Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienības (PLATS) ierosinājuma Latviešu Kultūras Fonds Īrijā (LKFĪ) sadarbojoties ar Latviešu teātri Īrijā “Sliedes” uzņēmušies iniciatīvu un svētdien, 29. maijā, pulcēs Latvijas diasporas teātrus salidojumā “Augt! Audzēt! Audzināt!”, kas atbilstoši iespējām norisināsies Zoom. Tā ietvaros notiks meistarklases, teātru prezentācijas, tiks noteikti labākie diasporas aktieri un aktrises, kā arī norisināsies emocionāla atmiņu stunda piedaloties Latvijas vēstniekam Īrijā Jānim Sīlim un grāmatas “Pētersoni Īrijā” autorei Sandrai Bondarevskai.

Salidojumā piedalīties aicināti gan diasporas teātru aktieri, gan atbalstītāji. Turpinot realizēt PLATS un Latvijas Amatieru Teātru asociācijas (LATA) uzsākto veiksmīgo sadarbību uz salidojumu aicināti arī LATA biedru aktieri un atbalstītāji. Zoom plašumi ir neierobežoti, tāpēc PLATS un LATA cer uz prāvu apmeklētāju pulku.

Pasākuma gaitā dalībnieki savstarpēji iepazīsies un ar īsiem iepriekš sagatavotiem videosižetiem stāstīs par to “kā katram šodien iet!” Turpinājumā sekos meistarklases: skatuves runā (režisores un skatuves runas pedagoģe Māras Liniņas vadībā), skatuves kustībā (skatuves kustības pasniedzēja un aktiera Viļņa Bīriņa vadībā), aktiermākslā un improvizācijā (teātra režisores un improvizācijas pedagoģes Astras Kacenas vadībā) un izrādes veidošanā (multimākslinieces un režisores Kristas Burānes vadībā). Pasākuma gaitā pieaicinātie eksperti noteiks labāko aktieri un aktrisi pieaugušo un jauniešu kategorijās.

Tā kā maijs Latvijā ir svētku mēnesis, tad pasākuma dalībnieki tiks iesaistīti aktivitātē “Es zinu, ka kādreiz man dārziņš būs”. Notiks arī atmiņu stunda, kurā pasākuma dalībniekus uzrunās Latvijas vēstnieks Īrijā Jānis Sīlis. Savukārt grāmatas “Pētersoni Īrijā” autore Sandra Bondarevska ir veikusi plašu izpētes darbu par latviešiem Īrijā, par ko stāstīs pasākuma apmeklētājiem.

PLATS ir aicinājis lielāko diasporas organizāciju (PBLA, ELA, ALA, LAAJ u.c.) vadītājus un arī Latvijas Ārlietu ministrijas pārstāvjus uzrunāt salidojuma dalībniekus, lai kopā svinētu tikšanos un stiprinātu gan kopības sajūtu, gan arī saikni ar Latviju.

Neskatoties uz to, ka dažādās pasaule malās ik pa laikam tiek organizēti privāti teātra festivāli, līdz šim visi diasporas teātri nekad nav tikušies klātienē, tāpēc organizātori tic, ka šis salidojums “Augt! Audzēt! Audzināt!” iesildīs teātra cilvēkus visā pasaulē, lai dotos uz pirmo lielo PLATS saietu “PLATS SOLIS”, kas norisināsies 23.-25.septembris Stokholmā, Zviedrijā,

Pasākums “Augt! Audzēt! Audzināt!” norisināsies svētdien, 29. maijā, no plkst. 13.00 līdz plkst. 23.00 pēc Latvijas laika tiešsaistē Zoom. Plašāka meistarklašu programma būs pieejama PLATS Facebook @PLATSlatviesuteatri, bet pieteikties iespējams rakstot uz infoplats2021@gmail.com vai sazinoties WhatsApp +353868065543.
Dalība pasākumā un meistarklasēs ir bez maksas.

Pasākumu finansiāli atbalsta Latvijas Republikas Ārlietu ministrija un Latvijas Republikas vēstniecība Īrijā. Pasākumu organizē PLATS un LKFĪ, sadarbojoties ar Latviešu teātri Īrijā “Sliedes”.

Papildu informācija:
Sandra Bondarevska
Valdes priekšsēde
Pasaules Latviešu Amatieru Teātru savienība (PLATS)
E-pasts: infoplats2021@gmail.com
Tālrunis +353868065543 (arī WhatsApp)

ATSTĀT KOMENTĀRU

Lūdzu ievadi komentāru!
Lūdzu ievadiet jūsu vārdu