2018.gada 16. februārī

Ārlietu ministrija atbalsta pētījumus par diasporai aktuāliem jautājumiem

2018. gada 15. februārī tika parakstīta Ārlietu ministrijas un Latvijas Universitātes (LU) Vienošanās par atbalstu Sociālo zinātņu fakultātes Sociālo un politisko pētījumu institūta Diasporas un migrācijas pētījumu centra (LU DMPC) pētījumiem 2018. gadā.

Diasporas politikas attīstība”, “Diasporas ieguldījuma Latvijā apzināšana” un “Atgriešanās apstākļi un nosacījumi”. Ministrija centra darbības atbalstam šogad ir piešķīrusi finansējumu 18 372,30 EUR.

Ārlietu ministrija cenšas sekmēt aktivitātes, kas ir paredzētas diasporas atbalstam un sadarbības ar diasporu veidošanai, balstītas uz zināšanām par diasporu un tās vajadzībām.

LU DMPC pētījumi ir nozīmīgi gan diasporas politikas veidotājiem un īstenotājiem, gan arī diasporai un Latvijas sabiedrībai kopumā. Pētījumu mērķis ir turpināt diasporai aktuālo jautājumu izpēti, lai sniegtu intelektuālu atbalstu Ārlietu ministrijai un citām institūcijām un kapitālsabiedrībām Latvijā. Pētījumā par Diasporas politikas attīstību pētnieki turpinās vērtēt citu valstu praksi diasporas politikas izstrādē, kā arī apzināt tās īstenošanas mehānismus un diasporas pārstāvniecību sarunās ar valsti. Pētījums par diasporas ieguldījumu sniegs līdz šim precīzāko un vispusīgāko ieskatu diasporas ieguldījumā Latvijā. Savukārt, analizējot atgriešanās apstākļus un nosacījumus, tiks veikta izpēte par atgriešanos Latvijā dažādu personu kategorijām, tostarp jauniešiem un pensionāriem, lai identificētu aktuālo situāciju un iespējamās problēmas dažādās jomās (sociālajā, veselības aprūpes, vides, mājokļa u.c.). Tas ļaus izstrādāt rekomendācijas, kā arī atvieglot dažādu remigrantu grupu veiksmīgu iekļaušanos Latvijas sabiedrībā. Pētījumu rezultāti būs noderīgi diasporas politikas izstrādes procesā.

LU DMPC ir izveidots 2014. gadā ar Ārlietu ministrijas atbalstu.

Informācija par Diasporas un migrācijas pētījumu centra pētījumiem pieejama mājaslapā: http://www.diaspora.lu.lv/.

 

Mājaslapa: www.mfa.gov.lv

 

ATSTĀT KOMENTĀRU

Lūdzu ievadi komentāru!
Lūdzu ievadiet jūsu vārdu