Latvijas pastāvīgā pārstāvniecība ANO Ņujorkā aicina

uz dokumentālās filmas “Kurts Fridrihsons” bezmaksas seansu un sarunu ar Dzintru Geku

14.oktobrī plkst. 19:00 pārstāvniecības telpās 333 E 50th Street, New York.

Vietu skaits ir ierobežots, tādēļ lūdzam informēt par seansa apmeklējumu līdz 10.oktobrim, nosūtot e-pastu uz: renate.ruse@mfa.gov.lv!

Ierašanās no plkst.18:30.

Īsumā par filmu:

Personisks Gundegas Repšes stāsts par Kurtu Fridrihsonu – mākslinieku, garīgo skolotāju, autsaideru, ieslodzīto un nonkonformistu Latvijas vēstures līkločos.

Kurta Fridrihsona (1911-1991) personības izstarojums varbūt ir pat pāraudzis viņa mākslas nozīmību – jo nepakļāvīgu un vienlaikus mākslā spilgtu cilvēku padomju Latvijā nebija daudz. Kā brēcošs kontrasts padomju dzīves īstenībai bija šarms un vieglums, ko Fridrihsons nesa sev līdzi no pirmskara civilizētās Eiropas un brīvās, pazaudētās Latvijas. Viņš bija paraugs un iedvesmas impulss daudziem cilvēkiem, kuru garīgā pasaule negribēja pieņemt pastāvošo sistēmu. Jo lielāka distance šķir Fridrihsona fizisko esamību no šodienas, jo reljefāk ieraugāms viņa personības savrupais un izcilais spēks.

Iepretim tūkstošu masai, kas šodien aizbildinās ar kolaborācijai komplimentāro frāzi “bija tādi laiki!”, tādējādi attaisnojot savu nepretošanos un samierināšanos ar sistēmas skrūvītes lomu, savrupnieks un piemērs citādai iespējai ir eksistenciāli svarīgs.

“Kurts Fridrihsons”

Vimeo:

https://vimeo.com/29024002

Youtube:

Par filmas veidotāju:

Dzintra Geka (dz. 1950) ir latviešu režisore un autore. Viņa absolvējusi Sanktpēterburgas teātra un filmu institūtu. Strādājusi Rīgas Kinostudijā un “Telefilm Riga”.

2001.gadā viņa dibināja fondu “Sibīrijas bērni”. Starptautiski viņa pazīstama ar dokumentālo filmu sērijām par to cilvēku likteni, kuri izsūtīti uz Sibīriju 1941. un 1949. gados. Gekas tēvs Leopolds Parasigs Gūtmanis 21 gadu bija politiski ieslodzītais Sibīrijā. Tāpat Geka veidojusi filmas par izcilām Latvijas kultūras personībām – animatori Signi Baumani, rakstnieku Gunaru Jankovski, amerikāņu kinematogrāfu Džonu Doredu, kā arī mākslinieku Ilmāru Blumbergu. Visvairāk Geku pasaulē pazīst ar viņas filmu “Dieva putniņi” par “dipīšiem” Vācijas nometnēs 1944. gadā.

ATSTĀT KOMENTĀRU

Lūdzu ievadi komentāru!
Lūdzu ievadiet jūsu vārdu