ALAs Infogramma – jūnijs 2018

“Baltijas aizstāvības diena” veicina Latvijas drošības intereses un sadarbību baltiešu starpā

3. maijā baltiešu aktīvisti no visas Amerikas satikās galvaspilsētā Vašingtonā, D.C., lai „Baltijas aizstāvības dienas” ietvaros tiktos ar ASV Kongresa deputātu pārstāvjiem un informētu viņus par jautājumiem, kas ir svarīgi Baltijas valstu drošības un ASV interešu aizsardzībai Baltijā. Pasākumā piedalījās vairāk nekā 70 dalībnieku, apmeklējot 60 ASV kongresmeņu birojus no 18 pavalstīm. Tikšanās laikā tika pārrunāta virkne jautājumu, tajā skaitā, uzsvērta nepieciešamība turpināt ASV lomu NATO kolektīvajā drošībā un atbalstīt Eiropas Atturēšanas iniciatīvu (European Deterrence Initiative). Tāpat deputāti tika aicināti iestāties ASV Tautas vietnieku namā un Senātā izveidotajās Baltijas atbalsta grupās – House Baltic Caucus un Senate Baltic Freedom Caucus. Pasākums izdevās, pateicoties labai sadarbībai starp Amerikas baltiešu organizācijām, tajā skaitā – Amerikas Igauņu nacionālo padomi, Amerikas latviešu jaunatnes apvienību, Amerikas lietuviešu kopienu, Apvienoto baltiešu komiteju un ALA. Ja Jūs interesē piedalīties līdzīgos pasākumos, kas tiek plānoti lokāli ASV pilsētās un pavalstīs, aicinām Jūs sazināties ar Amerikas latviešu apvienības Ārējās informācijas nozares vadītāju Dzintaru Dzilnu (dzdzilna@gmail.com).

ALAs vasaras prakses programmā Latvijā šovasar piedalās rekordskaits dalībnieku

Šovasar, jau ceturto gadu pēc kārtas, Amerikas latviešu apvienības (ALA) izveidotā un finansētā vasaras prakses programmā Latvijā strādās latviešu izcelsmes jaunieši no ASV un Austrālijas. Šogad dalībai prakses programmā apstiprināti 23 jaunieši, kas ir lielākais dalībnieku skaits kopš programmas izveides. ALAs vasaras prakses programma „Pavadi vasaru Latvijā” tika izveidota 2015. gada vasarā sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju, kura apzināja institūcijas, kurām bija interese pieņemt praksē Latvijas izcelsmes jauniešus no ārzemēm. Savukārt ALA no saviem līdzekļiem nodrošināja praktikantus ar stipendijām daļējai ceļa un uzturēšanās izdevumu segšanai. Sadarbībā ar Latvijas Kultūras ministriju izveidotās programmas ietvaros jauniešiem ir iespēja strādāt tādās institūcijās, kā Latvijas Nacionālā bibliotēka, Latvijas Nacionālais Arhīvs, Latvijas Nacionālais mākslas muzejs, Etnogrāfiskais brīvdabas muzejs, Latvijas Kultūras akadēmija u.c. 2016. gada vasarā jauniešu prakses iespējas tika paplašinātas arī uz privātiem uzņēmumiem, kuru vidū ir jauno tehnoloģiju uzņēmumi Draugiem Grupa, Tech Hub Rīga un Funderful. Aicinām internetā noskatīties dokumentālu īsfilmu „Izmēģinājums“, kas vēsta par trīs 2017. gada ALAs prakses programmas dalībnieku pieredzi un sajūtām, strādājot un pirmo reizi izmēģinot dzīvot Latvijā: https://www.youtube.com/watch?v=7O73V1vnrQY.

ALA aicina Saeimu negrozīt Baznīcas likumu

Amerikas latviešu apvienība, izpildot 67. kongresa delegātu pieņemto rezolūciju, sagatavojusi vēstuli Latvijas Republikas Saeimas valdībai un Saeimas deputātiem, aicinot tos neatbalstīt likumprojektu “Grozījumi. “Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas likumā”, jo šī likuma pieņemšanas gadījumā Latvijas valsts iejauktos baznīcas iekšējo jautājumu risināšanā, nepamatoti ierobežotu Latvijas evaņģēliski luteriskās baznīcas draudžu pašnoteikšanās tiesības, kā arī paredzētu LELB būt vienīgajai pirmskara Latvijas brīvvalsts evaņģēliski luteriskās baznīcas tiesību pārmantotājai. ALA nosūtīja oficiālu vēstuli Valsts prezidentam, premjerministram un Saeimas priekšsēdētājai. Ja jūs vēlaties nosūtīt personīgu vēstuli kādam Saeimas deputātam, lūdzu skat. paraugvēstuli šeit: http://alausa.org/media/files/infogram-jun-2018/ALA-biedru-vestule-LELBAL-atbalstam.docx. ALAs oficiālo vēstuli varat lasīt šeit: http://alausa.org/media/files/infogram-jun-2018/ALAs-vestule-LELBAL-atbalstam-MAY-16-2018.pdf

Konference “Latvieši pasaulē – piederīgi Latvijai”

Konference norisināsies XXVI Vispārējo latviešu Dziesmu un XVI Deju svētku laikā, 2. jūlijā Rīgas Latviešu biedrības namā. Latvijas valsts simtgades gadā konferences tēma ir Dziesmu un deju svētki – tradīcija, kas vieno latviešus visā pasaulē. Konference „Latvieši pasaulē – piederīgi Latvijai” ir ikgadējs notikums, kas jau kopš 2011. gada ik vasaru pulcē ārvalstīs dzīvojošus latviešus, ekspertus, Latvijas iestāžu un sabiedrības pārstāvjus, dodot iespēju uzklausīt, dalīties ar sasniegumiem, iezīmēt problēmas un atrast partnerus kopīgu ieceru īstenošanai. 2018. gadā konferences dalībnieki pievērsīsies tēmām par Dziesmu un deju svētku tradīciju Latvijā un latviešu kopienās ārvalstīs. Dienas kārtību veidos priekšlasījumi par Dziesmu un deju svētku vēsturi, par to, kā svētku tradīcija attīstījusies Latvijā un ārpus tās. Notiks paneļdiskusijas par vairākiem nozīmīgiem tradīcijas attīstības un saglabāšanas jautājumiem. Konferencē piedalīsies Latvijā un ārvalstīs pazīstami speciālisti – muzikologs Arvīds Bomiks, Latvijas Kultūras akadēmijas profesore Anda Laķe, Daugavas Vanagu fonda Lielbritānijā priekšsēdis Aivars Sinka u.c., paneļdiskusijā piedalīsies Dziesmu un deju svētku rīkotāji Latvijā un ārvalstīs, nozaru eksperti, diriģenti un choreografi. Konferences vadītājs būs žurnālists Ansis Bogustovs. Lai piedalītos konferencē, lūdzam reģistrēties līdz 2018. gada 25. jūnijam, izmantojot saiti https://goo.gl/forms/05KfK4qCFM132dIB3. Konferenci “Latvieši pasaulē – piederīgi Latvijai” rīko Kultūras ministrija un Latvijas Nacionālais kultūras centrs, sadarbībā ar Rīgas Latviešu biedrību, Pasaules Brīvo latviešu apvienību un Eiropas latviešu apvienību.

Stenforda universitātē noslēgusies AABS  50. jubilejas konference

Stenforda universitātē Kalifornijā sadarbībā ar Baltijas studiju attīstības asociāciju AABS (Association for the Advancement of Baltic Studies) no 1. līdz 3. jūnijam notika Baltijas valstu neatkarības simtgadei veltīta starptautiska konference. AABS pastāv jau piecdesmit gadu, un tā ir pasaulē vadošā akadēmiskā biedrība Baltijas valstu studiju pētniecības jomā, kurā apvienojušies pētnieki no Ziemeļamerikas, Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Zviedrijas, Somijas, Vācijas, Austrālijas, Lielbritānijas, Krievijas, Izraēlas, Japānas un citām pasaules valstīm. Konferences organizēšanā iesaistās arī Stenforda universitātes bibliotēka, kas ir viena no lielākajām Baltijas valstīm veltītajām bibliotēkām ASV. Konferenci ar uzrunu “Baltijas valstis un cilvēktiesību jautājumi Eiropā” atklāja bijušais Eiropas Padomes cilvēktiesību komisārs Nils Muižnieks no Latvijas. Apaļā galda diskusijā “ASV un Kanādas baltiešu diasporas loma Baltijas brīvības un drošības nostiprināšanā” piedalījās arī Amerikas latviešu apvienības priekšsēdis Pēteris Blumbergs. Konferenci apmeklēja Latvijas ārlietu ministrs Edgars Rinkēvičs, kurš piedalījās apaļā galda diskusijā “Vai Baltija ir īpaša?” un Latvijas vēstnieks ASV Andris Teikmanis. Ārlietu ministrs un vēstnieks tikās arī ar Kalifornijas latviešu kopienas pārstāvjiem. (Fotogrāfijā: Konferences dalībnieki no Latvijas tiekās ar vietējiem)

Atklāta pieteikšanās uz ziemas Pasaules latviešu jaunatnes semināru 2×2

Ziemas 2×2 seminārs norisināsies no 26. decembra līdz 1. janvārim Rezidencē “Kurzeme”. Aicinām visā pasaulē dzīvojošos latviešu jauniešus vecumā no 18 līdz 30 gadiem pieteikties semināram, reģistrējoties 2x2pasaule.lv. Līdz 30. jūnijam visiem interesentiem ir iespējams reģistrēties par samazinātu pieteikšanās maksu – 190 EUR.

Komunisma upuru piemiņas fonds ASV uzsāk Baltijas studiju programmu

Programmai tiks piesaistītas amatpersonas un vadošie nozaru eksperti – ekonomisti, vēsturnieki, diplomāti, juristi un žurnālisti, lai diskutētu par komunisma un antikomunisma vēsturi Latvijā, Lietuvā un Igaunijā, analizētu Baltijas valstu pieredzi pārejā uz demokrātisku sabiedrību un Baltijas – ASV attiecību nozīmīgumu. Programmas īstenošanu uzraudzīs konsultatīvā padome, starp kuras locekļiem ir Liisi Esse, Paul Goble, Markus Hess, Rihards Kols, Vytautas Landsbergis, Žygimantas Pavilionis un Emanuelis Zingeris. Izsludinām konkursu uz nerezidējoša zinātniskā līdzstrādnieka vietu Baltijas reģiona studijās. Informāciju par studiju iespējām var atrast saitē: https://www.victimsofcommunism.org/careers/.

Pieteikšanās uz ALA Kultūras fonda līdzekļiem

Amerikas Latviešu Apvienības Kultūras fonda līdzekļu pieprasījuma pieteikumi iesniedzami līdz 2018. gada 31. jūlijam. Paldies visiem KF ziedotājiem par savu dāsnumu KF darba atbalstam! Sīkāka informācija par līdzekļu pieprasījumu atrodama www.alausa.org.

Ārlietu ministrijas atbalsts diasporai

Ārlietu ministrija ir precizējusi diasporas atbalsta projektu iesniegšanas kārtību un izsludinājusi jaunu projektu kārtu ar pieteikšanās termiņu š.g. 6.augusts. Visiem interesentiem Latvijas vēstniecībā ASV projektu pieteikumi jāiesniedz līdz š.g. 31.jūlijam (iesūtot uz Embassy.USA@mfa.gov.lv). Projektu iesniedzējiem jāņem vērā:
1. Attiecināmo un neattiecināmo izmaksu klasifikators (ĀM mājas lapā atrodams viss saraksts – saite apakšā);
2. Visiem projektiem tiek paredzēti līdz 10% neparedzētiem izdevumiem no tāmes kopsummas;
3. Tiek atvieglota projektu atskaišu iesniegšana projektiem ar piešķirto finansējumu līdz 700 EUR;
4. Projekta pieteikumā jānorāda līdzfinansējums, ja tāds ir;
5. Projekta pieteikumā jānorāda plānotās aktivitātes.
Vairāk informācijas: http://www.mfa.gov.lv/tautiesiem-arzemes/aktualitates-tautiesiem/60359-precizeta-diasporas-atbalsta-projektu-iesniegsanas-kartiba-2

 

Baltic Advocacy Day Promotes Security and Teamwork on Capitol Hill

On May 3, Baltic-Americans from across the country converged in a Washington, DC meeting with Representatives’ and Senators’ offices to inform Congress of issues important for protecting U.S. interests in the Baltics. Dubbed Baltic Advocacy Day, over 70 participants met with over 60 offices from 18 states, discussing a number of topics, including strong U.S. ties with NATO, continued support for the European Deterrence Initiative, and joining the House Baltic Caucus and Senate Baltic Freedom Caucus. The event was a true Baltic team effort, with organizers from the Estonian American National Council, American Latvian Youth Association, Lithuanian American Community, Joint Baltic American National Committee and ALA. If you are interested in participating in a future Baltic Advocacy Day to meet with representatives in your home state, please contact ALA’s Director of Public Affairs Dzintars Dzilna (dzdzilna@gmail.com) for upcoming information.

Record Number of Participants for ALA’s Summer Internship Program

This summer, for the fourth year in a row, young Latvian professionals from the U.S. will work in Latvia as part of ALA’s summer internship program. This year’s group of interns is the largest since the program’s inception – 23. ALA’s summer internship program “Spend the Summer in Latvia” was created in 2015 in cooperation with the Ministry of Culture of the Republic of Latvia, which took the lead in determining institutions that would have an interest in accepting interns from outside of Latvia. ALA supports the program’s participants with a scholarship that covers a large part of their travel and living expenses in Latvia. With the cooperation of the Ministry of Culture of Latvia, Latvian American young professionals have the opportunity to work in institutions such as the National Library of Latvia, National Archives of Latvia, the Latvian National Museum of Art, the Latvian Ethnographic Open Air Museum, the Latvian Academy of Culture. As of 2016, several private businesses have partnered with the program to offer a different working experience – including Draugiem Group, Tech Hub Rīga, and Funderful. We invite you to watch the film “Izmēģinājums” (“Tryout”), which offers a look into three 2017 program participants’ experiences of working in Latvia for the first time: https://www.youtube.com/watch?v=7O73V1vnrQY.

ALA Advises Latvian Parliament to Not Make Changes in Church Legislation

The American Latvian Association, in fulfillment of the 67th ALA Congress delegates’ resolution, has prepared and sent an official letter to Latvian Parliament (Saeima) leadership and members, inviting them to not support the proposed legislation “Grozījumi “Latvijas evaņģēliski luteriskās Baznīcas likumā”, because the passing of this legislation would allow the Latvian government to interfere in the Church’s internal affairs, limit the church’s sovereignty, as well as allow LELB to be the only legitimate pre-war Latvian evangelical Lutheran church in the free world. ALA has sent a letter to the President of Latvia, the Prime Minister of Latvia, and the head of the Parliament (Saeima). If you would like to personally send a letter to your Saeima representative, please see a sample letter (in Latvian) here: http://alausa.org/media/files/infogram-jun-2018/ALA-biedru-vestule-LELBAL-atbalstam.docx. ALA’s letter may be viewed here (in Latvian): http://alausa.org/media/files/infogram-jun-2018/ALAs-vestule-LELBAL-atbalstam-MAY-16-2018.pdf.

Conference “Latvians Around the World – We Belong to Latvia”

The conference will take place during the week of the XXVI Latvian Song and XVI Dance Festival, on July 2nd at the Riga Latvian Society. In light of the Latvian Centennial, the conference’s theme this year is “Latvian song and dance festivals – a tradition, that unites Latvians in the world”. This conference series is an annual event that since 2011 brings together Latvians from across the world- industry experts, key Latvian government and other institution representatives – providing an opportunity for the assembled to share with their experiences, resolve challenges, and find partners for future endeavors. The 2018 conference participants will discuss the upholding of Latvian song and dance festival traditions in Latvia and among the Latvian communities outside of Latvia. To participate in the conference, please register by June 25, 2018, using the following site: https://goo.gl/forms/05KfK4qCFM132dIB3. The conference is organized by the Latvian National Centre for Culture in cooperation with the Riga Latvian Society, World Federation of Free Latvians, and Union of European Latvians.

AABS 50th Anniversary Conference at Stanford University

From June 1 – 3, Stanford University, in cooperation with AABS (Association for the Advancement of Baltic Studies), presented an international conference dedicated to the centennial of the Baltic nations’ declaration of independence. AABS has been in operation for 50 years, is considered to be the leading academic program for research regarding the Baltic nations, and unites researchers from North America, Latvia, Lithuania, Estonia, Sweden, Finalnd, Germany, Australia, Great Britain, Russia, Israel, Japan and other parts of the world. Also involved in the organization of this conference was the Stanford University Library, which boasts one of the world’s largest collections of materials dedicated to the Baltic countries. ALA’s own president, Pēteris Blumbergs, participated in the open table discussion “The Role of U.S. and Canada’s Baltic Diaspora in Baltic Freedom and National Security Strengthening Initiatives”. The conference was also attended by the Minister of Foreign Affairs of Latvia, Edgars Rinkēvičs, and the Latvian Ambassador to the U.S., Andris Teikmanis. (Photo: Conference participants from Latvia meeting with local Latvians)

Registration for the Winter 2X2 Youth Seminar

The winter 2×2 seminar will take place from December 26 – January 1 in the “Kurzeme” Residence. Latvians ages 18 – 30 from all across the world are invited to register for the seminar at www.2x2pasaule.lv. A reduced registration fee of 190 EUR is available until June 30!

Victims of Communism Memorial Foundation Launches Baltic Studies Program

The Program will engage leading experts – from economists to historians, from diplomats to journalists, from administration officials to lawmakers – in a discussion of the history of communism and anti-communism in Estonia, Latvia, and Lithuania; strategies for post-communist transition and democratic consolidation; and the character and importance of Baltic-American relations. The history, culture, politics, and people of the Baltic states played a crucial role in the rise and fall of Soviet communism. The Program will benefit from the guidance of an Advisory Board including Liisi Esse, Paul Goble, Markus Hess, Rihards Kols, Vytautas Landsbergis, Žygimantas Pavilionis, and Emanuelis Zingeris. The program is currently accepting applications for the position of non-residential fellow in Baltic Studies. Information about this opportunity can be found at https://www.victimsofcommunism.org/careers/.

Project Funding from the ALA Cultural Fund

You are kindly reminded that the deadline for submitting applications to the American Latvian Association’s Cultural Fund for cultural project funding will be accepted until July 31. Thank you to everyone who donated to the fund! Your generous gifts support the work of the Cultural Foundation. Grant application forms can be found at www.alausa.org.

Latvian Ministry of Foreign Affairs Support for the Diaspora

The Ministry of Foreign Affairs of Latvia has announced a new call for project proposals, with the deadline of August 6, 2018. All interested parties should apply via e-mail to Embassy.USA@mfa.gov.lv. Project applicants should make note of the following guidelines:
1. Suitable vs. not suitable expense categories (a list may be found on the Ministry of Foreign Affairs website);
2. All projects may be granted up to 10% of total expenses in unexpected/miscellaneous expenses;
3. The process is simplified for submissions up to 700 EUR;
4. The application must indicate if the project is co-financed;
5. The project proposal must provide description of planned activities.
For more information (in Latvian): http://www.mfa.gov.lv/tautiesiem-arzemes/aktualitates-tautiesiem/60359-precizeta-diasporas-atbalsta-projektu-iesniegsanas-kartiba-2

 
 

AMERIKAS LATVIEŠU APVIENĪBA
American Latvian Association in the United States, Inc.

400 HURLEY AVENUE
ROCKVILLE, MD 20850-3121
TEL: (301) 340-1914; FAX: (301) 340-8732

www.alausa.org

 

  Ja  kontaktēsiet, lūdzu, atsaucieties uz portālu: www.LatviesiAMERIKA.com

 

 

 

 

ATSTĀT KOMENTĀRU

Lūdzu ievadi komentāru!
Lūdzu ievadiet jūsu vārdu