Reiz senos laikos, kad mūsu vēl nebija, Dieviņš nolēma veidot pasauli. Pasauli, kurā nav karu, nav naida, nav varas. Pasauli, kurā visi viens otru mīlēja, kur saule katru rītu ausa un katru vakaru rietēja, pasauli, kur saimniekot un dzīvot pēc dabas likumiem. Viņš ilgi strādāja, līdz izveidoja savu Dieva zemīti – ar daudz mežiem, dzīvniekiem, rīta rasu,dziesmām un strādīgiem ļaudīm. Šo zemīti viņš nosauca par Latviju. Tā, lūk, teika vēstī par Latvijas un latvieša rašanos. Kā jau teikā teikts – latvietis ir ļoti čakls. Kur ir latvietis, tur ir arī darbs, tāpēc esam izkaisīti pa pusi pasaules – jo nebaidāmies izaicinājuma un riska. Tāpēc arī ASV ir tik daudz latviešu – uzņēmēju. Šoreiz stāsts par
mūsu jau desmito tikšanās reizi. Amerikas Austrumkrasta Latviešu Uzņēmēju pieredzes apmaiņas pasākums šogad norisinājās jau desmito reizi un tas notika Latvijas simtgades zīmē. Latvijai šogad ir nozīmīga jubileja, ko mums ir lepnums piedzīvot, tāpēc pieredzes apmaiņas pasākuma ietvaros tika stiprināta latvietība, tika nodrošināta pozitīva Latvijas vārda atpazīstamības veicināšana. Uzņēmēji, draugi un viesi ieradās ar līdzpaņemtajiem našķu groziņiem un jauku noskaņojumu, priecājoties par atkal redzēšanos.
Viesus uzrunāja namamāte Valda Rainey un Valdis Čirksts, kurš tulkoja angliski, ciemiņiem, kuri latviešu valodu nepārzin.
Sekoja stāstījumi par padarītajiem darbiem, iecerēm, nākotnes plāniem .
Es vēlējos sarīkot svētkus tiem cilvēkiem, kuri ikdienā neizsīkstoši darbojas, lai uzlabotu un atvieglotu ikdienu sabiedrībai. Darbojas, lai palīdzētu, lai iedvesmotu, iepriecinātu, nereti aizmirstot par sevi pašu. Uzņēmēji ir darītāji, un viņi redz, kas mums pietrūkst, uzņēmēji ir tie, kuri par mums rūpējas. Šīs neformālās tikšanās organizēju jau sesto reizi, savā mājā, jo redzu, ka ir ļoti svarīgi ikdienas darbos neaizmirst komunikāciju vienam ar otru, neaizmirst, kas esam viens otram un varam meklēt atbalstu viens no otra. Sākot ar 2013. gadu šādus pasākumus divreiz gadā rīkoja Dace Spanier. Pasākumi notikuši gan viņas mājā, gan NJ biedrības namā Priedainē, gan arī pašreizējā Katskiļu latviešu īpašuma komitejas priekšsēža, Mārtiņa Rozes mājā.
Šī gada pasākuma tēma bija “Darīsim šodien un rīt!” ar mērķi paskatīties uz savu darbu pirms Latvijas valsts simtgades un nospraust mērķus, lai veiksmīgi turpinātu darboties arī jaunajā simtgadē. Uz satikšanos mīļi gaidīti bija visi interesenti, jo radošā un nepiespiestā dārza svētku gaisotne ir auglīga vieta jaunām idejām un jauniem projektiem, kur iesaistīties var arī tie, kuri līdz šim to nav darījuši. Socializēšanās, iepazīšanās un dalīšanās latviskajā identitātē bija viena no pasākuma galvenajām vērtībām.
Uz pasākumu bija ieradušies vairāk kā 60 dalībnieku, katrs ar citādu nodarbošanos un savu skatu uz pasauli. Starp dalībniekiem bija mūziķi, amatnieki, ēdināšanas sektorā nodarbinātie, dizaineri, profesionāli modeļi, pasākumu vadītāji, tūrisma pārstāvji, fotogrāfi, video operatori, mediji, grāmatvedībā strādājošie, sava biznesa organizētāji un tie, kas darbojas nevalstiskajā sektorā. Pasākuma laikā bija iespēja dalīties ar savu pieredzi, runāt par mūsdienu plašajām iespējām, apspriest iespējamo sadarbību, sadraudzēties. Tika apspriesti arī pasākumi, kuros var iesaistīties, tuvojošās Latvijas 13. Saeimas vēlēšanas – tēmas, kā jau dārza ballītē pieklājas, no nopietnām līdz izklaidējošām, jo svarīgi ir būt kopā un izbaudīt kopā būšanas prieku.
Pasākuma īpašie viesi bija burvīgu muzikālu priekšnesumu sniedzēji – Agnese Kuplēna un Edijs Šnipke – no Latvijas! Ģitāras pavadījumā skanēja gan latviešu tautas dziesmas, gan pasaules un Latvijas mūsdienu populārie skaņdarbi. Pēc ģitāras sekoja akordeons, kuru spēlēja Ņūdžersijas Latviešu biedrības priekšnieks Jānis Students.Un visi kopā varēja kārtīgi izdziedāties latviešu tautas dziesmas. Brīvdabas atmosfērā muzikālie priekšnesumi bija bauda sanākušajiem. Paldies māksliniekiem, ka priecēja mūs, un paldies, ka no jauna pierādījāt, ka latviešiem dziesma tiešām rit asinīs. Dienas gaitā notika dažādas aktivitātes un pārsteigumi! Par pārsteigumu parūpējās Žanete – Taro kāršu lasītaja. Sanākušajiem bija iespēja ceļot laikā un ielūkoties iespējamos nākotnes scenārijos! Šādu iespēju vēlējās izmantot daudzi un rinda pie orākula nerimās visa vakara garumā. Paldies Žanetei par interesanto pieredzi! Neiztrūka arī par tradīciju kļuvušais modes šovs ar “Gowns by Valda” veidotajiem tērpiem. Mūzikas pavadījumā, kā īstā modes skatē, viesi iejutās modeļu lomā un izgreznoja pasākuma vietu ar krāšņajiem tērpiem. Šogad par godu Latvijas simtgadei tika izrādītas divas kolekcijas. Pirmā linu kleitas un vīriešu linu krekli tautiskās noskaņās un pēc tam kā parasti tradicionālie vakartērpi. Visa vakara gaitā viesi varēja uzlādēties ne tikai garīgi, bet palutināt sevi arī ar sagatavotajām dažādām gardām uzkodām. Našķi un dzērieni bija pieejami visa vakara garumā.Tāpat bija iespēja veldzēties baseinā, izdejoties pagalmā un izbaudīt septembra silto, saulaino dienu. Bet vakara krēslā sildīties pie ugunskura un dziedāt latviešu tautas dziesmas Edija Šnipkes ģitāras pavadījumā.
Uzņēmēju un uzņēmēju draugu saieti ir lieliska socializēšanās aktivitāte latviešiem un ASV “ne-latviešiem”. Šāda formāta notikumi ir būtiski un tiem nepieciešams atbalsts. Tāpēc liels paldies šī pasākuma atbalstītājiem Amerikas latviešu apvienības “LV100 fondam” un Ņūdžersijas Latviešu biedrībai. Paldies visiem ziedotājiem! Uzskatu, ka ir svarīgi, lai izveidotie kontakti aktivizētos arī ikdienā, lai mazo un vidējo uzņēmēju kopiena varētu apmainīties ar informāciju par aktivitātēm un iespējām. Laiks rādīs, kā nākotnē tiks organizēti šie pasākumi, taču varam lepoties ar paveikto, ar desmit pasākumu laikā iegūtajām vērtībām. Katrs ieguvumus stiprina cilvēku un kopienu, tāpēc priecājos, ja kāds ieguvis jaunu sadarbības partneri, kāds ieguvis jaunu draugu, kāds pirmo reizi dzirdējis latviešu tautasdziesmu, kāds pirmo reizi piedalījies modes šovā vai kāds uzzinājis, kur ir tāda valsts – Latvija! Saules mūžu Latvijai un latviešiem!

Valda Rainey, pasākuma organizatore

 

ATSTĀT KOMENTĀRU

Lūdzu ievadi komentāru!
Lūdzu ievadiet jūsu vārdu