Ročesterā šoruden notiek vairāki pasākumi, lai atzīmētu Latvijas simtgadi – katru mēnesi sākot ar septembri ir iespēja svinēt kopā ar vietējām organizācijām.

Pirmais pasākums septembrī bija Daugavas Vanagu apvienības Ročesterā organizētā Dzintara pēcpusdiena, ko finansiāli atbalstīja Amerikas Latviešu apvienība un Daugavas Vanagi ASV. Pasākums notika nesen Ročesterā atvērtā pasākumu zālē Arbor at the Port, Ontario ezera krastā. Pēcpusdienas organizatores bija Daugavas Vanagu apvienības Ročesterā valdes locekles Maija McLean, Velta Huck un Skaidrīte Johson. Galvenā lektore bija lietuviete Janina Litvinas. Viņa stāstīja par dzintara vēsturi, baltu tautu – latviešu un lietuviešu saistību ar dzintaru, dzintara dziedinošo spēku un kā to pareizi valkāt. Pēc lekcijas bija iespēja apskatīt Janinas Litvinas dzintara kolekciju, paturēt dažāda lieluma dzintara gabalus rokās, pielaikot rotaslietas, pat salīdzināt ar mākslīgi radītajiem dzintariem. Pasākums bija labi apmeklēts – lekcija notika angliski, tā kā bija ieradušies ne vien latvieši, bet arī daudzi viņu draugi un radi, kā arī vairāki lietuvieši un ukraiņi. Daudzi latvieši bija ieradušies savos tautastērpos, lai parādītu tos nelatviešu publikai.

Oktobrī Ročesteras latviešu sabiedrība piedalījās Daugavas Vanagu ASV rīkotajā akcijā “100+ jūdzes Latvijai” ar simtgades un Latvijas karogiem nobraucot vairāk kā 100 jūdzes. Viena no Ročesteras piepilsētām ir Rīga. Tā radās ideja maršrutu izveidot Latvijas kontūras formā ar vietējo Rīgu pašā sirdī – maršruts iznāca gandrīz 100 jūdzes garš un papildus jūdzes, lai tiktu līdz 100+, tika nobrauktas uz satikšanās vietu – pie Rīgas domes ēkas. Maršruts gāja pārsvarā pa maziem lauku ceļiem, kur tika sastapti dažādi dzīvnieki – stirnas, zirgi, ēzelis, fazāns un citi. Vietējie iedzīvotāji noteikti brīnījās, kas tā par latviešu karavānu, kas brauc cauri! Vakar noslēdzās visiem kopā sanākot uz pikniku pie ugunskura.

Trešais simtgades pasākums novembrī vēl tikai tuvojas – Ročesteras Krusta draudze šogad organizē lielas 18. novembra svinības par godu simtgadei. Tās notiks 2018. gada 17. novembrī baznīcā (1900 Westfall Rd, Rochester, NY 14618). Pulksten 14 būs svētku dievkalpojums, kam sekos īss starpbrīdis un 15:30 sāksies svētku koncerts. Šoreiz tajā uzstāsies ne vien Ročesteras latviešu vokālais ansamblis “Daugava”, kas priecē klausītājus katru gadu, bet arī profesionālie mūziķi no Ročesteras Filharmonijas orķestra. Mūsu pilsētas orķestrī spēlē 3 latviešu mūziķi un šogad viņi piedalīsies simtgades koncertā. Gaidām visus, kam ir iespēja ierasties.

Lai arī Ročesterā ir salīdzinoši maza latviešu kopiena, mēs palēnam atkal augam lielāki un darbojamies. Sevišķi liels prieks, ka mūsu latviešu skola paliek arvien lielāka – ir latviešu bērni, tātad būs nākotne. Vēlam visiem no sirds nosvinēt Latvijas simtgadi un turpināt darboties latviešu sabiedrībā vēl ilgus gadus.

Līga Nutere

Daugavas Vanagu apvienības Ročesterā priekšniece

 

 

ATSTĀT KOMENTĀRU

Lūdzu ievadi komentāru!
Lūdzu ievadiet jūsu vārdu