Sapinuši vainagus, saposušies svētku drēbēs, gatavi dziedāt Līgo dziesmas un ļauties Jāņu nakts dejām, 23.jūnijā Ņūdžersijas latviešu biedrības centrā “Priedaine” pulcējās līgotāji no tuvākas un tālākas apkaimes, lai lustīgi aizvadītu vasaras saulgriežu svētkus savas ģimenes, draugu un paziņu lokā latviskā atmosfērā. 

 Šogad līgotāju skaits bija mazāks kā ierasts, jo liela daļa latviešu devušies uz Latviju, lai būtu klāt  XXVI Vispārējos latviešu Dziesmu un XVI Deju svētkos un citos Latvijas valsts simtgades notikumos. Vēl dažus līgotājus atbaidīja lietainais laiks, ko solīja meteorologi, taču, varam droši teikt, ka dažreiz nevar tiem ticēt un šie Līgo svētki bija viena no tām reizēm, jo līdz pat 3 naktī neviena lietus pile “Priedainē” nenolija. Lai gan viss bija sagatavots koncerta baudīšanai iekštelpās, vairums nobalsoja par koncertēšanu ārā un kopīgiem spēkiem, dziedot un dejojot mēs lietu aizlīgojām prom!

Mums bija iespēja būt arī par brīvprātīgajiem un sapost skatuvi Līgo vakaram! Bet kopumā daudzi brīvprātīgie ieguldīja pūliņus, lai svētki izdotos skaisti – vairāki brīvprātīgie un ‘’Priedaines’’ valdes locekļi jau no agra rīta gatavoja teritoriju svētku vakaram un naktij, smaidīgas sagaidītājas sveica katru līgotāju, koši tērpti brīvprātīgie ierādīja automašīnu un telšu vietas, dzīves pieredzējušie līgotāji pie “Priedaines” vārtiem nodeva Līgo sveicienus, dalīja sieru un alu ikvienam Jāņu bērnam, vēl kāds rūpējās par to, lai tiktu aizdedzinātas sveces uz katra svētku galda, kāds rūpējās, lai ar ugunskuru būtu viss kārtībā un citi brīvprātīgie darbojās visā teritorijā. Ņūdžersijas latviešu biedrības valde var lepoties un priecāties par visiem brīvprātīgajiem palīgiem un mēs, izmantojot šo iespēju, sakām visiem lielo paldies par palīdzību!

Jau no četriem pēcpusdienā bija iespēja Līgo tirdziņā iegādāties mūsu pašu pītus Jāņu vainagus, dažādu amatnieku un tirgotāju rokdarbus un preces. Bija iespēja iegādāties latviešu dizaineres Valdas Rainey lina kleitas , blūzes un vīriešu kreklus kā arī vīriešu kaklasaites tauriņus, Ilzes Gotfrīdas dažādos pašgatavotos produktus no Latvijas. Gilberts Kusiņš tirgoja dažādus rokdarbus ar Latvijas simboliem un latviskiem elementiem. Bija iespēja iegādāties pašu gatavotas sveces un sapņu ķērājus, dzintara rotaslietas. Darbojās “Dzintara galds”, kuri mieloja ’’jāņubērnus’’ ar  sautētiem kāpostiem, desiņām un citiem gardumiem. Tirdziņš bija gana plašs, lai pircēji varētu iegādāties gandrīz visu, ko sirds kāro!

Pēc plkst. 7:00 vakarā visi pulcējās ap estrādi, kur latviešu mūzikas koncertu sniedza Latvijas un vietējo mūziķu apvienotā komanda. Skaistais  koncerts noskaņoja līgotājus Jāņu nakts ballei.

Starp koncerta sajūtām un lustīgām balles dejām, tika aizdegts lielais Līgo svētku ugunskurs un Ņūdžersijas latviešu biedrības priekšnieka Jāņa Studenta akordeona spēles pavadībā līgotāji ļāvās sadziedāšanās priekam veselas stundas garumā. Nodziedāto dziesmu klāsts ļoti plašs no “Visu gadu dziesmas krāju”, “Sit Jānīti vara bungas”, “Skaista ir jaunība” un “Pār gadskārtu Jānīts nāca” līdz “Še kur līgo priežu meži”, “Es nenācu šai vietā”, “Strauja, strauja upe tecēj’” un “Jāņu nakts”.

Jāņu nakts balli spēlēja iepriekš minētā muzikantu grupa.. Kā jau ierasts Jāņu ballēs visā pasaulē, arī “Priedainē” šogad balles deju repertuārs bija no skaistām un graciozām lēnajām dejām līdz ātriem un jautriem dančiem. Balles laikā bija dažādi lustīgi kopā dejošanas piedzīvojumi – dejojām lielā aplī vai garās virtenēs. Dejojām tradicionālās latviešu rotaļdejas “Kas dārzā, kas dārzā”, “Tūdaliņ – tagadiņ” un “Sudmaliņas”. Protams, arī šoreiz līgotāji negribēja laist projām muzikantus un spēja palūgt vēl vairākas dejas nospēlēt arī pēc oficiālā balles noslēguma.

Tā lustīgi pienāca Jāņu dienas rīts un varam sākt gaidīt nākošos Līgo svētkus 2019.gadā!

Raksta autori – līgotāji Dina Ivanova un Mārtiņš Šteins

 

 

ATSTĀT KOMENTĀRU

Lūdzu ievadi komentāru!
Lūdzu ievadiet jūsu vārdu