Sveiciens!
 

Šodien, plkst 13:05 pēc Rīgas laika, Latvijas Radio 1 ēterā klausāms jaunākais “21. gs latvietis” raidījums, kurš šoreiz veltīts fotogrāfiju un stāstu izstādei “Kāpēc mēs aizbraucām? Jaunie latvieši Zviedrijā.”

Kāpēc tieši Zviedrija ir kļuvusi par jaunās diasporas latviešu mājām? Ar kādām sajūtām šie latvieši aizvada savu dzīvi otrpus Baltijas jūrai? Izstādē redzamie dzīvesstāsti ir daudzveidīgi, ne visi no tiem rožaini un tomēr – visi kā viens stāsta par latvietību. Mūsu sarunas dalībnieki – vecās trimdas pārstāve Petra Inna Iņinberga, jaunās diasporas pārstāve Gunta Neimane un viena no izstādes dalībniecēm – Linda Brīvule.

Izstāde aplūkojama Latvijas Universitātes Bibliotēkas 1. stāva zālē (Kalpaka bulvārī 4, Rīgā). 20 portretos un intervijās izstādes autores iepazīstina ar latviešiem, kuri pārcēlušies uz Zviedriju pēc 1991.gada un dzīvo dažādās pilsētās Zviedrijā – Stokholmā, Piteo, Luleo un Gēteborgā. Izstāde sagatavota sadarbībā ar Latvijas Mutvārdu vēstures pētnieku asociāciju “Dzīvesstāsts” un mutvārdu vēstures pētniekiem Latvijas Universitātes Filozofijas un socioloģijas institūtā un būs skatāma līdz 15. novembrim.

Ja nevari noklausīties mūsu raidījumu brīdī, kad tas skanēs pirmo reizi radio ēterā, vari to izdarīt sev ērtākā brīdī Latvijas radio mājaslapāhttp://lr1.latvijasradio.lv/lv/lr1/raidijumi/21.-gadsimta-latvietis/
Klausieties mūs arī iTunes, kā arī citās podkāstu vietnēs.
Raidījuma podk
āstus meklējiet: https://itunes.apple.com/us/podcast/21.-gadsimta-latvietis/id902433400

Kā arī meklējiet mūs Facebook lapā
: 21.gs.latvietis (https://www.facebook.com/21gslatvietis)

Jaunākos raidījumus vienmēr atradīsiet Latvieši.com mājaslapā.

Latvisks sveiciens!


“21. gadsimta latvietis” redakcija

ATSTĀT KOMENTĀRU

Lūdzu ievadi komentāru!
Lūdzu ievadiet jūsu vārdu