Nu jau vairāk kā 3 mēnešus norisinās akcija “100+ jūdzes Latvijai”. To organizē Daugavas Vanagi ASV un tā ir daļa no simtgades pasākumiem ASV, ko atbalsta Amerikas Latviešu Apvienība (ALA). Akcijas ideja ir pavisam vienkārša – vai nu individuāli, vai kopā ar citiem nobraukt 100 vai vairāk jūdzes pa ASV ar simtgades karogu. Kopumā karogiem plīvojot nobrauktas jau vairāk kā 12 500 jūdzes! Braucamie ir visdažādākie – ir piedalījušās mašīnas, motocikli, motormājas, golfa karti, velosipēdi, kājāmgājēji, kalnos kāpēji un ir vēl interesantāki braucamie gaidāmi. Katrs brauciens ir daļa no kopējā projekta – kopīgi veidojam karti, kas parāda, kur simtgades karogi jau ir bijuši – katrs karogs kartē norāda brauciena sākumu, beigas vai garāku pieturvietu, visi karogi savienoti ar ceļiem, par ko ir braukts. Mūsu akcijai ir pievienojušies arī Daugavas Vanagi Kanādā ar akciju “100+ km Latvijai” – arī šos braucienus mēs pievienojam kopējai kartei. Akcija noslēgsies tieši simtgadē – 18. novembrī. Kā akcijas beigu pasākumu aicinām visus, kas plāno doties uz Niagāras ūdenskrituma izgaismošanu Latvijas karoga krāsās 17. novembra vakarā, doties turp ar simtgades karogu pie mašīnas, lai kopā sabrauktu daudzi karogi kopīgai svinēšanai.

Ja jums vēl nav simtgades karoga un vēlaties piedalīties, sazinieties ar vietējo Daugavas Vanagu apvienību vai pa tiešo rakstot daugavasvanagiroc@outlook.com vai zvanot 585-216-1251. Karogus nosūtīsim bez maksas – pateicoties akcijas sponsoriem Daugavas Vanagiem ASV un ALAs simtgades fondam.

Ja esat jau nobraukuši, lūdzu, atsūtiet informāciju uz daugavasvanagiroc@outlook.com – mēs to pievienosim kopējai kartei. Izbrauksim visu ASV!

Sīkāka informācija par akciju pieejama Daugavas Vanagu ASV mājas lapā daugavasvanagi.org. Braucienu bildes redzamas mūsu Facebook lapā https://www.facebook.com/DaugavasVanagiASV/ vai meklējot ar tēmturi #100PlusJūdzesLatvijai.

Daugavas Vanagi šogad arī organizē īpašu atbalsta akciju Latvijas bērniem – “Ziedosim 100” – ziedosim $100 uz 100 gadiem 100 bērnu vajadzībām. Mēs aicinām simtgades karogu braucienu dalībniekus atbalstīt šo akciju un iepriecināt Latvijas bērnus Latvijas simtgadē.

Līga Nutere

DV ASV Vanadžu priekšniece

ATSTĀT KOMENTĀRU

Lūdzu ievadi komentāru!
Lūdzu ievadiet jūsu vārdu