Sākums Par mums

Par mums

Kas ir Daugavas Vanagi

DV Apvienība Ņujorkā kopā ar citām  DV apvienībām un kopām ASV sastāv Latviešu Aprūpes Biedrībā Daugavas Vanagi ASV. DV-ASV ir pārstāvēta Daugavas Vanagu Centrālā Valdē (DV-CV), kas apvieno Daugavas Vanagu organizācijas visā pasaulē: ASV, Kanādā, Austrālijā, Dienvidamerikā, Rietumu Eiropas zemēs un Latvijā.

DV-Ņujorkā arī sastāv Ņujorkas Latviešu organizāciju padomē (ŅLOP) un Amerikas latviešu apvienībā (ALA) www.alausa.org

Informācija par nākamiem  DV-Ņujorkas sarīkojumiem atrodama DV-Ņujorkā Apkārtrakstā, avīzē LAIKS un Ņujorkas latviešu kalendārā: https://www.dvny.org kas it portāls, kurā pašlaik atrodaties.

Lūdzu arī apciemot DV-ASV tīmekļa lapu: www.daugavasvanagi.org

DV-Ņujorkā ir daudz atbalstījusi bijušos leģionārus & nacionālos partizānus, bijušo cīnītāju atraitnes, slimniekus, daudzbērnu ģimenes un skolniekus ASV un Latvijā. DV-Ņujorkā ir ziedojusi lielākas summas Rīgas Brīvības pieminekļa atjaunošanai, Brāļu kapiem Lestenē, Kurzemē, Latvijas Okupācijas muzejam un dažādiem jaunatnes izglītības veicināšanas pasākumiem.

DV-Ņujorkas Daugavas Vanadzes kopa gādā sarīkojumiem mielastus; organizē labdarības sarīkojumus kā Sirsniņu (Valentīnas) dienas mielastu &  Ziemassvētku tirdziņu; izlozes un lietoto mantu tirdziņus.

DV-Ņujorkā rīko sarīkojumus: DV biedru vakaru; Latvijas Leģiona dienas (16. martā), Kurzemes Cietokšņa atceres dienas (8. maijā) un Lāčplēša dienas (11.novembrī) sanāksmes; Novuss turnīru, Ziemassvētku eglīti (kopā ar Ņujorkas latviešu biedrību), kā arī dažāda rakstura koncertus, dzejas lasījumus, referātus, video izrādes, un citas nodarbības. Vairāki šie sarīkojumi ir labdarības rakstura, lai savāktu līdzekļus aprūpes darbam. DV namā arī notiek daļa no gadskārtējās ŅLOP rīkotās Kultūras Dienas Ņujorkā.

Daugavas Vanagu

Daugavas VanaguNams Ņujorkā

Daugavas Vanagu nams Ņujorkā DV-Ņujorkā pieder un tiek uzturēts DV Nams, Ņujorkas pilsētas Bronksas apriņķī. Namā ir DV-Ņujorkā birojs, bibliotēka, klubs un citas telpas. DV nama zālēs notiek DV-Ņujorkā un citu organizāciju sarīkojumi. Pie nama ir auto novietne. Telpas var izīrēt arī privātiem sarīkojumiem. DV namā ir arī gleznu galerija kuras ir iespējams iegādāties savā īpašumā.

Translate »