LaPa Logo
 1. g. novembrī 

Mīļie draugi un atbalstītāji,

Šis ir bijis muzejam fantastisks gads. Ar mūsu trijām izstādēm, grāmatu, un filmu esam godam svinējuši Latvijas simtgadi – pie tam, viss tas ir paveikts ar ļoti pieticīgiem resursiem. Ar katru gadu mūsu darbs ir kļuvis plašāks, daudzpusīgāks, redzamāks un aktuālāks. Priecājamies par šo dabīgo izaugsmi, kas rāda, ka mūsu muzejs ir sabiedrībai vajadzīgs. Bet tas arī nozīmē, ka mums jāpalielina ienākumi, lai varētu izvest nākamā gada plānus – krājuma sagatavošanu akreditācijai lai varētu pretendēt uz Latvijas valsts atbalstu un krājums iekļūtu valsts aizsargājamā mantojumā, un plānotos darbus ar skolām.

Mēs esam ļoti priecīgi un gandarīti, ka viens dāsns ziedotājs ir pieteicies dāvināt muzejam $5 000,

bet tikai ja mēs paši savācam ziedojumos $15 000 līdz šī gada 31. decembrim.

Šinī gadā paveiktais:

 

v  “Stāstu sega Latvijai” apceļo Latviju.

v  Multimediju izstāde “Es (arī) esmu latvietis” par ārzemēs dzīvojošo latviešu latvisko identitāti, iedvesmoja apmēram 8000 apmeklētāju vienā no LNB galvenām izstāžu telpām šovasar. Pašlaik tā ir redzama Daugavpilī un 4. maijā uz Baltā galdauta svētkiem tā būs Liepājā.

v  Ceļojošā izstāde “Dziesmu svētki ārpus Latvijas” papildināja 2018.g. Dziesmu un Deju svētkus Latvijā.

v  Izdevām bagātīgi ilustrētu grāmatu, “Nyet nyet Soviet” par pretpadomju demonstrācijām trimdas  laikā.

v  Dokumentālā filma “Vārpa. Apsolītā zeme” izrādīta Rīgā un dažās diasporas kopienās, bet arī pārstāvēja Latviju starptautiskā dokumentālo filmu festivālā.

v  Mūsu materiāli veido daļu no kopējās izstādes Latvijas Nacionālajā Vēstures muzejā Latvijas simtgadei par godu. Tie arī tiek lietoti citās Latvijas atmiņu institūcijās, kā arī ārzemēs.

v  Visu gadu LNB apmeklētāji var iepazīties ar mūsu muzeja “Mēneša priekšmetu” un tā stāstu, kas tiek izstādīti bibliotēkas ātrijā.

v  Katru dienu mums ienāk jauni un neizsakāmi vērtīgi materiāli, tai skaitā trimdas sabiedrībā rosīgā un iemīļotā Ulda Gravas personīgās relikvijas.

 

Visi šie darbi ir paveikti ar neiedomājami pieticīgiem līdzekļiem, gan naudas, gan cilvēkresursu ziņā. Mēs dzīvojam no grantiem, ziedojumiem, biedru maksām un talcinieku darbu. Liels paldies jums par šo atbalstu!

                                        

Līdz gada beigām jāsavāc $20 000!

 

Līdzekļi vajadzīgi 1) krājuma sagatavošanai akreditācijai, lai varētu pretendēt uz Latvijas valdības ikgadēju atbalstu, 2) lai varētu turpināt pieņemt jaunus materiālus un 3) lai izvestu plānotos projektus ar Latvijas un diasporas skolām (ar “Stāstu segu”, “Escape room” un “Latviskās identitātes mājas lapu”).

Lūdzu, nāciet talkā! Palīdziet mums sasniegt $15 000, lai varētu iegūt vēl $5 000. Ar šo naudu mēs varētu pieņemt darbā krājuma apstrādes speciālistu akreditācijas darbiem un skolas projektiem. ASV  iedzīvotāji var ziedot un saņemt nodokļu atlaidi rakstot čeku uz  Latvian Diaspora Museum Fund, c/o M. Voldins, 131 Langdon St, Newton, MA 02458.

Lūdzu ziedojiet šeit.

Sirsnīgs paldies!

Maija Hinkle, Muzeja “Latvieši pasaulē” valdes priekšsēde

 

Dear friends and supporters,

This has been a fantastic year for Latvians Abroad – museum and research center. We have made a significant contribution to the celebration of Latvia’s centenary – three exhibits, a book, and a movie – on a shoestring budget. We are the only institution in the world that is entirely devoted to compiling and exhibiting the activities of Latvians around the globe. Over the last ten years, the scope of our work has grown and become more visible and topical. We are thrilled by this growth and the realization that our organization is important and necessary to our community. But this also means that our current finances are not enough to do what needs to be done.

 A supporter has offered to donate $5 000,

but only if we raise another $15 000 by 31 December.

This year’s accomplishments:

 • Story Quilt has travelled all over Latvia.
 • Multimedia exhibit I, too, am a Latvian, about Latvian identity issues among Latvians living outside Latvia, was viewed by about 8000 visitors to the National Library. It is currently in Daugavpils and will be in Liepāja on 4 May 2019.
 • Travelling exhibit Song Festivals Outside Latvia enriched this year’s Latvian Song and Dance festival.
 • Book Nyet nyet Soviet about anti-Soviet demonstrations organized by diaspora in the West.
 • Documentary film Vārpa. The Promised Land exhibited in Riga and diaspora communities, as well as submitted to an international film festival as the Latvian entry.
 • Our materials are included in the centenary exhibit at the Latvian National History Museum and other memory institutions.
 • Visitors to the National Library atrium have been able to view our Monthly Item, together with its story – one of the many items we have in our collection.
 • We receive new and valuable historic items every day that attest to the activities of Latvians abroad during various periods in history.

All this has been accomplished with incredibly modest financing, and a very small staff.  We survive on grants, donations, membership fees, and volunteers for which we are very thankful!

 

We must raise $20 000 by year’s end!

The money is needed to:

 • manage our current collection and continue to accept items for the collection;
 • achieve accreditation from the Latvian government so that we can receive government funding; and
 • continue work on current and planned projects (Story Quilt, Escape Room, Latvian Identity homepage).

Support us! Currently we have two part-time employess. Help us reach our goal so that we can hire a full-time administrator to manage the rwork needed for achieving state accreditation and implementing future activities. US residents can receive a tax break for their donations. Write checks out to:  Latvian Diaspora Museum Fund, c/o M. Voldins, 131 Langdon St, Newton, MA 02458.

Or Donate here.

Thank you!

Maija Hinkle,

“Latvians Abroad – Museum and Research Centre” chairperson of the Board

 

 

ATSTĀT KOMENTĀRU

Lūdzu ievadi komentāru!
Lūdzu ievadiet jūsu vārdu