennial Day” as part of a series of themed evenings at the home of the franchise. The game against the Milwaukee Bucks will “celebrate Latvian Heritage and Latvia’s 100th Anniversary”, as quoted by the Latvian Public Broadcasting Company, which cites the official statement on the Knicks website. It has been revealed that the New York Latvian Choir has been invited to sing the U.S. national anthem at the opening of the game. For more information about the event: http://lv100.lv/en/programme/calendar/the-ny-knicks-and-nba-all-star-player-kristaps-porzingis-celebrate-latvia-s-centenary/.

ALA Documentary on LTV and Record-Breaking Number of Interns in 2018

On February 8, 9:30 PM in Latvia, LTV Channel 1 (https://ltv.lsm.lv/lv/) will premiere the documentary film “Tryout”, which features experiences and reflections of three ALA summer internship program participants – Aleksandrs, Ina, and Davis during their internship in 2017. The documentary was produced as a tribute to the Latvian Centennial, thanks to the financial support of the Ministry of Culture of Latvia. The documentary’s trailer can be viewed here: https://www.youtube.com/watch?v=f1jCF-IZoHc&t=39s. This year 23 participants have signed up to join the summer internship program in 2018 – 21 from the U.S. and 2 from Australia.

ALA Cultural Office Distributes $51,115 in Awards

In 2017 the Board of the ALA Cultural Foundation considered and awarded $51,115 to twenty four very diverse projects and creative scholarships. Thank you to everyone who donated! Your generous gifts support the work of the ALA Cultural Foundation. Information about each of the awarded projects will be found at www.alausa.org and in the press in February.

The “Story Quilt” Sponsored by the ALA Cultural Foundation to be Displayed in Aluksne

An exhibition displaying “The Story Quilt” will be launched on February 8 at the Aluksne Museum. The project was organized by the museum and research center “Latvians Abroad” with financial support from the ALA Cultural Foundation. The “Story Quilt” is a long-term project aiming to assemble a large-format textile patchwork with pieces of artwork from individual Latvians living abroad. The project gave an opportunity to Latvians living abroad, regardless of their place of residence, age, or Latvian language skills, to participate in Latvian Centennial celebrations by creating a unique gift to Latvia which can be passed down to next generations. For more information: http://www.aluksniesiem.lv/kultura-un-izklaide/atklas-izstadi-stastu-sega-latvijai-123870.

WFFL Cultural Foundation Accepting Grant Applications

The Cultural Foundation of the World Federation of Free Latvians is now accepting submissions of grant proposals whose goal is to support Latvian cultural preservation and creation, as well as to promote national survival by supporting Latvian schools and education. Over the course of the past ten years, the WFFL Cultural Foundation has supported 134 projects. The application deadline is March 1, 2018. For more information (in Latvian) visit: http://www.pbla.lv/pbla-kulturas-fonds-aicina-pieteikties-2018-gada-pieskirumiem/.

The Stockholm School of Economics Invites Interested Students to Join their Heritage Programme

The Stockholm School of Economics in Riga (SSE Riga) is sending out a reminder about the opportunity to join their Heritage Programme and study for a semester or a full study year in Riga, Latvia. The Heritage Programme offers students with Latvian roots the opportunity to connect to Latvia and its culture while studying business, economics, and the social sciences at a fully-accredited, internationally-ranked university. Students may choose from a wide variety of course offerings taught by international experts. For more information: http://www.sseriga.edu/en/education/bachelor/heritageprogram/.

 
 
 

AMERIKAS LATVIEŠU APVIENĪBA
American Latvian Association in the United States, Inc.

400 HURLEY AVENUE
ROCKVILLE, MD 20850-3121
TEL: (301) 340-1914; FAX: (301) 340-8732

www.alausa.org

 

  Ja  kontaktēsiet, lūdzu, atsaucieties uz portālu: www.LatviesiAMERIKA.com

 

 

 

 

ATSTĀT KOMENTĀRU

Lūdzu ievadi komentāru!
Lūdzu ievadiet jūsu vārdu