Loading Notikumi

« All Notikumi

  • Šis notikums ir pagājis.

Ņujorkas Kultūras dienas, svētdien, 26. janvārī, plkst. 11:30 no rīta Jonkeru baznīcas lejas zālē.

janvāris 26 @ 11:30 - 15:00

(254 Valentine Lane, Yonkers, NY). Programmā “Dzejas un mūzikas gaismā”:  dzejnieks Laris Krēsliņš lasīs savu dzejuvijolniece Arianna Brusubārdis un pianiste Jevgenija Trukša  atskaņos latviešu un citu komponistu mūziku. Sekos LNOĢ loterija un tikšanās ar māksliniekiem.  
Ieeja: 20 dol.; bērniem – brīva.  Rīko: ŅLOP; informācija – D. Aperāne (914) 234-3339
Arianna Brusubārdis ir dzimusi profesionālo mūziķu Ernesta un Indras Brusubāržu ģimenē. Tāpat kā viņas trīs brāļi un divas māsas, kuri visi ir izvēlējušies mūziku par savu profesiju, Arianna piedalījās Milvoku jaunatnes orķestrī ar visizcilākām sekmēm, kā arī piedalījās Milvoku simfoniskā orķestra “Audrey G. Baird Stars of Tomorrow” konkursā (2016), kurā viņa bija 1. vietas laureāte. 2018. g. “Bolz Young Artist” konkursa fināliste un “National Youth Orchestra” koncertmeistare. 2018. g. rudeni Arianna uzsāka vijoļspēles studijas Džuljarda skolā, Ņujorkā.
Laris Krēsliņš – “Brīvs un radošs gars, kuru neielikt nevienā kastītē; pirmās publikācijas, īsstāsta „Atbildes jautājumi” (2012), trīs lappuses iezīmē viņa darbu visuzkrītošāko īpašību – lakonismu. Pašizdotais 35 dzejoļu krājums Cik es atceros. Vai punktiņi (2013).  Laris Krēsliņš savā radošajā darbā ietekmējies no Ojāra Vācieša, jaunās abās valodās rak­stošās Latvijas krievietes Jeļenas Glazovas, disidentu laikmeta čehiem, arī Elles ķēķa dzejniekiem.” (Sandra Milevska, Jaunā Gaita, Rudens 2015)
Latviešu pianiste Jevgenija Trukša ir vairāku starptautisko konkursu (“V.Horowitz Piano Competition”, “Wideman Piano Competition”, u.c.) laureāte, ieguvusi savu bakalaura grādu klavierspēlē no “Texas Christian” universitātes un Koncertmeistares profesionālo sertifikātu no Manhatenas mūzikas skolas, kur viņa strādā kā koncertmeistare Operu studijā un vokālās mūzikas nodaļā. Jevgenija ir arī Ņujorkas latviešu koŗa klavieŗu pavadītāja un koncertēja ar kori 2018. g. Adventa koncertā.

Detaļas

Datums:
janvāris 26
Laiks:
11:30 - 15:00
Translate »