Ar Pētera Čaikovska Ceturto jeb Liktens simfoniju 9. aprīlī noslēgsies Liepājas Simfoniskā orķestra tiešsaistes koncertcikls “Simfonija TUVĀK”, kas ar katru pārraidi pulcē arvien vairāk skatītāju. Bezmaksas tiešraide no Liepājas koncertzāles “Lielais dzintars” gaidāma pulksten 19.

Krievu mūzikas ģēnijs Pēteris Čaikovskis ir viens no visu laiku izcilākajiem melodiķiem, un viņa Ceturtā simfonija, kas nereti tiek dēvēta par Liktens simfoniju, ne tikai mūzikas mīļotājiem, bet arī pašam komponistam šķiet izcils darbs, pat labākais no visa, ko viņš ir radījis. Tas ir skaņdarbs, kur traģika un melanholija pārtop dzīvi apliecinošā uzvarā.

“Ieklausieties komponista stāstā, bet sadzirdiet arī katrs savu stāstu!” Pie Liepājas Simfoniskā orķestra diriģenta pults šoreiz stāsies erudītais profesors Andris Vecumnieks, un tāds ir viņa aicinājums klausītājiem, piedzīvojot šo brīnumskaisto mūziku.

Plašāku informāciju un bildes atradīsiet pielikumā! Orķestra mājas lapā šī informācija ir pieejama arī angļu valodā https://lso.lv/en/news/2021/simfoniju-cikla-nosleguma-caikovska-muzika

Papildus informācijai – vēl 9 dienas Latvijas Televīzijas vietnē replay.lv ir noskatāma Latvijas valsts simtgades programmas ietvaros tapusī Riharda Dubras latviešu oriģinālopera “Suitu sāga” https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/184856/riharda-dubras-opera-suitu-saga, savukārt turpat vēl 20 dienas var baudīt arī Imanta Kalniņa 75. jubilejai veltīto koncertu (Māra Sirmā vadībā orķestris atskaņo gan Septīto simfoniju, gan miniatūru “Santakrusa” un arī Koncertu obojai ar izcilā latviešu obojista Pētera Endzeļa solo) https://replay.lsm.lv/lv/ieraksts/ltv/185352/muzam-jaunais-imanta-kalnina-75-gadu-jubilejas-koncerts

ATSTĀT KOMENTĀRU

Lūdzu ievadi komentāru!
Lūdzu ievadiet jūsu vārdu