Agrā sestdienas rītā, saņēmuši no Valdas Rainey labos vēlējumus, jo pati diemžēl nevarēja šoreiz piedalīties, un piekrāvuši mašīnu ar darba instrumentiem, devāmies ceļā uz Ņujorkas draudzes nometni Katskiļu kalnos, kur 9. un 10. jūnijā notika talka, lai sakoptu un sagatavotu teritoriju šīs vasaras nometnēm.

Uz talku braucām jaukā kompānijā – talkas dalībnieki no Latvijas: Dina Ivanova, Mārtiņš Šteins un Anita Siliņa, kā arī Amerikas latvietis no Ņūdžersijas- Ņujorkas draudzes Lauku īpašuma komitejas priekšsēdis  – Mārtiņš Roze.

Atsaucoties “Daugavas Vanagi ASV” organizētās akcijas “100+ jūdzes Latvijai” aicinājumam, pielikām pie automašīnas Latvijas valsts simtgades karogu ar aicinājumu “Celebrate Latvia 100” jeb sviniet Latvijas valsts simtgadi, tādējādi popularizējot Latvijas vārdu ASV!

            Ne tik kuplā pulkā kā citus gadus, bet tāpat vairāki desmiti talkotāji sestdienas rītā ķērās pie dažādiem darbiem visā nometnes teritorijā. Rūca zāģi, sprakšķēja ugunskurs, smaržoja nesen pļautā zāle un skanēja grābekļi – valdīja īsta talkas atmosfēra!

Ko mēs talkā sadarījām? Kā jau katrā lielā teritorijā, arī Katskiļu nometnē darbu bija ļoti daudz un tie pietiktu vēl vairākām talkām. Šajās divās dienās talkotāji stiprināja “Viesu mājas” balkonu, nomainīja ieejas tiltiņu. Visā teritorijā tika apzāģēti nokaltušie un bīstamie zari, kā arī nozāģēti nokaltušie koki, kas vēlāk tika sazāģēti un saskaldīti malkā, lai ziemas mēnešos kurtu kamīnu “Atpūtas namā” un priecātos par siltumu. Vairākas vecās zaru čupas sakoptas, zarus sadedzinot lielajā ugunskurā. Sazāģēti tika arī lielie baļķi upē pie tiltiņa, lai lietus gāžu laikā tie nesabojātu pašu tiltiņu. Tika iestādīti vairāki kociņi pie “Zariņa zāles” ēkas. Talkas ietvaros tika labiekārtotas nometnes mājiņas, remontētas labierīcības, nokrāsotas namiņu durvis un veikti citi uzlabojumi. Talkas laikā tika apgriezti un apzāģēti pāraugušie ceriņi un atbrīvota vieta ceriņu veselīgākai augšanai. Nozāģēts viens bīstams koks Katskiļu nometnes brīvdabas baznīcā, taču tur palika vēl vairāki bīstami koki, kuru nozāģēšanai tiek meklēti profesionāļi. Lūgums visus interesentus sazināties ar Mārtiņu Rozi.

Atpūtas brīžos talcinieki ļāvās sirsnīgām sarunām. Tie, kas nebija iepazinušies – iepazinās, bērni braukāja ar velosipēdiem, spēlēja spēles, mētāja bumbu un visi vēroja brīžiem milzīgo zaru ugunskuru. Paldies vēlamies pateikt brīvprātīgajiem, kas sagādāja un gatavoja talcinieku maltītes.

Talkas dienā laikapstākļi mūs lutināja – nebija ne karsts, ne auksts, nelija lietus, bet spīdēja silta jūnija saulīte.

Pie vakara ugunskura runājām par talkā padarīto, kāds dalījās ar dažādiem Katskiļu nometnē un teritorijā notikušiem piedzīvojumiem, vēl kāds – interesantos stāstos par dažādiem ceļojumiem. Uzzinājām kāda ir lāču aktivitāte Katskiļos, pārrunājām notikumus Latvijā, ASV un pasaulē. Dedzinājām koka dēlīšos LV100 zīmi, kas redzama jau vairākās nometnes vietās. Vēl vērojām jāņtārpiņus un spilgtās ugunskura liesmas! Jaukais vakars ievilkās vēlā naktī, līdz visi devāmies gulēt, lai celtos otrai talkas dienai.

            Novēlām Katskiļu nometnes šī gada dalībniekiem daudzus priecīgus mirkļus, stiprinot savu latvietību un nometnes organizatoru komandai spēku un mīlestību, veicot labus darbus.  

Raksta autori:
talkas dalībnieki no Latvijas:
Dina Ivanova un Mārtiņš Šteins

ATSTĀT KOMENTĀRU

Lūdzu ievadi komentāru!
Lūdzu ievadiet jūsu vārdu