Ikgadējās kampaņas “Atvērtās dienas laukos” norisē šogad iesaistījušās 240 saimniecības un tūrisma vietas visā Latvijā, jūnija sākumā četru dienu garumā piedāvājot ikdienā neierastas izklaides aktivitātes, kā arī atpūtas iespējas ikvienam Latvijas iedzīvotājam. Kampaņu organizē Latvijas Lauku tūrisma asociācija “Lauku ceļotājs” un Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA) no 10. līdz 13. jūnijam, aicinot iepazīties ar vietējā tūrisma piedāvājumu visos reģionos, tādā veidā arī sniedzot atbalstu Latvijas tūrisma nozares uzņēmējiem pēc ilgā dīkstāves perioda.

Kampaņas laikā būs iespēja apmeklēt dabas un kultūrvēsturiskos objektus, baudīt tradicionālus un mūsdienīgus lauku labumus, aktīvi un sportiski atpūsties, nakšņot visdažādākajās mītnēs un vietās, kā arī iepazīties ar neparastiem objektiem, par kuriem liela daļa potenciālo ceļotāju, iespējams, līdz šim nav zinājusi. Mūsdienu kalējs, kino-foto vēstures muzejs, bišu drava, haskiju stāsti, futbolgolfs, visu tradicionālo Latvijas lauku dzīvnieku un putnu saimniecība, zirgu kopšana, bišu namiņa terapija, alķīmijas laboratorija, neparasta pirtiņa, pilis, muižas, lauku karodziņi, gardumu radītāji un daudzi citi piedāvājumi Latgalē, Kurzemē, Vidzemē, Latgalē un Pierīgā gaida ciemos. Pilns saraksts pieejams: www.celotajs.lv/atvertasdienas

 

Asnāte Ziemele, “Lauku ceļotājs” prezidente aicina: “Šogad visi kampaņas dalībnieki ir īpaši piedomājuši pie daudzveidīga piedāvājuma un, protams, arī apmeklētāju drošības, kā arī dažādām atlaidēm pakalpojumiem un precēm. Piedaloties“ Atvērtās dienas laukos”, mēs varam sevi palutināt, atpūsties un priecāties, saņemot pozitīvas emocijas un vienlaikus dodot arī saimniekiem lauku reģionos, kuri drosmīgi jau martā pieteicās dalībai šajā kampaņā. Ir vērts ļauties atkal satikšanās priekam un rast jaunu iedvesmu!”

Lielākā daļa no “Atvērto durvju dienas 2021” kampaņā piedāvātajām aktivitātēm ir veidotas speciāli šim pasākumam. Ik gadu kampaņas norisei ir cita pamattēma, bet vienojošais ir mūsu tradīcijas un lauku dzīvesveids, kas ļauj pilnvērtīgi baudīt atpūtu kopā ar ģimeni vai draugiem – būt dabā, saglabājot arī zināmu komfortu.

Inese Šīrava, LIAA Tūrisma departamenta direktore stāsta: “Pandēmija noteikti ir pavērsusi Latvijas iedzīvotāju uzmanību vietējā tūrisma virzienā, tomēr ilgo ierobežojumu dēļ nozare bija uz laiku apturējusi aktīvu darbību. “Atvērtās dienas laukos 2021” kampaņa ir īpaša ar to, ka beidzot ir iespējama droša un daudzveidīga piedāvājuma baudīšana, lauku uzņēmējiem satiekoties ar saviem klientiem. Ikviens no mums varam atbalstīt Latvijas radošos saimniekus reģionos, dodoties viņu organizētajās ekskursijās, piedaloties degustācijas, izmantojot kādu no nakšņošanas pakalpojumiem vai citām aktivitātēm.”

Ieteikumi labākai “Atvērto durvju dienas 2021” piedāvājuma baudīšanai:

  • Izvēlies interesantākās vietas. “Lauku ceļotājs” mājaslapā ir pieejama gan karte, gan kampaņas dalībnieku piedāvājumi, sniedzot informāciju par pieejamajiem pakalpojumiem un atlaidēm.
  • Informācijas materiāli. Ja vēlies drukātu informāciju, meklē pasākuma karti visos Latvijas tūrisma informācijas centros, “Circle K Latvia” degvielas uzpildes stacijās, kampaņas tūrisma vietās vai “Lauku ceļotājs” birojā Rīgā.
  • Plāno laicīgi! Lūdzam ievērot valstī esošos drošības pasākumus, distanci un saimniecībās noteiktos epidemioloģiskās drošības noteikumus, iepriekš individuāli sazinoties ar katru plānoto tūrisma vietu un piesakot savu vizīti. Dažas kampaņas vietas nav pieejams visas četras dienas vai arī organizē noteiktus laikus, kad gaida ciemiņus. Kampaņa notiek no 10. līdz 13. jūnijam no plkst. 10:00 līdz 18:00, ja saimniecība nav norādījusi individualizētu informāciju.
  • Seko jaunākajai kampaņas informācijai. Ņemot vērā potenciāli mainīgos epidemioloģiskos apstākļus, lūdzam sekot aktuālajām ziņām arī sociālajos medijos – pasākuma vietnē Facebook un “Lauku ceļotājs” Facebook kontā

Fotogalerijā iespējams aplūkot ieskatu “Atvērtās dienas laukos 2021”: https://failiem.lv/u/rv8k75a2b

Video (ar krievu valodas subtitriem): https://www.youtube.com/watch?v=naMdwON3ZPU

Par biedrību „Lauku ceļotājs”:

Biedrība „Lauku ceļotājs” ir vecākā un spēcīgākā lauku tūrisma organizācija Latvijā, dibināta 1993. gadā. Biedrības mērķis ir lauku tūrisma attīstība Latvijā kopējā lauku ekonomikas kontekstā, sadarbojoties ar lauksaimniecības, pašvaldību, dabas aizsardzības un citām nozarēm. „Lauku ceļotājs” pārstāv savu biedru intereses, iesaistās uzņēmējiem labvēlīgas politikas veidošanā, kalpo kā profesionālas informācijas forums un mārketinga platforma. „Lauku ceļotāja” biedri ir lauku tūrisma, lauksaimniecības, amatniecības uzņēmēji, pašvaldības, valsts iestāžu un organizāciju struktūrvienības visos Latvijas novados.

 

ATSTĀT KOMENTĀRU

Lūdzu ievadi komentāru!
Lūdzu ievadiet jūsu vārdu