Kā liecina vēstures avoti, tad tieši pirms 54 gadiem, 1964.gada 30.maijā tika iesvētīts un atklāts Ņūdžersijas latviešu biedrības lauku īpašuma “Priedaine” Tautas nams. Tā bija Ņūdžersijas latviešu „Lielā diena”. Tā par šo īpašo notikumu ziņoja latviešu laikraksti visā pasaulē – ASV, Kanādā, Austrālijā, Latvijā. 

Laikrakstā “Laiks” (Nr.45, 03.06.1964) rakstīts: Atklāšanas svētkos piedalījās 800 dalībnieki, to skaitā Latvijas sūtnis ASV Dr.A.Spekke un Amerikas Latviešu apvienības vadītājs prof.P.Lejiņš no Vašingtonas. Lielo darbu — jaunā tautas nama būvi — veikuši tikai daži simti latviešu, kas dzīvoja Ņūdžersijā. Nams uzcelts 2 gados, 102 cilvēkiem strādājot 1355 darba dienas. Sūtnis Dr.A.Spekke, cildinādams Ņūdžersijas latviešu veiksmi, teica: „Ja būtu normāli laiki, es ierastos pie jums ar pilnu ceļa somu ordeņu.”, “Jūsu priekšā paveras brīnišķīgs iespēju lauks”. Savā uzrunā toreizējais biedrības priekšnieks V.Landsmanis norādīja, ka nama cēlāji ieguldījuši ne vien stiprus pamatus, bet arī labas domas un cerības.”

Vairāk kā 50 gadus “Priedaine” nebija piedzīvojusi lielus remontdarbus. Šodien “Priedaine” var lepoties ar vairākiem vērienīgiem remontiem un uzlabojumiem, par kuriem vēlamies Jums pastāstīt.

Namā veikts remonts pirmā un otrā stāva foajē – ieklātas jaunas grīdas flīzes, nokrāsotas sienas, atjaunotas durvis. Skaistās telpas paver aizvien plašākas iespējas dažādu sarīkojumu organizēšanā. Ir veikts remonts vīriešu tualetē, taču tualešu remonti namā vēl turpināsies. Veikts neliels remonts nama lielajā zālē, kurā nomainītas zāles sānu durvis, sienu līstes un balkona griesti,kā arī pārkrāsotas zāles sienas.Nomainīts āra tepiķis un salabota grīda terasē.

Vērienīgākos remontdarbus piedzīvojusi nama virtuve – veikts telpu kosmētiskais remonts, izbūvēts jauns sanitārais mezgls, izbūvēta jauna notekūdeņu sistēma, nomainītas ūdens trubas, nomainīta visa savu laiku nokalpojusī tehnika – izlietnes, ledusskapji, elektriskās plītis, galdi. Virtuvē nomainīts arī apgaismojums, kā rezultātā virtuve kļuvusi daudz gaišāka. Līdz ar atjaunoto tehniku, uzlabota arī drošība virtuvē. Uzlabota arī gaisa cirkulācija. Virtuve ir kļuvusi ļoti moderna un nama saimnieces noteikti var būt priecīgas par šiem uzlabojumiem, jo gatavošana “Priedaines” virtuvē kļuvusi daudz ērtāka. Pirmo reizi atjaunotā virtuve tika izmantota Ņūdžersijas latviešu skolas šī gada izlaidumā un atsauksmes ir ļoti labas. Lai veiktie remonti iepriecina visus “Priedaines” apmeklētājus!

Nozīmīgāko paldies par iespēju veikt remontdarbus pelnījusi Ņubransvikas – Leikvudas latviešu ev. lut.draudze, bez kuras palīdzības, remontus veikt nebūtu iespējams. Liels paldies visiem ziedotājiem, Jūsu atbalsts ļauj namam attīstīties un pastāvēt.

Jāsaka, ka iepriekš minētie remonti nav vienīgie, kas “Priedainē” nepieciešami. Nams ir liels un remontējamu telpu ir daudz, tāpēc “Ņūdžersijas latviešu biedrība” aicina ikvienu interesentu ziedot jauniem nama remontiem. 

Raksts tapis, sadarbojoties jauniešiem no Latvijas un “Priedaines” draugiem – Dinai Ivanovai un Mārtiņam Šteinam un Ņūdžersijas latviešu biedrības valdei.

 

ATSTĀT KOMENTĀRU

Lūdzu ievadi komentāru!
Lūdzu ievadiet jūsu vārdu