Labdien!

Vēlamies vēlreiz informēt par iespēju diasporas pārstāvjiem  un īpaši  – jauniešiem piedalīties komunikācijas un sadarbībasprojektā “Prāta Spēles: Latvijai 100”, izveidojot savu komandu ārvalstīs.  Zemāk pārsūtām Ārlietu ministrijas paziņojumu presei.

Vēršam uzmanību, ka saitē  http://lv100.prataspeles.com/var reģistrēties tikai no ārvalstīs reģistrētām IP adresēm.  Tāpat FB lapa: https://www.facebook.com/Online-Pr%C4%81ta-Sp%C4%93les-1797764290528364/  ir pieejama tikai ārvalstīs reģistrētiem IP adrešu lietotājiem.

Jautājumu gadījumā – lūdzu droši jautājiet, atbildot uz šo e-pastu vai rakstot organizētājiem par spēļu praktisko pusi uz e-pastu:lv100@prataspeles.lv .

 

Latvijas Republikas Ārlietu ministrija 
——————————–

Ārlietu ministrija ir vienojusies ar lielāko viktorīnu organizatoru Latvijā “Prāta spēles” (SIA “Daudz Laimes”) par Latvijas diasporas pārstāvju komandu dalību tematiskajās erudīcijas spēlēs “Prāta spēles Latvijai 100”, kas norisināsies tiešsaistes platformā līdz 2018. gada 27. oktobrim.  Saskaņā ar 2018. gada 27. februārī noslēgto līgumu, Ārlietu ministrija atbalsta iespēju diasporas pārstāvjiem un īpaši jauniešiem bez maksas piedalīties erudīcijas spēlēs par Latviju “Izzini Latviju!” tautiešu komandām visā pasaulē vienlaikus ar prāta spēļu komandām Latvijā.

Erudīcijas spēļu turnīrā plānotas deviņas spēles, kurās, izmantojot tiešsaistes sniegtās iespējas, diasporas pārstāvji visā pasaulē sinhroni varēs pārbaudīt savas zināšanas dažādās jomās par Latviju – valsts pirmsākumiem, svētku, atceres un atzīmējamās dienām, kultūru un tradīcijām, tradicionālajiem latviešu ēdieniem un dzērieniem, mūsdienu aktualitātēm, sportu un citām jomām, stiprinot saikni ar Latviju un pilnveidojot latviešu valodu.

Spēļu cikla pirmā spēle norisinājās 10. februārī, pulcējot desmit komandas astoņās valstīs: Beļģijā, Gruzija, Īrija, Lielbritānijā, Šveicē, Luksemburgā, Norvēģijā un Somijā. Komandas mērojās zināšanām pašu izvēlētās tēmās, piemēram, par Latvijas pilsētu anagrammām, mūsu olimpiešiem – medaļu ieguvējiem, kā arī par politiskajām aktualitātēm, kultūru un loģikas uzdevumos. Pirmo vietu šajā spēlē ieguva latviešu komanda Šveicē “RAMTAI”, savukārt 2. – 3. vietu dalīja diasporas komandas no Luksemburgas “Štepselētāji Global” un Gruzijas “Mimino”. 

Nākamā spēle norisināsies 24. martā, nodrošinot iespēju spēlēt visās laika zonās. Lai piedalītos spēlē, ir jāizveido komanda un līdz 23. marta plkst. 21.00 pēc Latvijas laika jāpiesaka dalība vietnē http://lv100.prataspeles.com/. Reģistrācija ir jāveic iespējami savlaicīgi. Aktuālai informācijai par spēlēm ir iespējams sekot līdzi gan “Prāta spēļu” organizatora Latvijā mājaslapā, gan sociālajā tīklā Facebook. Vēršam uzmanību, ka šīs saites ir pieejamas tikai diasporas pārstāvjiem ārvalstīs.

Spēļu cikla erudītākās komandas piedalīsies “Gadsimta kausa finālā”, lai cīnītos par viserudītākās komandas titulu un galveno balvu. Cikls noslēgsies Latvijas valsts 100. gadadienas priekšvakarā novembrī. Iesaistīties spēlē ir iespējams jebkurā posmā, spēlēt var arī tikai dažas no cikla spēlēm. Spēļu norises nodrošināšanā iesaistās arī Latvijas diplomātiskās un konsulārās pārstāvniecības. Vienlaikus spēlēt var jebkurā piemērotā telpā ar pastāvīgu interneta pieslēgumu dalībai tiešsaistes spēlē, nepieciešams tikai dators un mobilais telefons.

Pirmās spēles norises gaisotne apliecināja, ka erudīcijas spēles tautiešiem ir guvušas atsaucību un pilda savu misiju, veicināt kopā būšanu, līdzdalību, lietderīgu brīvā laika pavadīšanu un savu zināšanu un spriestspējas pārbaudi. Prāta spēles saliedē, dod pozitīvas emocijas un domās ļauj būt Latvijā, runājot un diskutējot par mūsu valsts faktiem, vērtībām un sasniegumiem, popularizējot Latvijas vārdu pasaulē, stiprinot piederības sajūtu Latvijai un radot iespēju kontaktēties un sadarboties latviešiem dažādās pasaules valstīs.

šī ziņa internetā

Vēlam visiem veiksmi!

Ārlietu ministrijas

Plānošanas grupa

Rīga, Kr. Valdemāra iela 3

http://www.mfa.gov.lv

 

01.31.2018.

PRĀTA SPĒLES UN ĀRLIETU MINISTRIJA AICINA PIEDALĪTIES LATVIJAS SIMTGADES ONLINE SPĒLĒ

Lielāko viktorīnu organizators Latvijā PRĀTA SPĒLES sadarbībā ar Ārlietu ministriju aicina latviešus plašajā pasaulē un visus, kas sirdī jūtas latvieši, piedalīties Latvijas simtgades online spēlē.
Spēle tiek īstenota kā unikāls komunikācijas projekts sadarbībai ar diasporu un īpaši – diasporas jauniešiem visā pasaulē, un to īstenot palīdzēs Latvijas vēstniecības un diasporas organizācijas. Prāta spēles norise vienlaikus daudzās valstīs un kontinentos stiprinās savstarpējo saikni diasporā un saites ar Latviju, apliecinot latvietību caur interaktīvu vidi.

Piedaloties spēlē, ikviens interesents tiek aicināts pārbaudīt savas zināšanas par Latviju, vienlaikus cīnoties par vietu finālā un erudītākās komandas statusu. Dalībnieki, kuri būs piedalījušies pastāvīgi un pozitīvi izcelsies, saņems mūsu atbalstītāju veicināšanas balvas. Spēles norisināsies katra mēneša pēdējā sestdienā. Par precīzu laiku un vietu komandas kapteinis tiks informēts e–pastā.Spēles tematiskie jautājumi ietvers erudīcijas pārbaudi par Latvijas dabas bagātībām, radošām un izcilām personībām vēsturē un šodien, kultūru, vēsturi un daudz ko citu. Atceries, ka spēles laikā katra komanda izlozes kārtībā pati varēs izvēlēties sev vēlamās tēmas no piedāvātajām. Tas ir interesanti un aizraujoši – pārbaudi sevi un uzzini ko jaunu! Pēc katras spēles būs aplūkojami tās rezultāti un varēs novērtēt arī savu pretinieku panākumus.

Aicinām sekot aktuālajai informācijai mājaslapā http://lv100.prataspeles.com/ un sociālajos tīklos!Neviens cilvēks nevar zināt visu, tāpēc komanda – tas ir liels spēks. Izmantojiet doto laiku atbilžu sagatavošanai, spriediet kopā, labi pavadiet laiku un uzziniet daudz jauna par Latviju!

Mēs zinām – latvieši un Latvijas draugi ir visur! Piedalies un piesaki savu komandu sadaļā Reģistrēties.Dalība bez maksas.PIRMĀ SPĒLE – 10.02.2018.

Vēlam visiem veiksmi!

Ārlietu ministrijas

Plānošanas grupa

Rīga, Kr. Valdemāra iela 3

http://www.mfa.gov.lv

ATSTĀT KOMENTĀRU

Lūdzu ievadi komentāru!
Lūdzu ievadiet jūsu vārdu